РубрикиБез рубрики

Валіза — аеропорт — Росія

Видворення півтори сотні російських шпигунів і провокаторів, які працювали під дипломатичним дахом по всьому світу, найчастіше оцінюють як акт глобальної політики. Як ознаку вперше виявленої солідарності низки країн перед обличчям російської загрози. Така оцінка, загалом, справедлива, але недостатня. Вона, по-перше, не пояснює, чому солідарність зникла після розпаду Радянського Союзу. А по-друге, базується на досвіді холодної війни, який давно застарів.

Як то кажуть, допомогли

Багато хто на Заході думав, що з крахом радянської імперії зазнала поразки не тільки комуністична, але й імперська ідеологія. Росія, вважали там, гратиме за загальними правилами і треба допомогти їй увійти на рівних у співтовариство демократичних країн. З цією метою міжнародні фінансові організації надавали кремлівським керівникам міль-ярдні доларові кредити, зберегли за Росією місце постійного члена Ради Безпеки ООН, яке раніше займав СРСР, включили Росію в елітний клуб G8 та європейські політичні структури.

РубрикиПам’ять

Його собор і берег любові

Нині відзначаємо 100-річчя Олеся Теренті-йовича Гончара. Письменника світового рівня. Поза будь-яким сумнівом.

На відміну від багатьох своїх визнаних за Союзу сучасників, він у незалежній уже Україні ніколи не піддавався нищівній критиці, дошкульним викриттям та публічній дифамації. Ніхто не звинувачував його у лизоблюдстві, зрадництві товаришів, підписуванні колективних листів із засудженням Сахарова, Солженіцина чи інших дисидентів. І водночас не можна не визнати, що саме за радянських часів його слава та визнання сягнули небачених висот — не було в Україні жодної хати чи номенклатурних апартаментів, де б не знали й не шанували його «Прапороносців», «Тронку» чи «Берег любові». А його «Людина і зброя», на думку багатьох літературознавців, цілком заслужено стояла й стоїть в одному гуманістичному антивоєнному ряду із «Прощавай, зброє!» великого Гемінгуея, трилогією Ремарка, повістями Василя Бикова та романами Юрія Бондарева.

РубрикиБез рубрики

В очікуванні великої води

Як ми уже повідомляли, у вівторок у Вилковому відбулася виїзна нарада з питань ліквідації можливих паводків, участь в якій взяли голови облдержадміністрації та облради, керівники профільних відомств Одещини.

З огляду на те, що на ремонт аварійних дамб та шлюзів української частини Дунаю необхідно близько 117 мільйонів гривень, Максим Степанов пообіцяв звернутися із проханням про виділення коштів до Кабінету Міністрів. Їх можна залучити або з урядового резервного фонду, або з природоохоронного фонду Мінекології. Ці гідротехнічні споруди, наголосив Максим Степанов, необхідно відремонтувати, аби назавжди вирішити проблему підтоплення населених пунктів.

«У нас є певна кількість гідротехнічних споруд уздовж Дунаю. Це шлюзи та дамби. Більшість з них — в аварійному стані. Навіть не просто в аварійному, а в такому, що в будь-який момент з ними щось може статися. Цим спорудам по 70 років! Наслідки від теоретичної надзвичайної ситуації складатимуть мільярди гривень. Я вважаю, що треба припиняти цю нашу національну забаву — рятувати. Краще один раз зробити попереджувальні заходи та відремонтувати ці гідротехнічні споруди. Адже йдеться про десятки тисяч людей, які тут мешкають», — підкреслив він.

РубрикиБез рубрики

Сонце і вітер проти атому, вугілля і нафти

Цими днями в Одесі пройшов семінар-тренінг, присвячений щомісячним енергетичним даним у рамках програми ЄС EU4Energy, яка імплементується Міжнародним енергетичним агентством (МЕА). Його мета — просування важливості щомісячних даних для підтримки формування енергетичної політики на національному рівні, зокрема в галузі енергетичної безпеки.

Кожна з 10 країн-учасниць EU4Energy (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Україна, Узбекистан) відрядила до Одеси п’ятьох своїх представників, у тому числі по три спеціалісти національних статистичних бюро та по два представники мініс-терств, відповідальних за енергетику, чи державних органів, які займаються запасами нафти. У цьому заході взяли участь і представники головного управління статистики в Одеській області.

РубрикиБез рубрики

Три важливі дати...

Наближаються три важливі дати, до яких жителі Одеси ставляться по-різному.

10 квітня — чергова річниця визволення міста від фашистських загарбників, 2 травня — річниця Одеської трагедії і 9 травня — День Перемоги. У попередні роки пам’ятні заходи, приурочені до цих дат, підвищували рівень напруженості та небезпеки в місті.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua