РубрикиБез рубрики

Від поштовху до винагороди

Весна завжди асоціюється з початком чогось нового, надихає на зміни. Однак проблемою для багатьох є відсутність мотивації й страх відмовитися від того, що стало вже таким звичним і приносить задоволення. Тож, якщо ви хочете удосконалити своє життя, але ніяк не наважитеся, ця стаття саме для вас.

Відповідь на запитання, чому так важко перейти до здорового способу життя, — дуже проста: неможливо за один день змусити свій організм відмовитися від шкідливих звичок — мозок шукатиме будь-яку нагоду, щоб, так би мовити, зійти з дистанції. Оскільки ми ставимо перед собою занадто високі цілі одразу, то досить швидко зникають запал і бажання докладати зусиль. Люди звикли легко й чи не миттєво отримувати все, що хочуть: проковтнути фаст-фуд, розігріти заморожену піцу в мікрохвильовій печі або замовити її доставку додому чи на роботу. Але зі здоровим способом життя інакше. Щоденні тренування та п’ятиразове харчування, навпаки, вимагають багато часу та старань, тож без зусиль, характеру, волі тут не обійтися. Зате який ефект буде для здоров’я та краси!

Стів Кемб, засновник «Nerdfitness.com», під час своїх тренінгів переконує: «Наше тіло не може вирішувати, що саме йому робити, воно лише прагне позбутися болю або отримати насолоду. А от яким чином цього досягти, вирішуємо вже ми самі. Геніальний маркетинг, психологічна пастка, вплив довколишніх — і, як результат, залежність від поганих звичок».

Перш ніж переходити до здорового способу життя, слід знати про три складові будь-якої звички: — тригер, рутину і нагороду. Тригер — це поштовх, який виникає в процесі формування звички, коли одна дія може автоматично спровокувати нас на іншу. Наприклад, якщо людина звикла їсти що-небудь під час перегляду фільму, то ввімкнений телевізор може запустити бажання покласти щось у рот, незалежно від того, чи вона відчуває голод. Рутина — побоювання почати щось нове, відмовитися від старого, наслідування шаблону. Нагорода — заохочення самого себе й надалі дотримуватися певного режиму чи способу життя.

Наступний крок у боротьбі з поганими звичками — вивчення своїх тригерів. Потрібно психологічно налаштовувати себе й давати асоціації будь-яким діям. Наприклад, змусити себе бігати зранку можна завдяки такому тригеру: «Після того як прокинуся о шостій ранку, бігатиму в парку». Не забувати про те, що необхідно займатися фізичними навантаженнями, допоможе така психоло-гічна настанова: «Щойно прийду з роботи, почну стрибати на скакалці».

Після цього вплиньте на свою рутину простими змінами середовища, яке вас оточує. Скажімо, якщо хочете правильно харчуватися, навіть не дайте собі шансу з’їсти щось шкідливе: приберіть з холодильника всі продукти, калорійність яких просто недопустима, готуйте їжу завчасно, щоб не було спокуси купувати фаст-фуд. Якщо ваша погана звичка — довготривалий щоденний перегляд телевізора, то використайте вашу лінь з користю: встановіть «батьківський контроль» з лімітом часу, попросіть друзів поставити таймер, пароль, який знатимуть тільки вони. Відтак легше й цікавіше буде зайнятися хатніми справами, почитати книжку чи вибратися на прогулянку.

Нарешті, про третю складову звичок — винагороду. Безумовно, щоденна праця над своїми здоров’ям та красою — важка й копітка, тож слід себе винагороджувати і в такий спосіб заохочувати на подальшу роботу над собою. Скажімо, купуйте собі гарний одяг чи аксесуари для заняття спортом; гроші, які мали б витратити на шкідливу їжу, цигарки чи алкоголь, відкладайте окремо, а потім використайте їх для придбання спортивного обладнання чи й навіть на подорожі.

Звісно, одразу відмовитися від поганих звичок й ідеально дотримуватися всіх вимог буде непросто. Втім, є ще кілька порад, як можна максимально легко почати жити по-новому. Переконайте, вмотивуйте свою родину, друзів, знайомих також працювати над собою й підтримуйте на цьому шляху один одного. Починайте поступово, з найменшого, найпростішого. Як-от щодня подовжуйте прогулянку на 5 хвилин, раз на тиждень винагороджуйте себе новим рецептом нешкідливої смачної страви...

Якщо ви повірите, що можете змінитися й перетворите ці зміни на звичку, то результат не забариться і, зрештою, стане реальністю. Це сила звички: щойно ви зробите свій вибір і дізнаєтеся, як досягти поставленої мети, то цей процес вже неможливо буде зупинити. А новий спосіб життя подарує вам гармонію, задоволення та насолоду від приголомшливих результатів вашої ж праці.

Олена ТАРАНОВА,
студентка ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Переглядів: 88
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua