РубрикиБез рубрики

На батьківській землі поета


За багаторічною традицією, заходи, приурочені пам’яті нашого славетного земляка, одного з найкращих українських гумористів і сатириків Степана Івановича Олійника, щовесни проводяться на його малій батьківщині — у Балті та селі Пасицелах Балтського ж району, де він народився, і в селі Левадівці Миколаївського району, де минули його дитячі й почасти юнацькі літа.

Незмінним організатором цих заходів, які з часом набули назву «Степанова весна», виступає донька поета Леся Степанівна, звісно ж, за підтримки друзів, шанувальників творчості великого сміхотворця (письменників, журналістів, артистів) та Громадського фонду імені Степана Олійника.

Цьогоріч у найрідніші для письменника місця «Степанова весна», вже 37-а, завітала після Запоріжжя, де на Хортиці, як розповіла пані Леся, відбулися зустрічі з літераторами і численними шанувальниками батькової творчості та пам’ятного вечора в Одеському літературному музеї.

У Балті ж «Олійниківська родина» насамперед завітала до міської загальноосвітньої школи №1 ім. Олеся Гончара-ліцею, біля якої стоїть па-м’ятник землякові-сміхотворцю.

У шкільному актовому залі зібралося чимало прихильників творчості Степана Івановича. Ведучий — відомий краєзнавець П.А. Ткач представив гостей і надав слово Лесі Степанівні, яка, зокрема, поділилася враженнями від поїздки в Запоріжжя та цікавими спогадами про батька. Нового вірша про класика українського гумору прочитав одеський поет Віталій Бошков. Учні-переможці районного конкурсу читців творів С. Олій-ника Тоня Березовська й Андрій Ковальчук гарно продекламували його гуморески. З власними веселими віршами виступили поети Пилип Юрик (Запоріжжя) та Олекса Різниченко (Одеса). Про стосунки з «Олійниківською родиною» та заходи, що проводяться на вшанування пам’яті видатного земляка, розповів заступник міського голови В.А. Желіховський.

Балтяни й гості поклали квіти до пам’ятника С.І. Олійнику і на згадку сфотографувалися біля нього.

Далі зустріч із шанувальниками творчості  великого гумориста продовжилася у великому залі районного історичного музею. А відкрилася вона чудовою піснею «Ланами йду» на слова Степана Олійника. Зворушливою видалася розповідь директора музею П.А. Ткача про життя і творчість Степана Івановича на тлі численних світлин на великому екрані, про шанування поета на Балтщині. Зокрема, він зазначив, що цього року в районному конкурсі читців Олійникових творі взяли участь 84 земляки. Серед його переможців — житель с. Бендзарі Денис Присяжнюк, школярі Олександра Паращук та Софія Груценко, які з рук Лесі Степанівни отримали грамоти й нову збірку вибраних творів поета у по-дарунок.

Пані Леся знову ділилася спогадами про батька й подарувала балтському музею велику світлину, де Степан Олійник з Олесем Гончарем (обидва — іменинники 3 квітня з різницею у десять років) сфотографовані у колі Бориса Олійника, Віталія Коротича, Івана Драча та інших побратимів-літераторів.

З великою цікавістю слухали присутні гуморески у виконанні переможців конкурсу, а також учня Данила Березовського. Журналістка Таїсія Крисько зворушливо прочитала ліричну оповідь «Спогади про сусідку Василину» і як редакторка подарувала гостям свіжий номер газети «Ваш інтерес», майже цілком присвячений 110-річчю від дня народження С.І. Олійника. Виступив і засновник Товариства шанувальників гумору ім. С. Олійника, колишній голова Громадського благодійного фонду, очільник Балтської районної ради ветеранів В.Д. Бойченко, який, зокрема, зазначив, що за роки існування фонду лауреатами іменної премії великого гумориста стали 55 письменників, журналістів та артистів.

Тепло були сприйняті також виступи бібліотекарки балтської школи №3 Г.Л. Фоміної, журналістки Віри Юрик і, безумовно, поетів Віталія Бошкова, Олекси Різниченка та щойно оголошеного цьогорічного лауреата Олійниківської премії Анатолія Горбівненка (Черкаси) з їхніми гуморесками.

Щиро, до сліз усі прсміялися, переглянувши відому комедійну стрічку «Пес Барбос і незвичайний крос», зняту за фейлетоном Степана Олійника.

Гучними оплесками нагородили присутні виступи козацького хору «Будьмо», який виконав низку україн-ських народних жартівливих і ліричних пісень на вірші С. Олійника, та вокальної групи міської школи мистецтв з піснями на його ж слова.

Далі шлях «Олійниківської родини» проліг до с. Пасицели, де було покладено квіти до пам’ятного знака поету-гумористу і де перед земляками Степана Івановича, крім згаданих уже гостей, виступили народний артист України Анатолій Демчук, заслужена артистка України Лариса Дедюх, майстри розмовного жанру Ігор Чепель та Микола Кавацюк.

Наступного ж дня «Степанова весна» завітала в с. Левадівку, там цьогорічному лауреату премії ім. Степана Олійника Анатолієві Горбівненку було урочисто вручено диплом. Побувала «Олійниківська родина» і в інших селах Миколаївського району.

Михайло ГЕРШКОВИЧ.
Фото Людмили ШЕЛИХ.

Переглядів: 229
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua