РубрикиБез рубрики

Наші грецькі пісні...

Живучи в Одесі, розумієш, що всі ми в душі ще й трішки греки, кожен по-своєму. Мабуть, тому завжди так широко й насичено відзначається в місті День незалежності Греції.

25 березня — найвизначніша дата в новітній історії Греції. Адже саме цього дня 1821 року почалося повстання, яке призвело до звільнення країни від чотирьохсотлітнього ярма Османської імперії.

У рамках святкування Дня незалежності Греції й 25-річчя побратимства між містами Пірей та Одеса благодійна організація «Фонд Бумбураса» організувала у філармонії концерт відомого у всьому світі співака Йоргоса Далараса.

— Ви знаєте, що греки й українці дружать уже понад дві тисячі років, — зазначає президент Асоціації грецьких підприємців та підприємств в Україні, почесний консул Греції, засновник іменного благодійного фонду Пантелеймон Бумбурас. — Саме тому я намагаюся збільшити кількість таких спільних свят. Ми запросили дітей із зони АТО, Львова, Дніпра, Маріуполя, Києва, Запоріжжя... Думаю, їм буде це цікаво.

Йоргос Даларас — дивовижна особистість і неперевершений музикант. Йому 69 років, понад півсотні з яких він — на сцені. Виконуючи пісні у жанрі рембетіки (напрямок, що виник у результаті злиття грецького міського фольклору ХХ століття з мелодіями репатріантів з Малої Азії), Йоргос зміг вивести грецьку музику на найбільші світові сцени. Створював спільні проекти з такими знаменитими музикантами, як Стінг, Пако де Люсія, Аль Ді Меола, Аріель Рамі-рес, Апостоліс Антімос, Брюс Спрінгстін, Пітер Гебріел, Горан Брегович, Емма Чаплін... Під час своїх концертів він доніс до світової спільноти й кіпрську проблему. За зусилля у збереженні миру Йоргос Даларас отримав міжнародну пре-мію імені Джона Кеннеді й став одним із семи послів доброї волі ООН у світі. Понад 18 мільйонів проданих дисків, переповнені театри і стадіони, сотні концертів і десятки турів по всій планеті — ось такого унікального музиканта зустрічала Одеса у філармонії...

Зала була переповнена. Концерт, який мав назву «Наші пісні», охоплював величезний пласт відомих у всьому світі грецьких мелодій, тож і не дивно, що багато з них слухачі знали напам’ять і хором підспівували. Попри незнайому мову, пісні викликали відчуття чогось рідного, знайомого, світлого. Цьому сприяла й харизма самого музиканта: геніально простий, «свій хлопець з гітарою», він не просто співав, а через пісні спілкувався із залом, отримуючи від слухачів зворотний зв’язок та наснагу. У програмі звучали як знайомі, так і нові мелодії грецьких композиторів, які об’єднували філармонійний зал в одну велику сім’ю.

Йоргос Даларас виступав у супроводі грецької співачки Ріа Еллінду, володарки сильного та глибокого вокалу. Невеличкий оркестр, у якому звучали фортепіано, скрипка, бузукі, контрабас, акордеон, сантур та ударні інструменти, додавав музиці різних відтінків.

Без сумніву, вибаглива Одеса надовго запам’ятає свято такої близької і прекрасної грецької музики.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 102
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua