РубрикиБез рубрики

«Я винен тим, що українець»

У рамках вшанування подвигу учасників Революції Гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на факультеті української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася зустріч з письменником-політв’язнем, просвітянином Олексою Різниченком, організована кафедрою україн-ської літератури, українознавства та методики їх навчання.

Олекса Сергійович прибув з Одеси на запрошення свого уманського побратима по дисидентству Богдана Чорномаза.

РубрикиТема дня

Почекаємо 13 місяців?

В українській пресі дедалі більше місця займає тема виборів глави нашої держави. Відповідно до Конституції та Закону «Про вибори Президента України» вони мають відбутися 31 березня 2019 року. Тобто через тринадцять місяців.

Україна не витримає третього Майдану

Є, щоправда, варіанти дострокових виборів. Наприклад, у разі імпічменту або добровільної відставки чинного Президента України. Але ці варіанти не на межі, а за межею фантастики. Для початку процесу імпічменту потрібно, по-перше, привід (підозра у вчиненні конкретного злочину главою держави), а по-друге, закон про імпічмент, який у нашій країні досі не спромоглися ухвалити і навряд чи схвалять найближчим часом. Додамо, якщо такий закон навіть приймуть і процес відсторонення президента від влади у Верховній Раді почнуть, то на це знадобиться близько півтора року. А не 13 місяців, як до чергових виборів

РубрикиБез рубрики

З четвертого разу, або Шлях від пошти до газети

У дивовижному місті і в дивний час ми живемо. У японських комп’ютерних лабораторіях дослідники вже випустили чіп, завдяки якому швидкість передачі даних досягла 120 гігабітів на секунду... І в той же час в Одесі для того, щоб один раз передплатити газету «Чорноморські новини» мені довелося чотири рази сходити на пошту...

Візит перший. На Головному поштамті, що на Садовій, довелося довго звертатися від віконечка до віконечка, оскільки ніхто не знав точно, хто ж приймає передплату. Врешті з’ясувалося, що відповідальна за це працівниця буває на роботі два дні через два і прийде завтра.

РубрикиБез рубрики

Наш, кілійський, чи індійський?

«Зростання вартості технічної води робить нашу продукцію неконкурентоспроможною. Все це призведе до того, що закуповувати рис в Індії, а яблука — в Грузії стане дешевше, ніж виробляти їх тут, на рідній землі. Такого просто не має бути. Найродю-чіша земля Європи спроможна на дещо більше, ніж рапс. Ми маємо пропозиції щодо цього питання також. Маю надію, що Кабінет Міністрів та народні депутати підтримають нас», — написав на своїй сторінці у мережі Facebook голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Через прийняті зміни витрати на водокористування збільшилися із 6 мільйонів гривень до 24—27 мільйонів гривень. Як зазначив Максим Степанов, це може призвести до знищення галузі, внаслідок цього — до зменшення надходжень до місцевих бюджетів та скорочення кількості робочих місць.

РубрикиБез рубрики

Фрумушика

з  ароматом  лаванди

Реалізація пілотного проекту зі створення агрокластера «Фрумушика-Нова» розпочалася в Тарутинському районі

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов підписав розпорядження про запуск агрокластера «Фрумушика-Нова». Впродовж трьох років пілотний проект втілюватимуть у Тарутинському районі. Про це повідомила заступниця голови ОДА Світлана Шаталова.

РубрикиБез рубрики

Замість позову — до медіатора

20 лютого у конференц-залі Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області (проспект Шевченка, 29) відбулася презентація кабінету медіації.

Цей кабінет створений задля покращення інформування громадян і правників щодо можливості альтернативного позасудового врегулювання спорів та мирного їх вирішення за допомогою медіації. Ініціатива реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках програми «Нове правосуддя». Працюватиме кабінет як пілотний з лютого по вересень 2018 року за грантовим проектом «Підвищення поінформованості суддів й адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя і підвищення ефективності судової влади».

РубрикиБез рубрики

Платформа для Індустрії 4.0

Четверта промислова революція дісталася Одеси

На базі лабораторії мехатроніки та робототехніки MiRONAFT Одеської національної академії харчових технологій відкрився регіональний центр «Індустрія 4.0». До його діяльності залучені промислові підприємства, IT-компанії та вищі навчальні заклади півдня України.

Найперше: що таке «Індустрія 4.0»? Це новий термін, який почав «гуляти світом» 2011 року, з міжнародного ярмарку у Ганновері. Четверта промислова революція (The Fourth Industrial Revolution, або, більш звично, Industry 4.0), українською — Індустрія 4.0 — поняття, що означає розвиток і злиття автоматизованого виробництва, обміну даними та технологіями в єдину саморегульовану систему з якнайменшим або й узагалі відсутнім втручанням людини у виробничий процес.

РубрикиБез рубрики

Уроки Літнього театру: як будувати діалог?

Керівник центру правового моніторингу «Гідність» Тетяна Герасимова цими днями запросила до «круглого столу» представників поліції, громадськості та журналістів, щоб обговорити тему «Уроки Літнього театру: як побудувати діалог між громадою та поліцією?».

У засіданні взяли участь і фахівці Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС), яка надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектора цивільної безпеки. На прикладі подій у Літньому театрі присутні обговорювали проблеми взаємодії між учасниками мирних зібрань, оскільки в цьому сенсі останнім часом Одеса — дуже активне місто: такі акції тут відбуваються чи не щодня.

РубрикиБез рубрики

Без телевізорів і комп’ютерів

Через 20 років кімнатні шпалери повністю замінять сучасні комп’ютери. З такою заявою на науковій конференції, що проходила у Дубаї (ОАЕ), виступив фізик Мітіо Каку.

Те, що станеться за цей період, наголосив учений, зможе змінити весь світ. За два десятиліття відбудеться стільки відкриттів у різних сферах, що неможливе сьогодні стане цілком реальним.

РубрикиБез рубрики

Одеса у «Щоденниках» Олеся Гончара

3 квітня Україна вшановуватиме 100-ліття від дня народження видатного письменника і громадського діяча Олеся Гончара. Його багатогранна творча спадщина є безцінним надбанням нашого народу, і, без сумніву, ви-кликає й завжди викликатиме величезний інтерес в українців. Адже, як зазначав друг і побратим по перу Олеся Терентійовича Роман Лубківський, «він [Гончар] всюди свій, в кожному закутку української землі».

Не виняток у цьому географічному переліку і наша славна Одещина. Олесь Гончар неодноразово бував у нашому місті на відпочинку, брав участь у зібраннях та наукових конференціях, спілкувався з широкою громадськістю та студентською молоддю. І ці постійні та різноманітні творчі зв’язки, ця приязнь були завжди взаємними.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua