РубрикиБез рубрики

П’ять смертей від кору

Цими днями на Одещині лабораторно підтверджено ще два летальні випадки від ускладнень внаслідок захворювання на кір.

Ситуацію прокоментував директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації В’ячеслав Полясний.

РубрикиБез рубрики

Чи ж усі гектари облікували?

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні учасники чергової апаратної наради, яка відбулася в ОДА 20 січня.

Максим Степанов ознайомив присутніх з кадровими змінами в апараті облдержадміністрації. Так, начальником управління фізичної культури та спорту призначено Валентину Кольчак, представляючи яку голова ОДА сказав, що дуже розраховує на її ефективну роботу:

РубрикиБез рубрики

Поле бою свободи з диктатурою

20 лютого в українському календарі означене як День Героїв Небесної Сотні. Пам’ять полеглих на Майдані у ту кроваву зиму 2014-го, що переросла у ще кривавіші весну і літо, й досі кровоточить війною на Сході та болить анексованим Кримом, Україна вшановувала впродовж кількох діб.

Одещина — не виняток. Зустрічі-спомини активних учасників Революції Гідності, тематичні уроки і виставки, концерти-реквієми...

РубрикиБез рубрики

Ірина ТОМА

* * *

Я бачив, як падали люди,
Я бачив в обличчя смерть.
Як горе тяжіло на груди,
Як світ розлітався вщент.

Я бачив, як небо горіло,
Відчув я мільйони лав.
Я ніс закривавлене тіло,
Від болю вже не кричав.

РубрикиБез рубрики

«Оц-тоц-первертоц — бабушка здорова»

У переддень роковин розстрілу Небесної Сотні влада недвозначно продемонструвала готовність «жити по-старому».

«Справа Труханова» стала яскравою ілюстрацією цього тренду. Підкилимові політичні домовленості, ручне правосуддя, заангажованість охоронців порядку, безкарність «тітушок» — усе як у недавні недобрі часи.

РубрикиБез рубрики

Недооцінені паї

Держгеокадастр узагальнив дані про вартість оренди сільськогосподарської зем-лі в 2017 році. В середньому по Україні громадяни-власники паїв торік отримали 1369 грн за гектар. Станом на 1 січня 2017-го цей показник складав 1093,4 грн/га. Зростання — 25%.

Найвища орендна плата за паї зафіксована

у Черкаській (2961,8 грн/га), Полтавській (2553 грн/га), Харківській (2111 грн/га) та Сумській (2100,2 грн/га) областях. Найдешевше користування землею обходилося у Закарпатській (718,9 грн/га), Запорізькій (794,7 грн/га), Миколаївській (825,8 грн/га) та Херсонській (842,3 грн/га) областях. Загальна площа цієї категорії сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, складає 16,9 млн гектарів.

РубрикиБез рубрики

Ще дві селищні та міська

У трьох нових об’єднаних територіальних громадах Одеської області 29 квітня відбудуться перші вибори депутатів селищних і міської рад, а також селищних і міського голів. Відповідну постанову 16 лютого ухвалила Центральна виборча комісія.

Як повідомляє Одеський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, вже 10 березня виборчий процес стартує в Кілійській міській ОТГ, яка об’єднує місто Кілію і села Ліски, Шевченкове та Помазани, Любашівській селищній, до складу якої увійшли смт Любашівка і ще 11 населених пунктів, та Окнянській селищній у складі смт Окни і 45 сіл.

РубрикиБез рубрики

З Таллінна до Гельсінкі за 30 хвилин

Фінляндія й Естонія планують збудувати підводний тунель між своїми столицями, розташованими на протилежних берегах Фінської затоки.

Інвестиція має стати продовженням залізничної лінії Rail Baltica, яка зв’язує Гельсінкі з Тал-лінном та Варшавою, повідомила Gazeta Wyborcza. Запланований морський підводний тунель, який простягнеться на 103 кілометри, стане найдовшим у світі. Його вартість оцінили майже у 20 млрд. Будівництво розпочнуть у 2025 році і завершать до 2040-го. Новий маршрут дозволить скоротити час проїзду між Гельсінкі й Таллінном із трьох годин до 30 хвилин.

РубрикиБез рубрики

Локомотив польської економіки

«Українці — колективний герой польської економіки, або, принаймні, важливий і світлий пункт на нашому ринку праці», — пояснюють автори рейтингу «50 найвпливовіших людей польської економіки».

У цьому рейтингу, складеному популярним виданням Dziennik Gazeta Prawna, українці посіли друге місце, розташувавшись між прем’єром Матеушом Моравецьким та президентом Анджеєм Дудою.

РубрикиБез рубрики

Український внесок на європейський стіл

За підсумками 2017 року зовнішньоторговельний обіг аграрної та харчової продукції між Україною та країнами Європи збільшився на 30,8%, або на $1,9 млрд, сягнувши $8,1 млрд. При цьому Україна експортувала продуктів до ЄС на $5,8 млрд, сформувавши таким чином досить серйозне позитивне сальдо в двосторонній торгівлі.

«Уже кілька років поспіль країни ЄС посідають друге місце в регіональній структурі нашого аграрного та харчового експорту. Дуже рада відзначити, що за підсумками 2017 року експорт наших аграрних та харчових продуктів до європейських країн зріс на 37,1%, або майже на $1,6 млрд, та склав $5,8 млрд. Для мене особисто ці показники означають, що угода про Зону вільної торгівлі між Україною та ЄС ефективно працює та дає свої результати для нашого аграрного сектора. Окрім того, зростання обсягів експорту до країн ЄС є ознакою успішної переорієнтації більшості наших аграрних експортерів на нові ринки після втрати ринку РФ», — зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

РубрикиБез рубрики

Фельнер та Гельмер на творчій мапі Одеси

2007 рокy капітальну реставрацію, здійснену під керівництвом інженера Івана Волощука, під час якої, зокрема, було укріп-лено підмурок будівлі шляхом встановлення залізобетонних паль, замінено дах й оновлено інтер’єр, нарешті було завершено. 22 вересня театр урочисто відкрили у присутності Президента України Віктора Ющенка, який своїм указом від 31 серпня того року підвищив статус закладу до національного. Без перебільшення, це було свято національного значення.

«Ми довго йшли до цієї великої події. Відкриття театру чекали тисячі людей як в Україні, так і в усьому світі», — сказав пан Віктор Ющенко на відкритті театру, наголосивши на тому, що «такими віхами, як відродження опери, повинен формуватися наш єдиний культурний простір, заснований на загальних досягненнях — від відродження національної спадщини до оновлення політичного й економічного життя нашої країни». Того вечора у стінах оновленого театру відбувся прем’єрний концерт, на який прибули гості з усієї України та з-за кордону, аби насолодитися співом всесвітньовідомого українського тенора Володимира Гришка, примадонни віденської опери Вікторії Лук’янець, баритоном вашингтонської опери Стефана П’ятничка та інших знаменитих імен.

РубрикиБез рубрики

Три кілометри над прірвою

В Об’єднаних Арабських Еміратах оголосили про офіційний запуск найдовшого у світі зіплайна — швидкісного спуску похилим тросом за допомогою спеціального обладнання.

Атракціон чекає охочих полоскотати собі нерви в еміраті Рас-ель-Хайма на півночі країни, повідомляє Whatson.ae.

РубрикиБез рубрики

Тінь Купідона і шампанське в дарунок

Сьогодні театральний світ наповнений експериментами. Нові виклики, нові технології, нові часи вимагають незвичайних, креативних методів спілкування з глядачем, щоб достукатися до його серця.

Цими днями в Одеському культурному центрі подивилася виставу «Купідон» у виконанні київського театру тіней «Папасоні».

РубрикиБез рубрики

Багатоголосся Василя Барвінського

Співробітники Одеської національної наукової бібліотеки завітали до училища мистецтв і культури імені К.Ф. Данькевича з виїзною книжково-ілюстративною виставкою «Василь Барвінський — український композитор, піаніст, музикознавець, педагог: до 130-річчя від дня народження», в якій представлені матеріали з фондів книгозбірні.

Василь Барвінський (20.02.1888 — 09.06.1963) — видатний представник української музичної культури XX ст. В історію мистецтва увійшов як композитор, піаніст, диригент, засновник камерно-інструментального жанру в Україні, педагог, організатор музичного життя, провідний діяч Спілки українських професійних музикантів, доктор мистецтво-знавства, почесний доктор Україн-ського університету в Празі. Характерні прикмети музичної мови Барвінського — безпосередність, щирість, ніжність та гармонії мелодії, опора на україн-ську народну пісню. Саме ці риси втілюють істотні, глибинні особливості його індивідуального почерку.

РубрикиБез рубрики

Шкільні роки Мешулама Вайля

Новели письменника Юрія Сисіна із циклу «Шкільні роки Мешулама Вайля» — розповіді про долю єврейського хлопчика з провінційного містечка та про оточення, в якому він зростав, уже не раз з’являлися на сторінках «Чорноморських новин» (див. номери за 11 серпня та 10 грудня 2016 року та за 5—7 січня і 21 грудня 2017-го). Нині вашій увазі — чергова оповідь із цього ж циклу.

Ополонка

З настанням холодів місто чекало, коли замерзне річка. Особливо малеча. А на період льодо-ставу на дітей перетворювалися всі. І тільки-но крига ставала придатною до розваг на ній, і малі, й дорослі чіпляли до взуття ковзани й поспішали до річки, яка здавен пливла через їхнє місто.

РубрикиБез рубрики

Дзеркало, що не збреше

Статтю під таким заголовком було надруковано в газеті «Слово Просвіти» ще 2002 року (ч. 8), але вона, переконана, й сьогодні не втратила своєї злободенності. Це про статистику, яка знає все. Аналізуючи статистичні дані, автор О. Стрілецький пояснює, чому ми бідні, де і чому маємо високий рівень злочинності та як змінити таке становище. Послухаймо його.

У суспільстві норми — це закони й традиції. Відхилення від норми означає недостатню повагу до законів і традицій. У народі це буває, коли неясно, на які традиції орієнтуватися, а саме за наявності асиміляції (уподібнення), тобто такої взаємодії етносів, при якій представники одного етносу засвоюють мову й культуру іншого і втрачають свою етнічну приналежність.

РубрикиБез рубрики

Пікантні «сюрпризи» звабливої Венери

Люди нині стали більш розкутими, просунутими. І не без участі кіно та інтернету, де вільно, у подробицях, інтерпретуються всі інтимні таємниці. Але від того ми не стали обізнанішими й обережнішими: кількість тих, хто, даруйте за просторіччя, «підхоплює венеру», не зменшується.

Хворіють підлітки. Часто паці-єнтами венерологів стають і зовсім дорослі пани та пані. Однак під особливим прицілом цієї небезпеки, як свідчить статистика, особи віком від 20 до 25 років. Знаєте, чому? Бо в молодому віці найбільший страх — це вагітність, а все інше для молоді — не суттєве.

РубрикиБез рубрики

10 мільйонів за «нелегалів»

Співробітники фіскальної служби Одеської області під час перевірки діяльності фізичної особи-підприємця, який зареєстрований в Одесі та здійснює вантажні перевезення, виявили, що він використовує працю більше 100 неоформлених найманих працівників, а відтак не сплачує до бюджету належних зборів та податків.

За виявлені порушення підприємцю донараховано 200 тисяч гривень податків та зборів. Крім того, матеріали перевірки направлені до головного управління Держпраці в Одеській області, яке застосувало до недбайливого підприємця фінансові санкції на суму понад 10 мільйонів гривень.

РубрикиБез рубрики

Пивовари за безпечні дороги

Президент AB InBev Карлос Бріто та помічник генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй, виконавчий директор Навчального і науково-дослідного інституту ООН (UNITAR) Ніхіл Сет підписали угоду про стратегічне партнерство з метою підвищення безпеки дорожнього руху на міжнародному рівні.

Державно-приватне партнерство сприятиме досягнення глобальної цілі ООН — зниження смертності і травматизму на дорогах удвічі до 2020 року.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua