РубрикиБез рубрики

Передвеликодні вибрики «Укрзалізниці»

Перезимували. Ось і весна-красна. Принаймні, календарна. Цьогоріч Паска буде ранньою — 8 квітня. Якщо ви зібралися провести Великодні свята на Заході України і плануєте дістатися туди-звідти, скориставшись послугами «Укрзалізниці», то це не так просто, як може здатися...

Вивчаємо розклад по станції Одеса-Головна. Їхати з перлини біля моря в Галичину, Закарпаття, Буковину є чим: потяги № 12 («Західний експрес») Одеса—Львів, №136 Білгород-Дністровський—Чернівці, №108 Одеса—Ужгород, №36 Одеса—Перемишль, а з кінця минулого року почав курсувати №26 Одеса—Яремче (по парних) і він же №26 Одеса—Рахів (по непарних).

Потяг №26 — справжній подарунок і для туриста-екстремала, котрого ваблять далекі гори, і для поціновувача гірських лиж та сноуборду, бо снігу у високогір’ї ще буде ого-го (з Татарова рукою подати до Буковеля, а з Ясиня — до Драгобрата), і для тих, хто хоче відпочити тихо, поринути в місцеву атмосферу, побути в свята ледачим, насолодитися гірським повітрям під час неквапливих лісових прогулянок, посвятити паску в гуцульській церкві (там на таких чекають численні садиби зеленого туризму, де «хлібом-сіллю вас зустрінуть, файну пісню заспівають»). На якій станції ви не вийшли б — у Яремчі, Микуличині, Ворохті, Лазещині, Квасах чи Рахові — знайдете житло й відпочинок «до кольору й до вибору».

До благ цивілізації людина звикає швидко. Їздити мені доводиться часто. Вже кілька років поспіль купую залізничні квитки вдома. Дуже зручно. Відійшли в минуле залізничні каси попереднього продажу, черги, дискомфорт, пов’язаний з цією не вельми приємною процедурою. Тепер увімкнув комп’ютер, увійшов на офіційний сайт продажу квитків booking.uz.gov.ua, вибрав потрібний потяг, станцію призначення, дату відправлення, вагон, місце, розрахувався банківською карткою, роздрукував квиток — і можна їхати. Так само купується і зворотний.

Та цього року придбання квитка виглядало так. Квиток до станції Яремче мені потрібен на 6 квітня. Знаючи, що перед святами з вільними місцями буде складно, вирішив звернутися на booking.uz.gov.ua завчасно — за 45 діб, щоб вибрати вагон і зручне місце.

Коли заповнив форму, отримав стандартну відповідь: «По заданому Вами напрямку місць немає. Але Ви можете переглянути маршрути з пересадкою». Маршрутів з пересадкою також не виявилося. Але ж не можуть на весь потяг квитки за хвилину розкупити!

Зробивши ще з десяток спроб, узяв паспорт і поїхав у касу попереднього продажу на станції Одеса-Головна. Там почув відповідь, що квитків нема, і пораду звернутися у довідкове бюро. У довідковому пояснили, що квитки продають лише до 25 березня у зв’язку з переходом на літній графік. Коли почнуть продавати — не знають. Порадили час від часу телефонувати в довідкове (048) 727-42-42 або відстежувати на сайті.

На сайт заходив по кілька разів на добу, й однієї ночі пощастило таки взяти квиток на 6 квітня. Але на потяг №136 Білгород-Дністровський—Чернівці (до Івано-Франківська). Місце №36, друга полиця, через стінку з клозетом — але квиток!

На сайті виявив дивовижні речі. Квитків на початок квітня нема до Львова, Чернівців, Ужгорода (міняють графік), але є до Харкова, Костянтинівки, Маріуполя (графік не міняють?).

На офіційному сайті «Укрзалізниці» є розділ «За скільки діб до відправлення можна придбати квиток?». Читаємо: «Оформлення проїзних документів, у тому числі електронних, здійснюється від 45—0 діб (на окремі поїзди — 30 діб) до відправлення поїзда. На поїзди категорії «Регіональний поїзд» — від 10—0 діб до відправлення поїзда». Переліку потягів, на які продаж квитків здійснюється за 45 діб, а на які — за 30, звісно, нема.

Сьогодні (було це 28 лютого. — Прим. авт.) на сайті booking.uz.gov.ua випливло мені віконечко: «Ви бачите цю сторінку тому, що якраз у цей момент ми працюємо над оновленням програмного забезпечення сайта. Ви можете відвідати сайт пізніше або дочекатися автоматичного оновлення сторінки. Ми розраховуємо закінчити роботу над оновленням у найближчий час. Просимо вибачення за незручності». Ще там був телефон «гарячої лінії» «Укрзалізниці» — (044) 59-11-988. Набрав. На протилежному кінці дроту робот приємним дівчачим голосом запропонував записати моє звернення. На прохання зв’язати мене з живим оператором бездушна залізяка була невблаганною. Коли настане «найближчий час», робот також промовчав.

Отже, квиток до Франківська придбав, а точніше — здобув. Там влізу у переповнену маршрутку і доїду до Яремча. А як же повертатися?

Може, замість бла-бла «Укрзалізниці», яка сама правила встановлює і сама ж їх брутально порушує, скористатися «Бла-бла-каром»?

І насамкінець. Цими днями «Укр-залізниця» урочисто відрапортувала, що започатковує новий сервіс — продаж у своїх вагонах книжок та періодики (вирішили відібрати шматок хліба у глухонімих продавців кросвордів?). А може, панове залізничні експериментатори, навчіться спочатку квитки продавати?

Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 229
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua