РубрикиБез рубрики

Чужинське уже сходить...

Запали в душу слова зі статті Романа Кракалії у «Чорноморських новинах» від 3 лютого: «Не посіємо свого — вродить чуже». І подумалося: а воно ж, чуже, уже сходить. І рясно сходить! Сходить антиукраїнським законом «Ка-Ка», що його ніяк не може скасувати Конституційний Суд, сходить «новаціями» Міносвіти про навчання за наш кошт мовами етнічних меншин (при цьому — дивовижно — російська є водночас і мовою меншини, й іноземною!), і лукавою «двомовністю» в школах та інформаційному просторі, і щоденними кпинами й приниженнями державної мови в установах, бізнесових закладах, «правоохоронних» органах, соцмережах.

Особливо в Одесі, де манкурти та яничари різних мастей і «калібрів» навперебій хизуються і змагаються, хто в’їдливіше й нищівніше зневажить українську мову, мову того народу, серед якого вони живуть.

РубрикиБез рубрики

Асфальт чи бетон?

З початку року в Україні почала впроваджуватися реформа дорожньої служби. Вона передбачає передачу частини шляхів на баланс місцевої влади, запровадження нових підходів до їх ремонту, будівництва та облаштування, а також аспектів безпеки руху ними.

Про це в прес-центрі Paritet розповідали представники Всеукраїнської асоціації автоперевізників, Проектного офісу секторальної децентралізації з питань інфраструктури (Київ) та Служби автомобільних доріг в Одеській області.

РубрикиКонфлікт

Арматура як аргумент

О сьомій ранку 23 лютого в одеський санаторій «Лермонтовський» увірвалися люди з арматурою, захопили адміністративну будівлю і не пускали працівників на роботу.

«Гостями» лікувально-оздоровчого закладу, в якому нині перебуває майже 150 пацієнтів (вони переважно проходять реабілітацію після інсультів та інфарктів), виявилися десь сім десятків співробітників приватної охоронної фірми, вкотре найнятих для вирішення конфлікту, що не вщухає кілька років поспіль.

РубрикиБез рубрики

На поруках і при посаді

У понеділок-вівторок у Києві відбулися аж три судових засідання, головний фігурант яких — міський голова Одеси Геннадій Труханов.

«Технічною паузою», оголошеною судом 22 лютого (тоді столичний Солом’янський райсуд мав розглянути клопотання детективів НАБУ про відсторонення мера від посади, але через несправність техніки не зміг цього зробити), вочевидь, краще скористалися захисники підозрюваного: на засіданні, що відбулося 27 лютого, їхні аргументи переважили позицію сторони обвинувачення, і Геннадій Труханов залишився при посаді.

РубрикиБез рубрики

Ще одна зустріч з Лесею

Щорік у прикінцеві дні лютого ми згадуємо про Лесю Українку. Здавалося б, усе вже відоме про життя і творчість класика, а проте, кожна нова зустріч з нею завжди цікава та пізнавальна, завжди збагачує нас духовно.

Саме такою і стала зустріч в Одеській гімназії №2, присвячена 130-річчю першого знайомства Лесі Українки з Одесою. Представниця «Інтелектуального форуму» Любов Ісаєнко розповіла одинадцятикласникам про перебування Лесі Українки в Одесі та про увічнення тут пам’яті нашого національного генія, поетки, яка в часах, коли України як держави фактично не було, а була Малоросія, й не існувало навіть такого етноніму, пророчо назвала себе Українкою.

РубрикиБез рубрики

Перша сесія

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області повідомляє:

перше пленарне засідання першої сесії новообраної Таїровської селищної ради Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Ові-діопольського району Одеської області провести у приміщенні Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області за адресою: 65497, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка 10, будинок 39/1 1 березня 2018 року о 14.00.

РубрикиБез рубрики

За два дні до весни

Зима таки нас наздогнала. Для багатьох неочікуваним стало штормове попередження: вночі та вдень 27-28 лютого по Одесі та місцями по області очікувалися пориви північного вітру 15-20 м/с, вранці та вдень — сильний сніг, місцями хуртовина, снігові замети, сніговий накат, видимість під час негоди 200-500 м. Температура довкілля мала знизитися до —16 градусів і навіть нижче.

Прогнози справдилися. Стихія накрила переважно Одесу, Біляївський, Овідіопольський та Білгород-Дністровський райони.

Одещина до цього підготувалася. В облдержадміністрації у цілодобовому режимі працював регі-ональний штаб на чолі з головою ОДА Максимом Степановим. Штаб збирався двічі на добу. Скайпом про ситуацію на місцях звітували голови РДА та керівники ОТГ. Провели й оперативне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

РубрикиБез рубрики

Запит на часник

Попри значний інтерес вітчизняних аграріїв до вирощування часнику, які за три роки втричі збільшили його посіви, Україна в 2016-у посіла лише 43-є місце у загальносвітовому рейтингу експортерів цієї продукції.

За обсягів його продажу на зовнішні ринки українці поступилися навіть країнам, де для вирощування часнику умови зовсім несприятливі, як-от Оман, Сирія, Сінгапур, Саудівська Аравія тощо.

РубрикиБез рубрики

Що нам чекати у 2018-у?

Прогноз можливих викликів і набутків від проекту UkraineWorld

Чого чекати і на що сподіватися Україні у 2018-у? Як вплине на ситуацію президентська кампанія, що вже, по суті, розпочалася? Чи зможе наша країна оплатити борги, щоб уникнути дефолту? Що зміниться у війні на Донбасі?

РубрикиБез рубрики

ОДЕСА У «ЩОДЕННИКАХ» ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Продовження. Початок у номері за 24 лютого.

27.09.1967

«Переправляємось через Дунай…

Чілім — водяний горіх. З дунайського дна рибалки добувають.

Очерет, рогіз…

Млисто-рожевий попіл неба вечірнього. І в нього — незліченно — табуни птахів. У вільних просторах неба, виникають з тої мли, летять і летять над дунайськими очеретами і десь за вербами падають на тихі плеса. Тут журавлі курличуть, облітають очеретяні хащі гирла, свою очеретяну безкінечну тайгу, тренуються перед далекими шляхами — у вирій…

РубрикиБез рубрики

Свято першого ранку

В’єтнамці Одещини зустріли Новий рік за місячно-сонячним календарем. Тет нгуєн дан — офіційне, найважливіше й найпопулярніше свято на їхній батьківщині. Дослівний переклад з в’єтнамської — «свято першого ранку». І в 2018-у воно припало на 22 лютого.

Просторий зал концерт-холу «Одеса» на Гагарінському плато заповнений вщерть. Тут зібралися всі покоління одеських в’єтнамців — від старійшин до найменших дітей. Адже Тет — це сімейне свято, під час якого всі члени родини обдаровують одне одного — вручають червоні конверти з грошима — і бажають довгих років життя.

РубрикиБез рубрики

Станіслав СТРИЖЕНЮК. Мотиви мудрої осені на порозі весни

Кримське небо

Зблис зеніт небесною емаллю.
За Ай-Петрі — ялтинська краса.
Дзеркало і вічне задзеркалля —
Море Чорне й кримські небеса.
Море — не вода у ступці. Ступка
Світ людський і меле, і кує.
Тиха причаїлася Алупка,
Де ведмідь зелений воду п’є.
Світ живий —
Печалитись не треба.
Нині море — завтра океан.

РубрикиЗдоров’я

Коли втома стає хронічною...

Синдром хронічної втоми — одна з найпоширеніших патологій нашого часу, головною ознакою якої є невмотивована виражена загальна слабкість, що спостерігається тривалий час і перешкоджає активному повсякденному життю людини. Статистика, котра знає все, зазначає: цей синдром не обмежується якимось географічними або соціально-демографічними групами. За даними різних авторів, його частота може становити 1037 випадків на 100 тисяч населення. Отже, проблема існує, а відтак слід щось робити, аби її вирішити.

Детальніше про цю недугу і шляхи її подолання — у розмові з фахівцем, кандидатом медичних наук, доцентом Ганною КОРОЛЬ.

РубрикиБез рубрики

За столом поспішати — вагу набирати

У людей, які швидко їдять, спожиті калорії затримуються в тілі набагато довше, зазначається в новому дослідженні, опублікованому в онлайн-журналі BMJ Open.

Група японських учених проаналізувала, як швидкість вживання їжі впливає на ризик «заробити» ожиріння, що визначається за індексом маси тіла (ІМТ), а він у Японії перевищує цифру 25. Задля цього було опитано понад 59 тисяч тамтешніх чоловіків і жінок з діагнозом «діабет 2-го типу». Учасники мали оцінити, як вони їдять: швидко, нормально чи повільно. Результати засвідчили, що в тих, хто їсть повільно, ІМТ був нормальним, ризик розвитку ожиріння нижчим, а обсяг талії значно меншим, ніж в інших учасників.

РубрикиБез рубрики

Загадковий пастернак

Перша згадка про цю нехитру салатну культуру зустрічається ще у давніх греків і римлян. До нас же вона потрапила відносно пізно, у XVII столітті.

Мало хто знає, що пастернак — найближчий родич дуже цінних для здоров’я моркви та петрушки. При цьому за активністю впливу він багато в чому перевершує їх. І апетит збуджує, і травлення покращує.

РубрикиБез рубрики

Морквяні рецепти краси

Виглядати свіжо та гарно вам допоможе морква з її чудовим запасом вітаміну А, який ще називають вітаміном краси, бо він живить шкіру, волосся та зуби.

Простий і цілющий засіб — морквяна олія. Свіжу моркву добре почистіть щіткою і натріть на тертці з дрібними дірочками. Склянку цієї маси покладіть в емальовану каструльку, залийте шар на сантиметр олією і поставте на водяну баню. Коли олія почне закипати, зніміть з вогню й охолодіть до кімнатної температури. Після цього вича-віть через марлю і злийте у скляний посуд. Олію можна наносити на обличчя як маску або компрес — дуже добре живить й омолоджує шкіру. Годиться вона і для за-гоєння синців, порізів, подряпин.

РубрикиАнонс

Смачна зустріч весни

У суботу, 3 березня, із 10.00 до 18.00 у парку перед будівлею ОДА та облради (просп. Шевченка, 4) відбудеться ярмарок «Скарби Одещини».

Якщо не завадить зима, яка в останні свої календарні дні вирішила проявити норов, організатори ярмарку обіцяють веселу і смачну зустріч весни. Серед скарбів Одещини — найсмачніші голубці, гарячий глінтвейн, найсвіжіше смажене м’ясо та інші кулінарні витвори із 26 районів нашого краю.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua