РубрикиБез рубрики

Конкурс, у якому нема переможених

У Великому залі Одеського училища культури і мистецтв ім. К.Ф. Данькевича відбувся вже 14-й конкурс молодих музикантів, присвячений пам’яті одеського джазмена Ростислава Кабанченка.

У цьогорічному конкурсі взяли участь 43 закоханих у джаз музиканти віком від 6 до 21 року з Одеси, Біляївки, Білгорода-Дністровського, Ізмаїла, Херсона та Києва. Майже сім годин поспіль вони змагалися у трьох вікових категоріях у вокальній та інструментальній майстерності.

Втім, як наголосив відкриваючи свято, голова журі, заслужений працівник культури України Микола Голощапов, на конкурсі Ростислава Кабанченка, звісно ж, є переможці, але не може бути переможених! Радість і задоволення, які відчуваєш, граючи джаз, уже самі по собі є нагородою, не кажучи вже про нові враження та знайомства в кулуарах конкурсу.

Певна річ, організатори постаралися, щоб ніхто з маленьких і юних музикантів не зостався без відзнак. Усі учасники отримали дипломи, грамоти, спеціальні призи та пам’ятні подарунки.

Природно, що в цьому конкурсі брали участь вихованці училищ культури, дитячих музичних шкіл і музичних студій. Але не тільки! У середній віковій категорії виступав 16-річний Андрій Гуденко, студент 2-го курсу Одеського морехідного коледжу технічного флоту. Закінчивши кілька років тому ДМШ №11 (клас Сергія Нагуляка), він завдяки своєму педагогу зберіг любов до музики, сам її пише і на конкурсі виконував власні твори. Ще й на двох інструментах — роялі та синтезаторі — одразу!

Ансамбль «Аероплан» Одеського училища культури і мистецтв ім. К.Ф. Данькевича під керівництвом Альбіни Теплицької знову довів, що нема музичних інструментів, на яких не можна було б грати джаз! І голос домри, соло на якій виконувала Марія Лемуткіна, дуже органічно звучав у джазових аранжуваннях колективу.

Не менш гармонійно почуваються у джазі і скрипки, що вже неодноразово демонстрував на цьому конкурсі ансамбль «Спра-ва в капелюсі» ДМШ ім. Л.Н. Гінзбург з Білгорода-Дністровського. 10 капелюхів, 8 скрипок, ударні та ритм-гітара керівника ансамблю Владислава Сухаренка чудово й органічно доповнювали одне одного.

Що вже й казати про давно прописаний у джазі джембе — західноафриканській барабан у формі кубка з відкритим вузьким низом і широким верхом, на який натягується мембрана з козячої шкіри. Ансамбль «Рабакута» з Ізмаїла із 4 юних джембістів під керівництвом Сергія Ісаєва переконливо довів, що джазова мелодія може народитися і з гуркоту барабанів.

І все ж Гран-прі нинішнього конкурсу Ро-стислава Кабанченка удостоїлися 18-річна студентка Одеського училища культури і мистецтв ім. К.Ф. Данькевича Катерина Кравченко (викладач Юрій Роменський), яка підкорила як віртуозним вокалом, так і блискучим самоакомпанементом на роялі.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 102
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua