РубрикиТема дня

Кризи минулого і логіка сьогодення

Нинішня криза в міжнародних відносинах, гостре протистояння путінського режиму і західних країн часто порівнюють з Карибською кризою жовтня 1962 року. Втім, це порівняння стосується тільки можливого фіналу — переростання конфронтації у світову ядерну війну. В усьому іншому події зараз розвиваються за іншою логікою. Але для тих, на кого падають бомби і ракети, логіка значення не має.

Зупинка перед пустелею

За океаном події піввікової давнини називають «кубинською ракетною кризою». Ця назва добре відображає суть гострого конфлікту між Радянським Союзом і Сполученими Штатами Америки. Протистояння тоді справді наростало в двох напрямках — Куба і ракети. У Вашингтоні ще при Дуайті Ейзенхауері було прийнято рішення будь-яким шляхом усунути від влади Фіделя Кастро. А в Москві шукали спосіб компенсувати військову перевагу, яку отримали США, розмістивши в Туреччині ракети середньої дальності з ядерними боєголовками.

РубрикиБез рубрики

Летовище в тіні «Краяна»

Ще зовсім недавно країна стежила за подіями, які розгорталися навколо обвинувачуваних у корупції мера Одеси Геннадія Труханова та його підлеглих, і гадала, чим же все скінчиться.

Труханова веліли не чіпати

І хоча гучна справа не завершена, здавалося, що й так усе зрозуміло. Хоч питання залишалися. Проте після опублікованих записів розмов Назара Холодницького — прояснилися. Якщо записи справжні, а не змонтовані, як запевняє сам фігурант плівкового скандалу, то почуте — шокує.

РубрикиБез рубрики

Хіба нуворишам до культури?

У салоні-галереї Одеської обласної організації Національної спілки художників України (вул. Катерининська, 18) відкрилася акційна виставка «Час і традиції», організована на захист цієї галереї від посягань з боку приватних структур.

Нагадаємо, що це приміщення є комунальною власністю і салон-галерея спілки тут незмінно розташовується вже 68 років. Проблеми виникли трохи більше десяти років тому, коли одна приватна компанія, шляхом незаконних оборудок, заявила на нього свої права і, вдавшись до рейдерського захоплення та побиття художників, спробувала їх виселити. Але зазнала фіаско. Потім спритні нащадки Остапа Бендера «перепродали» цей ласий шматок нерухомості у самісінькому центрі Одеси іншій компанії, а та, в свою чергу, в 2013-у передала фіктивні права на нього одній американській компанії, власник якої — колишній одесит.

РубрикиБез рубрики

Реалістична мета

Упродовж двох днів, 12-13 квітня, в Україні з візитом перебувала заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер.

Високопосадовиця оборонного альянсу взяла участь в 11-у Київському безпековому форумі, провела низку зустрічей, зокрема з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром освіти та науки Лілією Гриневич, заступником міністра оборони Анатолієм Петренком та іншими офіційними особами.

РубрикиБез рубрики

Нев’януча Квітка, або Голос у єдиному екземплярі

На превеликий жаль, якось дуже тихо промайнула одна з важливих дат української культури — 65-річчя від дня народження надзвичайної співачки Квітки Цісик, чий незабутній голос змушував завмирати в благоговійному зачудуванні серця тисяч і тисяч українців за межами нашої держави.

«Цісик своїм голосом може змити всю нечисть, дешевий гламур, все несправжнє, що є зараз шоу-бізнесом», — скаже значно пізніше про неї поет, видавець, лауреат Шевченківської премії Іван Малкович.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua