РубрикиБез рубрики

Не «промайданити» Україну!

Ініціативна група «Першого грудня» звернулася до українського суспільства із застереженням щодо закликів до насильницького повалення влади та сліпого бунтування.

У попередніх наших зверненнях ми зосереджували увагу на відповідальності влади. Ми намагались остерегти наших керманичів перед спокусою надмірної централізації влади в одних руках, що є насправді рудиментом російської концепції влади. Бо саме там, кажучи словами одного з російських опозиціонерів, «послаблення політичної позиції «хазяїна» прирівнюється до спроби дезінтеграції країни».

РубрикиБез рубрики

Британський досвід для наших портів

22—23 березня в Одесі пройшов перший українсько-британський Морський інфраструктурний форум. Він об’єднав представників компаній портової інфраструктури, органів державної влади, бізнес-асоціацій, фінансових та консультативних інституцій і став платформою для діалогу щодо трендів розвитку, можливостей в інжинірингу, дизайні, консалтингу та послугах, а також конкурентних інфраструктурних проектів у морських портах нашої держави.

На першій ранковій сесії обговорювалися два питання — стратегія розвитку морських портів до 2038 року та довгострокове бачення для збалансованого розвитку.

РубрикиБез рубрики

Шевченківськими місцями Одеси

Чи бував Тарас Шевченко в Одесі? Питання, яке цікавить багатьох шевченкознавців та шевченколюбів, а передовсім — самих одеситів. Був чи не був? Ніхто не здатен відповісти ствердно. А поки що краєзнавець-екскурсовод Антон Гриськов запрошує на екскурсію шевченківською Одесою — саме так, хоч і трохи незвично, це звучить. На таку екскурсію недавно було запрошено старшокласників одеської школи «Надія».

Зустріч відбулася в рамках проекту «Інтелектуального форуму», який, за словами його представниці Любові Ісаєнко, має на меті знайомити одеситів, і молодь зокрема, з Одесою українською. Свого часу в нашому місті перебувало багато відомих, знакових діячів української культури, науки, адже позаминулого століття було воно одним з найбільших у тодішній імперії, передовсім — у культурному сенсі. Дуже часто, називаючи те чи інше ім’я, ми навіть не здогадуємось, що ця людина ходила ось цими самими вулицями й залишила свій слід в історії міста. А коли й не бувала тут, то була дуже тісно пов’язана з Одесою. Як-от Шевченко: приїздив чи ні — невідомо, але тісні духовні зв’язки були.

РубрикиЗдоров’я

Чи звільниться світ від сухот?

«Розшукуються лідери для створення світу, вільного від туберкульозу. Зробімо історію — зупинімо туберкульоз!» — саме таке гасло обрала цьогоріч ВООЗ до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня).

Головне завдання у рамках реалізації нової глобальної стратегії ВООЗ з протидії сухотам — до 2035 ро-ку повне звільнення світу від цієї хвороби, досягнення нульового рівня захворюваності та смертності.

Чи зможемо впоратися з цим нелегким завданням? Про це — у наступному номері газети.

РубрикиАнонс

Гість «Комедіади» — Чаплін

Напередодні Дня гумору в Одесі розпочнеться восьмий міжнародний фестиваль клоунів та мімів «Комедіада», який триватиме впродовж тижня — із 27 березня до 2 квітня. У програмі — безліч цікавих заходів: вистави, шоу, гала-концерти.

Міжнародний фестиваль клоунів та мімів, організований театром «Маски», вже впродовж восьми років збирає в Одесі кращих коміків з усього світу, й географія фестивалю невпинно розширюється. Цьогоріч на «Комедіаду» приїдуть артисти і продюсери з Іспанії, Угорщини, Італії, Ізраїлю, Японії, Росії, Канади, Німеччини, США та Швейцарії.

РубрикиБез рубрики

Олександр РУСИЙ. Перегони, або Коловерть

1. Напередодні

Ще на Олімпі тихо
і не чекають лиха.
Та скоро — перегони
за владу і корону.
І віддані промовці
почнуть, мов гучномовці,
товкти у ступі воду,
торочити народу
про лад і процвітання
у випадку обрання.

РубрикиБез рубрики

Не на пальцях і не на пальчикових батарейках

Поговорити про медичну реформу як про невід’ємну складову нашої з вами соціальної безпеки представникам місцевих ЗМІ разом із чиновниками обласного про-фільного департаменту запропонували фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Відкриваючи зустріч, Юлія Молодожен, директорка центру, зазначила, що всі спеціалісти, задіяні у просуванні реформ у громаді, зацікавлені в тому, щоб висвітлення таких непростих тем засобами масової інформації здійснювалося регулярно, різнопланово, об’єктивно і достовірно. Журналісти зі свого боку зауважили, що для цього потрібні свіжа і правдива інформація, грамотні оперативні коментарі фахівців, реальна статистика. Без цього наша робота належної ваги не матиме.

РубрикиБез рубрики

Обери свого лікаря

У квітні розпочинається загальнонаціональна кампанія «Обери свого лікаря», під час якої українці мають укласти з лікарем первинної ланки декларацію про надання медичних послуг.

Для чого і як укладати декларацію, йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, оприлюдненому на сайті відомства.

РубрикиЗдоров’я

Спеція для діабетиків

Дієтологи запевняють, що допомогти діабетикам знизити цукор у крові може спеція, яка є майже в кожній кухонній шафі.

Це, кажуть вони, паприка, вживання якої регулює рівень цукру в крові й знижує ризик розвитку діабету.

РубрикиБез рубрики

Чіткі обов’язки «первинки»

Із введенням системи фінансування первинної ланки медичної допомоги лікарі «первинки» надаватимуть допомогу при невідкладних станах, займатимуться про-філактикою хронічних, інфекційних захворювань і консультуватимуть пацієнтів щодо здорового способу життя.

Як зазначається в роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, з переходом на нову систему фінансування первинної ланки медичної допомоги терапевти, педіатри та сімейні лікарі надаватимуть населенню чітко визначений перелік послуг, зокрема:

РубрикиЗдоров’я

Час Х для хвороби «Ікс»

Всесвітня організація охорони здоров’я зробила попередження про пандемію, пов’язану з невідомим патогеном, який отримав назву «хвороба «Ікс», і готовий завдати удару в будь-яку хвилину.

Експерти ВООЗ вважають, що світ не в змозі відповісти на нього, й наступний спалах буде таким масштабним, з яким люди раніше не стикалися. Відтак виникнуть труднощі і з вакциною, і з діагностикою.

РубрикиБез рубрики

Щоранку починається нове життя...

Цими днями їй сповнилося 90, але з нею зовсім не хочеться говорити про минуле. Сучасна красива жінка, завжди модно одягнена, усміхнена, відкрита до нового, до навчання, до життя...

З Ладою Бондарєвою ми познайомилися п’ять років тому, коли вона прийшла навчатися на комп’ютерні курси для людей поважного віку, вперше організовані в Одесі.

— Пані Лада була найстаршою з усіх наших учнів, але, мабуть, найстараннішою, — згадує Юлія Сулімова, організаторка і викладачка курсів. — Вона завжди багато розпитувала й активно освоювала комп’ютерну науку...

Курси тривали дев’ять місяців, а на випускний сиві айтішники представили власні блоги, написавши в інтернеті про свої захоплення. Лада створила блог про моду, адже стильний одяг — це те, чому вона присвятила своє життя.

— Я народилася у казахській станиці. Мої батьки були з різних соціальних верств, мама — шляхетного походження, внучка генерал-губернатора Вірного (так колись називалося нинішнє Алмати), а батько — син звичайного лісоруба. Один з моїх перших спогадів — як розкуркулювали бабусю й дідуся у 1930-х роках. Пам’ятаю, що нам довелося втікати зі станиці, покинувши всю худобу, все майно. Мене посадили на підводу, а коли коні рвонули, я впала з підводи на землю...

У 1930-х у Казахстані відбувалася трагедія, якій казахи дали назву ашаршилик — казахський голодомор. Радянська влада там, як і в Україні, розкуркулювала селян, забираючи землю, худобу, змушуючи вступати до колгоспів. Під час цього лихоліття мільйони тамтешніх жителів були змушені полишити свої домівки. Люди ховалися в горах, кочували, намагалися втекти до сусіднього Китаю, де було трішки легше.

РубрикиБез рубрики

Успіх історичної україністики

Як відомо, цьогорічну Шевченківську премію в номінації «публіцистика» присуджено історикові Сергієві Плохію за книжку «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності», українська версія якої побачила світ у 2016-у в харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Хоч на думку і спадає відома євангельська сентенція про долю «пророка у своїй вітчизні», історична україністика, зокрема, й одеська, має всі підстави вважати цю подію символічним визнанням зусиль багатьох українських істориків у справі популяризації історичних знань, боротьбі за український образ історії нашої країни.

РубрикиБез рубрики

«Душа тисячоліть шукає себе в слові...»

Цей рядок із вірша великої української поетеси Ліни Костенко став назвою фестивалю, який пройшов у Центрі студентської творчості Одеського наці-онального медичного університету.

Прикметно, що фестиваль цей відбувся за ініціативи самої університетської юні, а його організаторами виступили Центр студентської творчості разом із кафедрою суспільних наук ОНМедУ.

РубрикиБез рубрики

Антарктичне тяжіння

Проведення наукових досліджень на Шостому континенті — головне призначення української антарктичної станції «Академік Вернадський», розташованої на острові Галіндез, архіпелагу Аргентинські острови, за координатами 65°15' пд. ш., 64°15' зх. д. Цьому важливому завданню підпорядкована вся життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру, який є національним оператором України в Антарктиці.

У четвер, 22 березня, уже 23-я Українська антарктична експедиція вирушила на станцію «Академік Вернадський» (до 1996-го — «Фарадей»), яка свого часу була передана Україні Великобританією.

Ця розмова відбулася напередодні в Українському науковому центрі екології моря (УкрНЦЕМ), що в Одесі на Французькому бульварі. Центр бере активну участь у підготовці експедиції. Про це нам розповідає його директор Віктор КОМОРІН:

— До експедиції увійшло 12 людей. Очолить її начальник Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Віктор Ситов — досвідчений полярник, який неодноразово був і учасником, і керівником таких експедицій.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua