РубрикиБез рубрики

Про гроші, газ і миротворців ООН

У невеликому за обсягом огляді навіть для переліку важливих для України подій останніх днів забракне місця. Про рішення Конститу-ційного Суду, який прокинувся від летаргії і визнав неконституційним оподаткування пенсій та «Закон про засади державної мовної полі-тики», можна було б написати дві окремі статті. Але відкладемо це на майбутнє. А спочатку...

Спочатку хороші новини

Двогодинна прес-конференція Президента України Петра Порошенка, проведена в останній день лю-того, теж підкинула чимало тем для об’ємних публікацій. А тут несподівана радість — Стокгольмський ар-бітраж ухвалив рішення стягнути з російського «Газпрому» на користь «Нафтогазу» понад чотири з половиною мільярди доларів за недопоставки газу в Європу транзитом через українську ГТС. З урахуванням рішення того ж Стокгольмського арбітражу про стягнення боргу України за поставлений за контрактом російський газ «Нафтогазу» залишається близько двох з половиною мільярдів доларів. Загалом це дорівнює двом траншам МВФ за програмою розширеного фінансування.

РубрикиБез рубрики

«Закон Ка-Ка» — антиконституційний

28 лютого Конституційний суд України ухвалив рішення, відповідно до якого ухвалений у 2012 році закон «Про засади державної мовної політики» (так званий «мовний закон Ківалова-Колесні-ченка») визнається таким, що не відповідає Конституції України.

«Конституційний суд дійшов висновку, що порушення конституційної процедури розгляду та ухвалення проекту закону №9073 під час його прийняття в цілому на вечірньому пленарному засіданні Верховної Ради 3 липня 2012 року мали системний характер та істотно вплинули на остаточний результат прийняття закону. Викладене є підставою для визнання закону неконституційним згідно з частиною першою ст. 152 Конституції України», — йдеться у рішенні суду.

РубрикиБез рубрики

Президентські акценти

«Виклики-2018» — так була озаглавлена прес-конференція Президента України Петра Порошенка, що відбулася 28 лютого. Востаннє глава держави зустрічався з журналістами у такому широкому форматі торік, 14 травня. Тоді лейтмотивом медійної події стало надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом (мі-ністри країн ЄС остаточно затвердили «безвіз» 11 травня 2017-го).

Про кадрові очікування. «Уже впродовж найближчого часу чекаю рішень із кадрових питань. Йдеться про голосування за голову Національного банку. Ми маємо звернення наших міжнародних партнерів, МВФ. Мені дуже приємно, що під час зустрічі фракції пообіцяли підтримати запропонованого мною кандидата на цю посаду», — сказав глава держави під час прес-конференції. Крім того, Петро Порошенко чекає від ВР призначення оновленого складу ЦВК, нового складу Рахункової палати, завершення формування складу Конституційного Суду. Глава держави також наполягає, аби парламент призначив аудитора НАБУ й проголосував за нового омбудсмена.

РубрикиДуховність

Шевченко понад часом

Кожна книжка з дарчим написом автора особливо цінна чи й навіть безцінна. Тим більше, коли книжка стала подією у культурному житті, а її автор — знана й шанована всіма людина. Мова про видання «Шевченко понад часом» і про Євгена Сверстюка, одного з моральних авторитетів української нації, що відійшов у вічність у 2014 році.

Збірка есеїв «Шевченко понад часом» побачила світ у 2011-у накладом 1000 примірників. Як на нинішній час — немалий тираж. Але ж хіба для такої книжки?! Це видання мало би бути в кожній українській оселі, не кажучи вже про бібліотеки, школи, коледжі, виші і т.д. Чому?

Аргументи знаходимо в анотації: Шевченкова тематика в совєтські часи належала до стратегічно важливих. Провідний революціонер-демо-крат. Учень і послідовник російських революціонерів-демократів, борець за щасливе майбутнє «в сім’ї вольній, новій»... На такому Шевченкові виховувалися три-чотири покоління читачів. Порушення цього стереотипу вважали державним злочином і карали за кримінальним кодексом. Поміщену в цій книжці статтю «Остання сльоза» — про один вірш Шевченка — було оцінено у вироку 1973 року як «антирадянську».

Автор цієї книжки був порушником ще від початку 60-х років і не зважав на обов’язкові стереотипи. Чи було це боротьбою з накинутим мітом, чи просто ігнорування його? Радше це було прагнення «не ложними устами сказати правду». Адресат цієї книжки відчує те нове прочитання, яке важко дістається, бо доводиться долати гори узвичаєних поверхових уявлень про великого поета, простих і зручних для політичного використання.

РубрикиБез рубрики

Євген Сверстюк.То була дивовижна зоря

Ночі на Забайкаллі зоряні. Ночі поза Уралом глухі. Десь у таку ніч, про яку в Шевченка написано:
«Не спалося, а ніч, як море»,
я перебирав у своїй уяві дивні з’яви на нашій землі.

Чому в один час з’являються Арістотель і Олександер Македонський, Сократ і Платон, а потім знову якісь схоласти.

Чому одночасно з’являються Василій Великий, Григорій Богослов та Йоан Златоуст?

Наче острівки в океані.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua