РубрикиБез рубрики

Навички для майбутнього

Час міняється невпинно. Сьогодні швидкість відтворення інформації така, що людина не встигає охопити й дещицю цього масиву, який є, по суті, невичерпним. Щоб хоч якось іти в ногу з часом, суспільство знаходить джерела інформаційних потоків. У сучасному світі це, звичайно ж, передусім інтернет. Так, за даними DOMO, кожної хвилини пошукова система Google отримує у всьому світі понад 2 мільйони запитів.

Світ змінюється, але дещо залишається по-стійним: людина, як і 100 років тому, прагне бути інформованою та хоче дізнатися щось нове. Недаремно кажуть, що інформація — найцінніша річ, бо хто володіє нею, той володіє світом.

Технічний переворот зробив наше життя легшим, простішим. Новітні технології заощаджують наш час, наші сили і самі людські ресурси. Якщо раніше для повноцінної роботи, наприклад на фабриці, необхідно було тисячі працівників, то зараз вистачить і сотні людей, бо більшість процесів нині виконують автоматизовані машини та потужна обчислювальна техніка.

Ось приклад. У китайському містечку Дунгуань ще в 2015 році компанія Changying Precision Technology Company відкрила перший роботизований завод. До того ці виробничі потужності потребували близько 650 осіб, сьогодні ж їх там лише 60. Весь персонал — це інженери, менеджери, контролери і ніяких робітників. Або щодо таксистів. З появою всім знайомих мобільних додатків, які дають змогу дістатися пункту призначення й при цьому заощадити кошти, рівень заробітку звичайних таксистів, очевидно, скоротився. Не кажучи вже про те, що існують розробки безпілотних автомобілів високого рівня автономності, на кшталт Tesla, які, швидше за все, через 10 років взагалі замінять водіїв-людей.

То якими ж навичками необхідно володіти, аби бути затребуваним на ринку праці? На це питання в рамках серії освітніх заходів в Одесі намагалася відповісти Київська школа економіки. Так, Ангела Поддубна, HR Director RedHead Family Corporation, розповіла, за якими критеріями нині відбирають працівників. Це — IQ (розумовий інтелект), EQ (емоційний інтелект), VQ (життєва енергія) та, звісно ж, професійна компетенція. Професор Київської школи економіки Володимир Вахітов порівняв навички, які користувалися попитом у 2015 році, з навичками, необхідними в майбутньому (недалекому 2020-у). З того, що залишиться, — це: комплексне вирішення проблем, критичне мислення, переговори, інформоване прийняття рішень, управління людьми, креативність, координація з іншими та орієнтація на сервіс. З нових потрібних навичок: знову-таки емоційний інтелект та когнітивна гнучкість, тобто здатність обмірковувати кілька речей одночасно. Розвивати ці soft skills допоможе робота в команді, вміння презентувати себе і «продати свою ідею», гнучкість та відповідальність.

Ірина КЕЙДАЛЮК,
студентка ОНУ І.І. Мечникова.

Переглядів: 117
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua