РубрикиПозиція

Не всупереч, а завдяки

Сергій Власенко: «Перемога у Стокгольмі здобута не всупереч, а завдяки газовим контрактам 2009 року»

Стокгольмський арбітраж примусив Росію виконувати контракт про транзит природного газу на підставі газового контракту. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко в інтерв’ю парламентським журналістам.

Він привітав рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту про транзит природного газу територією України.

Політик нагадав, що Російська Федерація з 2010 року недоплачувала за обсяг газу, який мала прокачувати територією нашої держави. «Нафтогаз» звернувся до Стокгольмського арбітражу і змусив ро-сіян виконувати контракт, який було підписано в Москві 19 січня 2009 року», — зауважив депутат.

Сергій Власенко звернув увагу й на те, що Стокгольмський арбітраж не ухвалює політично вмотивовані рішення, виходячи із симпатій чи антипатій, а лише тлумачить чинні контракти і виносить рішення.

«Розглянувши контракт про транзит природного газу територією України, Стокгольмський арбіт-раж визнав, що РФ його не виконує. Суд зобов’я-зав виконати цей контракт у повному обсязі та сплатити Україні в особі НАК «Нафтогазу» додатково 4,6 млрд дол. США», — розтлумачив депутат від «Батьківщини».

Парламентарій нагадав, що в один день, 19 січня 2009-го, у Москві було підписано два контракти — про купівлю-продаж і про транзит тер-міном на 10 років, з формульною ціною та з принципом «бери або плати».

За словами Сергія Власенка, саме завдяки цим контрактам здобуто перемогу.

Політик звернувся до Президента Петра Порошенка та до екс-президента Віктора Ющенка з пропозицією вибачитися перед лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко за весь той бруд, який лився на її адресу впродовж багатьох років щодо підписаних газових контрактів.

Він наголосив, що саме завдяки контракту щодо транзиту, який був підписаний у той же день, «ми здобули цю перемогу — Стокгольмський арбітраж змусив РФ виконувати цей контракт».

«Я розумію, що в період Януковича його міністр економіки Петро Порошенко не стежив за виконанням цього контракту з боку російської сторони. Так само Порошенко забезпечував формування високої ціни на газ за контрактом купівлі-продажу. Але сьогодні всі міфи про газові контракти розвіяні: нема жодних невигідних контрактів, нема жодних контрактів, які загрожують національним інтересам. Навпаки, контракт щодо транзиту природного газу територією України забезпечить додаткове надходження до державного бюджету майже 5 млрд грн», — пояснив політик.

Відповідаючи на запитання журналістів, як це рішення може позначитися на цінах на газ, Сергій Власенко зауважив: «На жаль, сьогодні питання ціни на газ перетворилося на велику спекуляцію. Якби сьогодні газ постачався в Україну за тим так званим «кабальним газовим контрактом», то вартість російського природного газу була б близько 140—150 дол. США. Натомість зараз людям продають український газ по 280 дол. Тому питання ціни на газ — це питання величезної корупції і точно не пов’язане з контрактами і з рішенням Стокгольмського арбітражу, а пов’язане лише з ганебною антиукраїнською політикою, яку сьогодні проводить уряд і президент».

Переглядів: 427
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua