РубрикиБез рубрики

Не на рік, а назавжди

Минулої п’ятниці Україна святкувала 204-у річницю від дня народження світоча нашої нації, чиї слова-застереження, слова-настанови, слова-заповіти й нині звучать так само актуально і так само (на жаль) боляче-гостро, як і в минулому, як і в позаминулому століттях; чий геній визнавали і друзі, і недруги, і вороги; чиї серце, розум і талант були, є і будуть загостреним нервом його і нашої Вітчизни.

Вручаючи Національну премію України імені Тараса Шевченка її цьогорічним достойникам, президент Петро Порошенко зробив кілька далекосяжних акцентів.

РубрикиБез рубрики

Оті стовпи верстовії...

Цьогоріч святкові Кобзареві дні в Одесі розпочали Шевченківські читання в Національній науковій бібліотеці. Вони були присвячені 204-й річниці Тараса Шевченка та 180-літтю його поеми «Катерина».

З усього почутого найбільший інтерес викликали повідомлення мистецтвознавця Олени Жулицької про Шевченків малярський твір «Катерина» та креативний виступ заслуженого художника України Сергія Савченка про Шевченка-художника з погляду сучасності і представлену тут-таки виставку трьох одеських мистців, котрі працюють у тому ж новаторському річищі. А також розповідь «Маршрутами одеської шевченкіани», з якою виступив гід-екскурсовод і краєзнавець Антон Гриськов (детальніше про читання — далі у цьому випуску).

Хто ж очолить Художній?

Учора відбулася сесія Одеської обласної ради.

Відкриваючи засідання, голова Анатолій Урбанський, перед-усім, привітав присутніх з Днем українського добровольця: «Вітаю хоробрих українських хлопців, наших героїв, які у скрутну годину полишили мирне життя і стали на захист нашої держави. Їх подвиг продовжує рятувати країну, а імена тих добровольців, що віддали на фронті свої життя, назавжди залишаться у нашій пам’яті».

РубрикиБез рубрики

Українська аспірантура НАТО

Минулої суботи з Брюсселя надійшла справді радісна новина. На офіційному сайті НАТО, у розділі, присвяченому розширенню Альянсу, з’явився такий текст: «На даний момент чотири країни-партнери задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня Югославська Республіка Македонія та Україна».

Отже, ми — в групі країн-претендентів. Якщо зазирнути в історію, то більшість країн вступала до Альянсу групами. 1949 року 12 держав стали його засновниками: Бельгія, Велика Британія, Данія, Канада, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Франція. 1952-го у НАТО вступили Греція і Туреччина; 1999-го — Польща, Угорщина і Чехія; 2004-го — Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія; 2009-го — Албанія і Хорватія. І лише три країни із 29 нинішніх членів Альянсу приєднувалися до нього індивідуально — Федеративна Республіка Німеччина (1955), Іспанія (1982) і Чорногорія (2017). Що ж, не будемо порушувати традицію, хоч попереду — неоране поле роботи.

РубрикиБез рубрики

За покликом небайдужого серця


14 березня Одеса долучилася до відзначення Дня українського добровольця.

Це свято було засноване в 2017-у з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення уваги і турботи до учасників добровольчих формувань.

У нашому обласному центрі святкування Дня українського добровольця почалося з покладання квітів (на знімку) до меморіального каменя у сквері Героїв Небесної Сотні, де планується звести Меморіал воїнам-захисникам України.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua