РубрикиБез рубрики

Вияв народної дипломатії


Причорноморський край готується до чергової, вже дев’ятнадцятої, Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», яка цьогоріч відбудеться 18—20 травня в Одеській національній науковій бібліотеці.

На шанувальників української книжки чекає багато цікавих заходів: презентації, конкурси, виставки, майстер-класи, автограф-сесії, «круглі столи» тощо. З-поміж цього розмаїття, без сумніву, приверне особливу увагу представлення альбому-каталогу «Збірка мистецьких творів Художнього музею Тараса Шевченка в Пекіні» (подарований ОННБ відомою мистецькою родиною Кравченків).

Це — спільний українсько-китайський проект. Видання, що побачило світ у Пекіні (редактор — Лі Ген, укладач — Алан Юй), двомовне — українською і китайською. Воно містить близько двохсот творів українських і китайських митців різних видів та жанрів, подарованих згаданому музею. Ці твори певним чином відображають як зацікавлення художників особою і творчістю Шевченка, так і сучасні тенденції в образотворчому мистецтві України і Китаю. Помітно представлені й одеські митці: Борис Бєлов, Оксана Здоровецька, Анатолій і Галина Кравченки, Олексій Малик, Валерій Цонін та інші — загалом 12 майстрів.

Організаторами музею, який офіційно відкритий 23 вересня 2016 року, виступили Посольство України в КНР, Національна академія мистецтв України, Національний музей Тараса Шевченка, Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури України, Академія каліграфії та живопису КНР, Академія мистецтв «Лі Кежань» КНР.

«У 2018-у ми відзначаємо низку знакових подій: 204-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 26-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Китаєм, а також 27-річчя Незалежності України — тієї України, за яку боровся все своє життя славетний син українського народу Тарас Григорович Шевченко», — йдеться у перед-ньому слові до каталогу Надзвичайного і Повноважного посла України в КНР Олега Дьоміна.

«…У наші дні багато наших молодих художників та молодих друзів познайомилися із чудовими творами українських художників, які змусили їх по-новому зрозуміти Тараса Шевченка, — наголошує у своїй вступній статті редактор видання, виконавчий директор художньої галереї «Лі Кежань» Лі Ген. — Звичайно, в роботах цього видання нам дуже приємно бачити спосіб мислення сучасних українських митців і впевненість художників у власній національній культурі».

Відкриття музею в Пекіні та видання каталогу активізувало двосторонні контакти між українською і китайською інтелігенцією. «Коли я приїхав до України, — зазначає Алан Юй, директор музею-галереї Тараса Шевченка у Пекіні, віце-президент Китайської академії каліграфії та живопису, — я познайомився із багатьма щирими друзями та діячами мистецтва, через вас я тут затримався, організував різноманітні заходи художнього обміну. Минулого року мій син Юй Фей Хун вступив до Національної академії образотворчого мистецтва України… Для мене Україна вже не є звичайною зупинкою у поїздці».

Альбом-каталог, видання якого стало можливим завдяки підтримці благодійників, громадських діячів і різних установ України й Китаю, приваблює високою поліграфією, прекрасним дизайном, бездоганним смаком і тактом у поданні матеріалу. Надалі планується його перевидати з доповненнями.

Повертаючись до очікуваної презентації в стінах бібліотеки, зазначимо, що її формат включає й виставку творів одеських художників, чия творчість представлена в Музеї Тараса Шевченка у Пекіні. Приємно відзначити, що події, пов’язані з цією презентацією, несподівано для органі-заторів синхронізувалися —— у травні в Пекінському художньому музеї Тараса Шевченка відбудуться урочистості на честь українського генія, в яких візьме участь й українська делегація.

Володимир КУДЛАЧ.

НА ЗНІМКАХ: Борис Бєлов. Тарас Шевченко.

Переглядів: 255
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua