РубрикиБез рубрики

Славетні постаті зіркового простору

В Одеській національній науковій бібліотеці — «Парад планет». У рамках цього вже традиційного науково-просвітницького проекту відбувається ціла низка цікавих заходів: наукові зустрічі, презентації, бібліографічні огляди тематичної літератури, екскурсії тощо.

Центральною подією цьогорічного «Параду планет» стала зустріч з науковцями Одеської астрономічної обсерваторії та Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, на яку прийшли викладачі та студенти професійного ліцею морського транспорту, представники «Університету третього віку» та читачі, що цікавляться сучасними космічними дослідженнями. Увазі присутніх були презентовані книжково-ілюстративні виставки «Видання з природознавчої літератури з фонду ОННБ» і «Славетні постаті зіркового простору: Миколай Коперник та Ісак Ньютон». Серед матеріалів експозицій — видання про дослідження з фізики, астрономії та астрофізики, про космічні напрацювання і розвиток астрономічних обсерваторій на теренах України, навчальні посібники для студентів і школярів, тематична періодика.

Голова Одеської астрономічної спілки, старший науковий співробітник Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАН України, доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ ім. І.І. Мечникова Михайло Рябов презентував присутнім «Одеський астрономічний календар—2018», підготовлений астрономічною обсерваторією ОНУ, акцентувавши увагу на найцікавіших матеріалах нового видання.

Микола Кошкін, заступник директора НДІ «Астрономічна обсерваторія» ОНУ ім. І.І. Мечникова, завідувач відділу космічних досліджень, кандидат фізико-математичних наук, розповів аудиторії про вагомий внесок у розвиток ракетокосмічної техні-ки видатного вченого, нашого земляка, академіка Валентина Глушка і продемонстрував документальний фільм про нього з архівного фонду Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАНУ.

Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ ім. І.І. Мечникова Олександр Базей у своєму виступі висвітлив основні астрономічні явища, що відбудуться впродовж нинішнього року й будуть доступні для спостереження в нашому регіоні.

У рамках «Параду планет» у бібліотеці була проведена година пам’яті Леоніда Каденюка, першого космонавта нашої держави, Героя України, який відійшов у вічність 31 січня нинішнього року. «Після польоту в космос я почав по-іншому ставитися до світу», — ці слова-зізнання нашого першопрохідця Всесвіту заставляють кожного замислитися над тим, як бережливо всім нам треба ставитися до нашого спільного дому — нашої планети — й одне до одного.

А ще у рамках проекту співробітники ОННБ підготовили й представили на сайті бібліотеки електронну експозицію «На порозі неба»: до 110-річчя від дня народження академіка В.П. Глушка і до 90-річчя від дня народження космонавта Г.Т. Добровольського, яка буде презентована на засіданні наукової астрономічної секції у Будинку вчених.

Ельвіра ЗАБОРЦЕВА,
провідний бібліотекар
відділу зв’язків з громадськістю
і реклами ОННБ.

Переглядів: 133
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua