РубрикиБез рубрики

Свято першого ранку

В’єтнамці Одещини зустріли Новий рік за місячно-сонячним календарем. Тет нгуєн дан — офіційне, найважливіше й найпопулярніше свято на їхній батьківщині. Дослівний переклад з в’єтнамської — «свято першого ранку». І в 2018-у воно припало на 22 лютого.

Просторий зал концерт-холу «Одеса» на Гагарінському плато заповнений вщерть. Тут зібралися всі покоління одеських в’єтнамців — від старійшин до найменших дітей. Адже Тет — це сімейне свято, під час якого всі члени родини обдаровують одне одного — вручають червоні конверти з грошима — і бажають довгих років життя.

Організатором цього дійства виступило посольство Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні, а розпочав його, привітавши присутніх з Новим роком, який вважається й першим днем весни, надзвичайний і повноважний посол СРВ в нашій країні Нгуєн Ань Туан. А ще він зазначив, що такі зустрічі, без сумніву, сприятимуть зміцненню та розвитку дружби між двома народами і державами.

— Одещина — поліетнічний, багатокультурний край. Так склалося історично. Одесити відзначають свята різних народів, і Новий рік по-в’єтнамськи також вписаний у наш календар, — підкреслила заступниця начальника управління культури, національностей і релігії Одеської облдержадміністрації Ярослава Різникова. — Від 1994 року в’єтнамська спільнота бере активну участь у громадському житті нашого краю. Мабуть, багато хто пам’ятає події, пов’язані з рятуванням Одеського оперного театру. То була спільна справа всіх небайдужих одеситів. І тоді кілька паль для зміцнення фундаменту театру заклала й в’єтнамська громада...

У свою чергу начальник департаменту інформації Одеської міської ради Андрій Сиваш зазначив, що наше місто — друге, після Харкова, в Україні, де проживає така численна в’єтнамська діаспора.

Свято першого ранку, без сумніву, вдалося. У холі експонувалася фотовиставка, присвячена бойовим мистецтвам і культурі В’єтнаму. Яскравою, по-справжньому святковою була і концертна програма. Народні пісні у сучасній обробці, гра на старовинних інструментах, танцювальні номери, театральні постановки, елементи циркового шоу — все це викликало бурхливі емоції у присутніх. Артисти, що виступали, бажали всім миру, здоров’я та процвітання.

В’єтнамський Новий рік відзначався так масштабно в Одесі вперше. Хотілося б, аби такий добрий і радісний фестиваль органічно вплівся у яскравий багатонаціональний віночок традицій нашого краю.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 107
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua