РубрикиБез рубрики

Чому Україна не багатіє?

Нещодавно в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського відбулася лекція-дискурс на тему «Ідеальна соціально-економічна система для України».

Її провів Олександр Савченко — відомий вчений, економіст, фінансист, екс-заступник голови Нацбанку України, ректор Міжнародного інституту бізнесу та автор книг «Антиукраїнець», «Баланс Незалежності», «25 років Незалежності України» (у співавторстві). У різні роки він викладав у таких престижних вишах світу, як Гарвардський університет та Лондонська школа економіки.

На думку вченого, головна проблема України зародилася у часи Київської Русі, коли наша держава об’єднала у собі політично-правову систему західного зразка і духовно-релігійну — східного. Він зауважує, що тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише українських героїв, але й їхніх антиподів, антиукраїнців — «малоросів», «хохлів», прихильників московсько-православної цивілізації, а також корупційну українську еліту.

Опираючись на історичний досвід, Олександр Савченко вважає, що найбільшим гальмом України є російська мова, а відтак радить відмовлятися від неї. Як приклад наводить рівень життя в англомовних державах, де люди почуваються захищеними у правовому сенсі і є набагато забезпеченішими матеріально. Так, вони мають чітко окреслені громадянські обов’язки, але знають, що натомість їхні права і свободи є захищеними.

Як підкреслив лектор, англійська — це мова культури, освіти, науки, техніки та торгівлі. Якщо ж ми опосередковано послуговуємося російською, то переклад інформації (з англійської на російську, а потім на державну) займає багато часу, не виключає додаткових помилок і різнотлумачень, а відтак, у підсумку, зумовлює відставання України від світових темпів розвитку.

А ще учений та економіст переконаний, що законотворчість не є прерогативою політиків або експертів. «Закони не придумуються політиками та професорами, вони відкриваються. Треба досліджувати суспільство і створювати в Україні свою, унікальну соціально-економічну систему», — наголосив Олександр Савченко.

Вікторія КРИЖАНОВСЬКА,
студентка ОНУ
ім. І.І. Мечникова.

Переглядів: 112
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua