РубрикиБез рубрики

Так поставав наш флот

10 квітня в Одесі відзначили день створення Західної військово-морської бази Військово-Морських сил Збройних Сил України.

В урочистостях взяли участь представники командування ВМС, інших видів ЗС України, ветерани частини, духовенство.

Командувач Військово-Морських сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко привітав особовий склад з днем частини, подякував за сумлінне виконання службових обов’язків та закликав і надалі активно вдосконалювати бойову майстерність, бути згуртованим надійним екіпажем, чітко й злагоджено виконувати свій почесний обов’язок із захисту держави.

— У цей святковий день бажаю всім вам і вашим рідним міцного флотського здоров’я, родинного щастя та добробуту, подальших успіхів в ім’я миру на нашій землі, єдності нашого народу і процвітання Батьківщини — України.

Кращих військовослужбовців нагородили грамотами та відзнаками.

Довідково. 8-9 квітня 1994 року в Одесі відбулося силове протистояння, пов’язане з викраденням російськими військовими радіонавігаційного обладнання західної частини Чорного моря. Командування з’єднання ЧФ, що дислокувалося в Практичній гавані, ігнорувало законодавство України, відмовлялося виконувати законні вимоги органів влади та військового управління.

Вирішальну роль у цих подіях відіграв командувач ВМС України віце-адмірал Володимир Безкоровайний, який безпосередньо управляв припиненням протиправних дій російських військових в Одесі. 10 квітня, оперативно й адекватно реагуючи на провокаційні дії ЧФ та спроби незаконного вивезення військового майна із демонстрацією загрози застосування зброї, безпрецедентним рішенням українського уряду на базі розформованого 318-го дивізіону консервації ЧФ було створено Західний морський район (у подальшому — Західна військово-морська база) ВМС України, першим командиром якого і старшим морським начальником в Одесі став капітан І рангу (згодом — контр-адмірал) Дмитро Українець.

Російських військовослужбовців вигнали з Одеси. А над кораблями, катерами, суднами забезпечення й об’єктами берегової інфраструктури були урочисто підняті українські державні і військово-морські прапори.

Символічно, що саме в день 50-річчя вигнання з Одеси нацистських загарбників українська перлина біля моря була назавжди звільнена від військової присутності колись «братнього народу».

Надалі саме Західний морський район і військово-морська база стали рушіями нашої євроатлантичної інтеграції, де на навчаннях «Сі Бриз» запроваджувалися стандарти НАТО і здобувалися безцінні спроможності сумісності наших сил до спільних дій з партнерами в морі, повітрі і на землі.

Прес-центр командування
ВМС ЗС України.

Переглядів: 187
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua