РубрикиБез рубрики

Кизиловий диво-сад

У Запорізькій області почав плодоносити найбільший у Європі кизиловий сад, повідомляє ukrprod.dp.

Кизиловий сад площею 14 гектарів заклав голова ФГ «Токмацьке-2010» Сергій Ольшанський. Перший урожай він зібрав восени минулого року.

Ідея посадити кизиловий сад прийшла спонтанно. Фермер довгий час вирощував зернові. Разом з паями йому дістався занедбаний сад, де росли старі яблуні, черешні, вишні. Вони вже практично не плодоносили, тому Сергій Ольшанський вирішив викорчувати старий сад і закласти новий. Довго думав, що посадити, щоб не зазнати збитку, бо ж садів з традиційними культурами у Запорізькій області вистачає, а відтак шукав те, чого в інших не було. Так і зупинив свій вибір на кизилі.

— Після ознайомлення з агротехнікою вирощування я зрозумів, що ця культура належить до безпроблемних. Обрізання проводити не треба, шкідники та хвороби не ушкоджують. А головний плюс — корисні ягоди, які підвищують імунітет, допомагають боротися з багатьма хворобами. Найбільше ж мені сподобалося те, що кизил у промислових масштабах в Україні ніхто не вирощує, — розповідає Сергій Ольшанський.

От і вирішив ризикнути. Замовив 10,5 тисячі саджанців трьох сортів: «Володимирський», «Михайлівський» і «Семен». Ця трійка за характеристиками підходить для вирощування в Запорізькій області. Відразу ж після посадки зіткнувся з першими проблемами. Як з’ясувалося, кизил треба формувати, інакше він виросте 6—7-метровим деревом, а збирати ягоди з таких гігантів просто неможливо. А ще виявилося, що кизил таки хворіє і його потрібно лікувати. За три роки загинули майже 1,5 тисячі кущів.

— Перший сигнальний урожай кущі дали в перший же рік після посадки. І знову проблема — ринок збуту. Ягода не така відома, тому й попиту на неї особливого нема. Всю свою продукцію я здав на переробне підприємство в Дніпрі, де з неї готують джеми, варення, компоти. У такому вигляді кизил продається «на ура». Збут налагодили через магазини екопродукціі. Співпраця з супермаркетами тільки починається», — додав фермер.

Минулої осені у «Токмацькому-2010» зібрали перший промисловий урожай — 5 тонн ягід із 9 тисяч кущів. Поки що плодоносять не всі рослини. Цьогорічні прогнози оптимістичніші.

Переглядів: 86
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua