РубрикиБез рубрики

Президентські акценти

«Виклики-2018» — так була озаглавлена прес-конференція Президента України Петра Порошенка, що відбулася 28 лютого. Востаннє глава держави зустрічався з журналістами у такому широкому форматі торік, 14 травня. Тоді лейтмотивом медійної події стало надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом (мі-ністри країн ЄС остаточно затвердили «безвіз» 11 травня 2017-го).

Про кадрові очікування. «Уже впродовж найближчого часу чекаю рішень із кадрових питань. Йдеться про голосування за голову Національного банку. Ми маємо звернення наших міжнародних партнерів, МВФ. Мені дуже приємно, що під час зустрічі фракції пообіцяли підтримати запропонованого мною кандидата на цю посаду», — сказав глава держави під час прес-конференції. Крім того, Петро Порошенко чекає від ВР призначення оновленого складу ЦВК, нового складу Рахункової палати, завершення формування складу Конституційного Суду. Глава держави також наполягає, аби парламент призначив аудитора НАБУ й проголосував за нового омбудсмена.

Про антикорупційний суд і скасування е-декларацій для активістів. «Я дуже задоволений, що нарешті включили до порядку денного мій закон про антикорупційний суд. Сьогодні, як мені повідомили, комітет розглянув законопроект і рекомендував його для прийняття у першому читанні. Буду дуже щасливим, щоб на найближчих засіданнях у першому читанні цей законопроект був прийнятий (і наступного дня, 1 березня, парламент схвалив цей документ у першому читанні. — Прим. ред.) — це відкрило б шлях до максимально широкого обговорення цього документа й остаточного його ухвалення на цій сесій за декілька тижнів», — сказав Петро Порошенко. Крім того, президент наголосив на важливості якнайшвидшого, до 1 квіт-ня, ухвалення парламентом законопроекту про скасування електронного декларування для активістів-антикорупціонерів.

Про ключовий виклик. Серед серйозних викликів, які стоять перед країною в поточному році, Президент назвав російську агресію проти України. Він наголосив, що ціна агресії для агресора зростає завдяки зміц-ненню Збройних Сил України і продовженню політики санкцій проти Москви. «Це, звичайно, значно зменшує ризик повномасштабної агресії росіян по всіх азимутах, але аж ніяк не зводить цю загрозу до нуля. Тому наша армія має забезпечити безпеку по всій лінії державного кордону», — відзначив він.

Про місію миротворців на Донбасі. «Пріоритетом ми вважаємо саме мирний політико-дипломатичний спосіб відновлення територіальної цілісності. Ми будемо дотримуватися Мінських домовленостей і наполегливо добиватися розміщення миротворчої місії ООН на прийнятних для України умовах. Миротворці — важлива складова відновлення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Цю ініціативу я озвучив у лютому 2015 року, і, на жаль, лише тепер вона здобуває дедалі більшої підтримки серед наших партнерів», — сказав Петро Порошенко.

Про кораблі у Криму. «Ми точно готові прийняти кораблі з Криму. І мова не в причинах — чи є, чи нема там ремонту, комплектації або будь-чого іншого. Ми готові прийняти кораблі з Криму тільки разом з Кримом. Упевнений у тому, що це одностайна позиція й української влади, й українського народу», — наголосив глава держави.

Про в’язнів Кремля. «Щодо двох бранців, які зараз утримуються в Росії. На підставі тих переговорів, які були проведені, я планую, що нам вдасться повернути їх до кінця тижня», — заявив Петро Порошенко і запевнив, що тримає питання визволення заручників на особистому контролі. А ще Президент додав, що у Росії рішення по кожному заручнику також приймається на найвищому рівні. Щодо долі Романа Сущенка, то Президент впевнений: тільки-но відбудеться так званий суд в РФ, журналіст повернеться додому.

Про українсько-польські відносини. «Ми не потребуємо, щоб нам хтось казав, яких українських героїв ми повинні шанувати, а яких — ні, ми самі розберемося. Так само ми нікому не радимо, кого Польща має шанувати, а кого — ні... Я впевнений, що політики мають дивитися у майбутнє, а минуле залишити історикам», — заявив Петро Порошенко. Він вважає, що відносини Польщі і України розвиваються динамічно.

Про монополію на владу та зброю. «Монополія на владу, монополія на зброю належить державі», — наголосив президент, додавши, що Україна — вільна демократична держава, і кожен громадянин може висловити свій протест, але якщо при цьому застосовуватиметься незареєстрована зброя, то за це буде невідворотна відповідальність. Глава держави переконаний, що під час сутичок під ВР у вівторок правоохоронці діяли законно.

Про президентські вибори. «Я точно, на 100 відсотків, братиму участь у президентських виборах як виборець. Точно буду голосувати і буду голосувати в Україні, у Києві. Можу навіть назвати адресу виборчої дільниці. Це — Будинок офіцерів», — сказав Петро Порошенко. «Я наголошую, що після виборів точно житиму в Україні в будь-якій якості, бо я не байдужий до України», — додав він. А ще запевнив, що зробить усе можливе, аби не допустити реваншу попередників. При цьому підкреслив, що у своєму житті не програв ще жодної виборчої кампанії.

За матеріалами «Укрінформу».

Переглядів: 180
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua