«На похилену вербу і кози скачуть...»

Недавно прийшла есемеска, що виграв 325 тисяч — забирайте... Для старої людини з пенсією на виживання — сума величезна. Закрутилася думка: онук в Одесі не має квартири, донька з нами — у двокімнатній «хрущовці»... Але ж я в ніяких заходах... То яка гемонська душа дала мій телефон?

Свого часу брав участь в одній книжковій обдирайлівці. Книжки — супер, але й по суперціні. Скажімо, казки О.С. Пушкіна німецького видавництва у сап’яновій обкладинці — 139 гривень (при пенсії 89). Постійні ж листи заманювали, що ось-ось виграю сто тисяч. Зрештою, порвав зв’язок. Але почався шантаж, а через певний час прийшла і погроза: якщо не заплачу 139 гривень, то — з молотка. Нікуди було діватися: переслав я ті гроші. Тож, маючи вже досвід, до повідомлення про те, що начебто виграв 325 тисяч, поставився скептично. Не інакше — нова халепа.

А тут ще одна афера. Моїй дружині, Валентині Сергіївні, надійшла погроза: якщо не заплатить на такий-то рахунок у банку, то суму 13 тисяч 315 гривень буде продано. Пішли ми до банку. Керівниця одразу попередила, що таких реквізитів у них нема, та й ми не клієнти їхнього банку.

Лейтенант поліції, який стояв біля терміналу, на моє обурення заявив, що і його самого недавно намагалися «розвести». Що ж, приїхали, пане Авакове! На фоні отих безкарних «вимог» до нашої сім’ї (та й не тільки до нашої) заяви міністра про те, що в країні зменшилася кількість злочинів, а їх розкриття збільшилося — як черговий фейк. Замислюєшся: навіщо ця неправда, коли — всі ж бо бачать! — щоденно стріляють, грабують, ґвалтують, викидають з квартир, крадуть пенсії, а мажори безкарно вбивають джипами пішоходів? Який це порядок? Який захист?..

Тепер кілька слів про політику. На одному з телеканалів виступав пан Бойко з «Опозиційного блоку» й дуже вже бідкався-співчував, що україн-ська мова заважає жити й учитися в Україні дітям румунів, угорців і, певна річ, росіян. На чий млин ллєте воду, пане Бойку? В Україні якщо й треба якусь мову захищати, то хіба українську, яка за майже 27 років незалежності так і не набула повноцінного статусу державної. Краще б розповіли, як задовольняють національні потреби україн-ської меншини в тих же Румунії та Угорщині, не кажучи вже про путінську Росію...

Втім, мені здається, деякі телеканали насаджують глядачам думку, що «анархія — мати порядку», заохочують вседозволеність та сепаратизм. За ними навздогін — «бєспрєдєл» і хаос! А це ознака слабкої держави і слабких державців. Як казав «свободівець» пан Тягнибок на тому ж каналі, що й пан Бойко: «На похилену вербу і кози скачуть...».

Борис ДРАЇМ,
член НСЖУ.
м. Ананьїв.

Переглядів: 3288
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua