РубрикиБез рубрики

Виплодки «кузькіної матері»

Найпотужнішу в історії радянську термоядерну бомбу АН602 (у початковому варіанті — понад ста мегатонн у тротиловому еквіваленті) часто називали «кузькіною матір’ю». Цю бомбу Хрущов збирався пред’явити Заходу як ultima patio — останній аргумент у мирному співіснуванні двох систем. У Заходу таких аргументів теж вистачало. Але гонка ядерних озброєнь — справа витратна. І в другій половині ХХ століття в СРСР і в США паралельно йшло випробування та вдосконалення дешевших, але не менш дієвих засобів зброї масового ураження (ЗМУ) — бактеріологічної та хімічної.

Загроза світу — «новачок»

За всіма видами ЗМУ провідні держави укладали міжнародні договори, підписували конвенції, які забороняють їх ви-пробування та зберігання. Але контроль за випробуваннями ядерної зброї можливий навіть на відстані, а от бактеріологи і хіміки вдосконалювали засоби масового вбивства людей у відносній тиші. І, незважаючи на показове знищення хімічної зброї в рамках конвенцій, низка держав змогла зберегти частину розробок новітніх її видів.

РубрикиБез рубрики

Туристична стратегія Одещини

У районах та об’єднаних територіальних громадах Одещини будуть розроблені нові місцеві програми розвитку туризму, а в деяких — створені туристичні кластери. Про це, зокрема, йшлося на форумі «Туристичний кластер Одеської області».

Фахівці-практики галузі, представники райдержадміністрацій, науковці, гості з Мико-лаївської, Херсонської, Закарпатської областей та міста Києва поділилися досвідом реалізації успішних туристичних проектів. Серед доповідачів — виконувач обов’язків начальника управління туризму, рекреації та курортів Одеської ОДА Олександр Шека, директор асоціації «Туризм Одеси» Оксана Кузнецова, радник голови Одеської ОДА з питань туризму Тетяна Безверхнюк, керівник «Тур-інформ Закарпаття», старший викладач факультету туризму Ужгородського національного університету Олександр Коваль, голова Асоціації чорнобильського туризму, директор з науки і розвитку «Чорнобиль-туру» Сергій Мирний та інші.

РубрикиБез рубрики

На годину вперед

Із 25 березня на вахту заступає «літній час».

Отже, наступного суботнього вечора, а якщо вже бути геть точним, то о третій ночі проти неділі, необхідно перевести стрілку на годину вперед.

Для тих, хто любить уранці поспати, то, звісно, певна незручність. Особливо попервах. Для таких лише одна порада чи розрада: кожна жива істота — чи комашка це, чи пташка — живе на Землі за Сонцем, і нічого тут не змінити — такий він, одвічний закон. А ще ж бо неспроста кажуть: хто рано встає — тому Бог дає.

РубрикиБез рубрики

Зимові вибрики

Внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови.

За даними Гідрометцентру, 18 березня на Одещині — сильні снігопади, хуртовини (приріст снігового покриву 20—25 см), 19 березня — сильні опади (дощ, мокрий сніг), місцями налипання мокрого снігу (приріст — 10—15 см), пориви вітру 15—20 м/с, ожеледиця.

Зниження нічної температури до 4—10 морозу. Вдень від —4 до +2 градусів.

РубрикиБез рубрики

Суспільна адвокація змін

До Одеси завітав народний депутат України Сергій Лещенко, який під час «круглого столу» на тему «Виборча та антикорупційна реформи — новації і суспільна адвокація змін», який нещодавно відбувся у прес-центрі «Паритет» розповів про те, що відбувається у Верховній Раді, які зміни вносяться до законодавства і презентував законопроект щодо унеможливлення тиску силовиків на бізнес.

— В українському парламенті відбувається безупинний процес зіткнення старих та нових під-ходів. З кожним тижнем у сесійному залі більшає прихильників нового, а старі підходи, старі правила відступають. Не може ук-раїнська політика залишатися на рівні стандартів 1990-х років, коли надворі — 2018-й. Ключові вимоги, які ми висуваємо, — це зміна інституцій. У країні повинні відбуватися зміни, що працюватимуть в інтересах усього суспільства, незалежно від того, кого обрали президентом чи хто зараз прем’єр-міністр. Ми займаємося адвокацією необхідних новацій. Три із них уже підготовлені: закон про скасування депутатської недоторканності, закон про вибори і закон про антикорупційний суд. Без руху залишається поки що закон про імпічмент Президента.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua