РубрикиБез рубрики

Місцеве самоврядування

До Авангардівської пристане Новодолинська

Депутати Новодолинської сільської ради Овідіопольського району на сесії, яка відбулася наприкінці березня, підтвердили своє рішення, ухвалене раніше на громадських слуханнях, про приєднання їхньої громади до Авангардівської ОТГ.

Згідно з розрахунками, проведеними ними, податкові надходження на одного жителя в разі входження Новодолинської сільради до Авангардівської ОТГ складуть майже 3 тисячі гривень, що значно більше, ніж мають сьогодні. І та очевидна вигода вимальовується вже на початку приєднання.

Як нагадує Одеський центр розвитку місцевого самоврядування, об’єднання Новодолинської сільської ради у складі Авангардівської ОТГ було передбачене перспективним планом формування територій громад Одеської області, затвердженим Кабінетом Міністрів ще у вересні 2015 року. Однак тоді реалізувати таку конфігурацію не вдалося, тож ОТГ була утворена в складі Авангардівської селищної та Прилиманської сільської рад. Перші вибори в цій ОТГ відбулися в жовтні минулого року.

На аргументах, а не на емоціях

Жителі Скосарівки Миколаївського району наприкінці березня на сході села обговорювали важливе рішення — про створення об’єднаної громади із центром у селі Андрієво-Іванівка.

Як повідомив скосарівський сільський голова Анатолій Марцинковський, до них надійшло звернення від депутатів Андрієво-Іванівської сільради про

об’єднання громад. Крім Андрієво-Іванівської та Скосарівської, до потенційної ОТГ запросили також Левадівську сільраду, де вже відбулися громадські слухання та сесія, рішеннями яких люди дали згоду на таке об’єд-нання. Відтепер рішення — за мешканцями Скосарівки, Богданівки та Веселого. Активісти робитимуть подвірний обхід й опитуватимуть людей.

На сходці люди почули про децентралізацію в Україні, про позитивні приклади об’єднаних громад Одеської області, про реорганізацію соціальної інфраструктури та про те, чи мають під собою підґрунтя поширені міфи про начебто «закриття шкіл, ФАПів, будинків культури і дитсадків». Селян також цікавили питання ремонту доріг, отримання адміністративних послуг і справедливого розподілу фінан-сів у майбутній громаді.

— Вирішувати вам, але звертаю увагу, що це рішення, без перебільшення, доленосне, тож варто зважити всі «за» і «проти», прорахувати варіанти і сфокусуватися на економічних, фінансових аргументах, а не на емоціях. Це дуже відповідальний крок. Але й затягувати не варто. За ті роки, що ви втратили, не утворивши об’єднану громаду в складі п’яти сільрад, як це планувалося раніше, така ОТГ мала б уже отримати до 14 мільйонів інфраструктурної субвенції. Зараз очевидно: не той час, щоб втрачати такі можливості, — звернулася до людей Євгенія Генова, радник з питань комунікації Одеського центру розвитку місцевого самоврядування.

На численні запитання скосарівчан також відповідав андрієво-іванівський сільський голова Сергій Тритишний. Він, зокрема. розповів про потенціал майбутньої ОТГ, про проекти, які можна реалізувати найближчим часом, особливу увагу звернувши на налагодження транспорт-ного сполучення між Андрієво-Іванівкою та Скосарівкою.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 81
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua