РубрикиБез рубрики

Без вибору, з відомим результатом

Через місяць у Росії пройдуть президентські вибори. За законом, такі вибори мали б відбутися у другу неділю березня. Але в законі знайшли лазівку, що дозволяє перенести дату виборів на тиждень. Тобто на 18 березня. На дату підписання так званого «Договору про прийняття Криму до складу Росії».

На хвилі «кримнашизму»

У 2014 році, 18 березня, в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу нинішній глава російської держави Володимир Путін поставив свій підпис під документом про акт анексії території сусідньої України. Зараз ця людина, яка зруйнувала систему європейської безпеки, клятвопорушник і патологічний брехун, збирається учетверте очолити державу, перемігши на виборах із заздалегідь відомим результатом.

РубрикиБез рубрики

Берестейська перемога УНР

Сто тому був підписаний Берестейський мирний договір, згідно з яким країни Четвірного союзу — Німецька, Австро-Угорська, Османська імперії та Болгарське царство — визнали Українську Народну Республіку самостійною державою. Це був перший під час світової війни мирний договір і перший виступ новоутвореної української держави на міжнародній арені.

З початку грудня 1917-го війська більшовицької Росії вели неоголошену війну з УНР. Упродовж місяця вони зайняли майже все Лівобережжя й Південь. 22 січня 1918 року ІV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Майже одразу делегація новоутвореної держави була відправлена до Береста (нинішній Брест у Білорусі) — на переговори з країнами Четвірного союзу.

РубрикиБез рубрики

Хюґ Мінґареллі: «Ви не можете зазнати поразки»

«Європейська правда» опублікувала виступ посла Євросоюзу в Україні Хюґа Мінґареллі на «вечірці єврооптимістів» — неформальній зустрічі молодих депутатів Верховної Ради з усіма бажаючими — активістами, журналістами та небайдужими громадянами. Ця зустріч, що відбулася пізно ввечері 5 лютого, була відкритою; ті, хто не потрапив до зали, міг побачити її у Facebook-трансляції. А отже посол усвідомлював, що його слова почує значно більше, аніж та сотня людей, що були в залі.

І, поза тим, Мінґареллі говорив гранично відверто, одночасно підтримуючи Україну і вказуючи на її проблеми. Публікуємо цей виступ у перекладі «ЄП» (http://www.eurointegration.com.ua).

РубрикиБез рубрики

Три етапи реєстрації

6 лютого розпочалася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання, яка триватиме до 19 березня.

Цій темі була присвячена прес-конференція директора Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, кандидата педагогічних наук Анатолія Анісімова, який детально розповів про умови реєстрації на ЗНО-2018.

РубрикиБез рубрики

На зламі стереотипів

Деякі події, як у країні, так і в регіонах, прямо чи опосередковано пов’язані з нашими стереотипами. Стереотипи минулого притаманні старшому поколінню радянської епохи (до речі, у тому числі з немалим позитивом). Стереотипи молодого, пострадянського покоління — інші. Молодь торує свій шлях до вибору цінностей і гідного місця своєї країни, принаймні у європейському просторі.

Однак міжпоколінний зв’язок — процес складний і неоднозначний, у якому старші й молодші часто по-різному сприймають й оцінюють ситуації, свою позицію та дії. В економічно, політично і соціально стабільних країнах розбіжності старших і молодших не призводять до кардинальних загострень. У нас же таке непорозуміння долається важче, можливо, тому, що на перехідному етапі, на якому ми перебуваємо, забагато невизначеностей. Часто-густо такі протистояння призводять до небажаних наслідків і розколу суспільства.

РубрикиБез рубрики

Викритий і знешкоджений

Співробітники контррозвідки Служби безпеки України затримали в Одесі бойовика терористичної організації «ДНР», який прибув у регіон для виконання завдань ФСБ Росії.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Одещини у червні 2014 року в складі групи з двадцяти найманців пройшов навчання на одному з військових полігонів Ростовської області РФ. Після цього бойовик був зарахований до складу одного з незаконних збройних формувань так званої «ДНР». Уже у липні 2014-го він перебував на передових позиціях терористів у Шахтарському районі Донецької області та брав безпосередню участь у збройному протистоянні силам АТО.

РубрикиБез рубрики

«Заради таких людей і воюємо»

Шановна редакціє «ЧН»! Через вашу газету хочу подякувати лікарям та волонтерам Одеського військово-медичного клінічного центру, які, безсумнівно, заслуговують на найщирішу і найглибшу повагу.

Після отриманого поранення впродовж усього часу лікування я постійно був під наглядом прекрасних спеціалістів цього центру. Окрема подяка — волонтерам. Як на мене, зараз поняття «лікар» та «волонтер» за своєю цінністю є рівнозначними, тотожними, адже і дефіцитні ліки, і пластини, і протези, і реабілітація — це все їхня заслуга, волонтерів.

РубрикиБез рубрики

Ринок землі: кому, за скільки і коли

Українська модель ринкового обігу сільгоспугідь має гарантувати їх придбання громадянами, які самостійно господарюють на землі та проживають у сільській місцевості. Це засвідчують результати нещодавнього опитування, проведеного Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки».

Близько 70% респондентів вважають, що передумовою зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення має бути комплексне нормативно-правове урегулювання цього питання, а також встановлення спеці-альних обмежень, які діятимуть в інтересах українського народу, зазначив директор цієї установи, академік НААН України Юрій Лупенко, презентуючи результати проведеного науковцями опитування з питань можливих моделей обігу сільгоспугідь.

РубрикиБез рубрики

25 ОТГ. Чи додасться ще?

6—7 лютого в Одесі відбувся семінар, на якому було презентовано результати реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади у 2016-2017 роках в нашій області.

Як поінформувала директор Одеського центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен, процес створення об’єднаних територіальних громад в області розпочався у 2015-у. Восени того року відбулися перші вибори у 8 ОТГ, які утворилися внаслідок об’єднання 40 місце-вих рад (98 населених пунктів). Наступний рік, 2016-й, був менш активним у формуванні ОТГ і вивів на вибори лише три громади. Торік же процес об’єднання набув обертів, уможлививши проведення перших виборів у 14 ОТГ.

РубрикиБез рубрики

«Тільки у Львові!»


Представники старшого покоління, можливо, згадають нехитру пісеньку кінця 1930-х, у якій виконавці, перераховуючи достоїнства свого міста, доповнюють куплети коротким приспівом «Тільки у Львові!».

Ці слова мимоволі спливли в пам’яті, коли ми, невелика компанія одеситів, під час дводенної поїздки на вихідні до Львова, раптом звернули увагу на знайоме обличчя людини, яка швидким кроком ішла центральною в місті площею Ринок до Ратуші. Ба, та це ж сам мер Львова — Андрій Садовий!

Цілком природно, що нам, одеситам, уявити міського голову, який без усякого супроводу пішки прямує до себе на роботу (всі машини, за винятком прибирального спецтранспорту, у Львові паркуються за кілька кварталів від центральної площі) було, м’яко кажучи, незвично. А оскільки в нашій компанії були журналісти, то, певна річ, пройти повз таку оказію ми не могли.

Підійшовши і представившись, ми, по-перше, вкотре висловили своє захоплення Львовом, який, навіть засипаний снігом у самісіньке «міжсезоння», все одно був прекрасний та гостинний, і подякували мерові за це. А по-друге, порівнявши, як борються зі снігом у нашому місті, закинули йому, що в Одесі це робиться з великим розмахом і показово. Пан Садовий критику сприйняв, пообіцявши «вжити заходів».

А ось на наше здивування, що посадовець такого високого рангу запросто ходить по львівських вулицях, коли ми свого мера вже півтора місяці взагалі в місті не бачимо, м’яко посміхнувшись, сказав: «У нас просто інші реалії».

І з цим важко не погодитися...

РубрикиБез рубрики

Кожна дарована книжка — то незабутній спомин

У грудні минулого року «ЧН» надрукували статтю Анатолія Глущака «Чорноморський меридіан Петра Осадчука». Звичайно, я не був найближчим другом Петра Ілліча, але мої життєві стежини іноді перетиналися з його стежинами. У моєму серці він залишив гарний слід. Тож не можу не відгукнутися добрим словом про людину, яку знав майже 60 років.

Із студентом Петром Осадчуком познайомився ще у 1957-у, коли він проходив педагогічну практику в Ананьївській СШ №1 (директор О.Г. Федюк) від філфаку ОДУ. Із початківцями, членами літературного об’єд-нання при редакції райгазети, яке вів Олексій Григорович, Петро був на рівних, але розумно й тактовно вводив у світ істинно української поезії. Тоді ж він познайомив мене з трьома віршами забороненої і вилученої у 1952 році (зі слів Петра) збірки Дмитра Павличка «Кривавий Торквемада», «Лист прибиральниці до поета» та «Лист бюрократові в альбом». Ці вірші для мене, сімнадцятилітнього, були справжнім потрясінням. Саме вони в певній мірі накреслили мою життєву і громадянську позицію. А остаточно на путь істини навесні 1958-го наставив в Ананьєві Володимир Куликовський. Володя приїздив тоді до родичів. Відтоді я й почав писати пародійні вірші. Ще й досі, при нагоді, цитую рядки з «Бюрократові в альбом»:

РубрикиБез рубрики

Do you speak English? Ні? Навчіться!

Швидке й дешеве опанування англійською online

Знання іноземної мови — важливий набуток кожної людини. Не випадково ще давні мудреці наголошували: скільки ти знаєш мов — стільки разів ти й людина. Володіння іноземною мовою значно розширює можливості особистості, підвищує рівень її культури, тренує мозок. Формуються й розвиваються навчальні та ораторські здібності, навички пізнання і самовдосконалення, які заклаaдаються на все життя. Вивчення іноземної мови, наголошує один з поліглотів, — «одна з найбільш захоплюючих пригод, які з вами можуть відбутися. Ви проникаєте у власний розум і змінюєте свій спосіб мислення».

Зараз, у сучасну переломну епоху, вивчення англійської мови має для українців ще й величезне культурно-цивілізаційне значення, сприяє поверненню народу до свого дому, в якому ми завжди були європейцями, демократами. Іван Огієнко наголошував: «Все життя українське, увесь розпорядок дому, увесь державний лад — все це повсякчасно було демократичним». Повернення народу до своїх витоків — це дуже позитивне явище, яке сприятиме не тільки збереженню етносу, а й суттєвому прискоренню його розвитку, національно-культурному відродженню.

РубрикиБез рубрики

Що переконливіше за слова

Засоби масової інформації часто повідомляють про відзначення працівників різних галузей нагородами. Але, на жаль, рідко уточнюють, за які саме досягнення-здобутки пошанована та чи інша людина. А хочеться ж знати про це більше.

Дізнавшись, що професору Григорію Гончаруку присвоєно звання «Почесний краєзнавець України», не втримався і запитав його: «За які ж конкретно результати вашої роботи така честь?». На що Григорій Іванович відповів більш ніж переконливо: «Історики — не політологи, навіть не журналісти. Вони вірять документам, публікаціям, речовим доказам. І вам пораджу довіряти не тому, що скажу вам про себе, а звернутися до моїх надрукованих праць. Вони переконливіші від слів».

РубрикиБез рубрики

Диктатура музики

Тандем диригента, народного артиста України Аліна Власенка і скрипальки, заслуженої артистки України Богдани Півненко не став неочікуваним для одеситів. Кияни не раз радували нас своїм мистецтвом у концертах з Національним одеським філармонійним оркестром (художній керівник і головний диригент народний артист України Хобарт Ерл).

Алін Власенко — один з найдосвідченіших педагогів країни, який виховав яскраву плеяду вітчизняних диригентів. Достатньо згадати імена таких титулованих відомих одеським меломанам майстрів, як Володимир Сіренко, Вікторія Жадько, Наталя Пономарчук. Богдана Півненко — лауреат багатьох престижних всеукраїнських і міжнародних конкурсів, зокрема «International youth & music festival Vienna» (гран-прі, 2000), «Ibla grand prize» (І премія, 2016). Обох об’єднує послідовна популяризація сучасної української симфонічної музики. Здається, востаннє нам доводилося чути гру Богдани під час відкриття виставки її батька, відомого мистця Івана Марчука, в Одеському художньому музеї у травні 2016 року.

РубрикиБез рубрики

Одеські сонети

Михайло ГЕРШКОВИЧ

Пролог

«Забив цвяшок» 
мені поет-колега:
«Ти за Одесу напиши сонет,
Зроби такий віршовий пірует,
Примнож число
одеських оберегів».

РубрикиБез рубрики

Янукович і... «Євробачення»

Британська компанія допомогла оточенню екс-президента України Віктора Януковича отримати прибуток від минулорічного пісенного конкурсу «Євробачення», який відбувся у Києві.

Виставковий центр у Києві, якому платили за проведення деяких заходів «Євробачення», належить компанії, зареєстрованій у Хертфордширі (графство в Англії), повідомляє «ВВС Україна». «Через компанії, зареєстровані за тією ж адресою у місті Поттерс Бар, вивели щонайменше 1,2 мільярда фунтів стерлінгів (понад 45 млрд грн)», — йдеться у розслідуванні видання.

РубрикиБез рубрики

Серед найкращих муралів

Три українських мурали увійшли до списку найкращих світових вуличних витворів мистецтва у 2017 році. Відповідний рейтинг склав та оприлюднив сайт I support street art.

У списку кращих — два київських та один харківський мурали. Один із них — робота італійського художника, створена в рамках проекту Art United Us «Розум, тіло і душа», яка розташована у Києві за адресою: Верхній Вал, 44. На муралі зображений ведмідь з людськими руками (на знімку).

РубрикиЗдоров’я

Поцілункові ризики

Упродовж життя людина витрачає на поцілунки в середньому два тижні. Попри приємність і корисність (допомагає долати стрес), поцілунок водночас збільшує ризик зараження різними хворобами.

Ось три найнебезпечніші інфекції, що передаються при поцілунку.

РубрикиБез рубрики

Ліси самі не зникають

Більше половини лісів Європи зникли впродовж останніх 6000 років через зростання попиту на сільськогосподарські угіддя та використання деревини як палива, повідомляється у дослідженні, проведеному фахівцями Університету Плімута (Великобританія).

Аналіз пилку з більш ніж тисячі різних районів Старого континенту засвідчив, що понад дві третини території Центральної та Північної Європи колись були вкриті деревами. Сьогодні ліси займають приблизно третину площі, хоча у західних і прибережних регіонах, включаючи Великобританію та Ірландію, їх залишилося ще менше. Подекуди площа лісів скоротилася до 10 і нижче відсотків.

РубрикиБез рубрики

Алмазні велетні

Співробітники компанії Gem Diamonds виявили у Лесото п’ятий за розміром у світі алмаз. Вартість каменю у 910 каратів (182 грами) може скласти 40 млн доларів.

Алмаз знайшли на копальні Летсенг, де за останній час видобули кілька великих каменів, у тому числі й «Надію Лесото» вагою 603 карати.
Нещодавно знайдений камінь відрізняється своєю дуже високою якістю.
Найбільшим у світі видобутим алмазом вважається «Кулінан» (3106 каратів). На другому місці — «Наш світ» (1109 каратів), на третьому — «Ексельсіор» (995,2), на четвертому — «Зірка Сьєрра-Леоне» (969 каратів).

РубрикиБез рубрики

У космосі і на Землі

Чому нічне небо чорне?

Фахівці NASA нещодавно оприлюднили приголомшливий знімок, зроблений за допомогою космічного телескопа «Хаббл». Об’єктив його камери був спрямований у бік центру нашої галактики — Чумацького шляху. Цей центр розташований за 26 тисяч світлових років від Землі.

За словами вчених, вони немовби відкрили скриню з коштовностями. У кадр потрапив сяючий розсип білих, жовтих, червоних і блакитних зірок — молодих, старих, немовлят, гігантів і карликів. Серед них астрономи нарахували понад 10 тисяч світил, схожих на наше Сонце.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua