РубрикиБез рубрики

Упереджений та антиісторичний

У вівторок Верховна Рада України ухвалила заяву про засудження внесених Сеймом і Сенатом Польщі змін до закону про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна aвідповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів».

Рада визнала ухвалені польським парламентом законодавчі зміни такими, що суперечать демократичним цінностям і стратегічному партнерству країн. «Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Респуб-лікою Польщаa, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року», — йдеться у заяві. При цьому наголошується, що саме у цій декларації Верховна Рада України і Сейм Республі-ки Польща погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та «стримування сил, які ведуть до суперечок у наших державах».

Депутати закликали також польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку двосторонніх відносин: «Закликаємо Президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом і Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість.

У документі зазначається, що в польському законі щодо заборони «злочинів українських націоналістів» дається «упереджене та антиісторичне визначення цього поняття, що відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій в польському суспільстві». Окрім того, народні депутати звертають увагу на те, що відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода опинилися під загрозою кримінального переслідування у зв’язку із прийняттям закону, «що є несумісне з демократичними цінностями».

Рада наголосила на необхідності збереження і передачі наступним поколінням «правди про дійсні, а не вирвані з загального контексту причини», які призвели до кровопролиття між народами в роки Другої світової війни та в інші періоди нашої історії і які мали трагічні наслідки для обох народів.

У заяві підкреслюється, що розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським і польським народами лежить в інтересах спільних ворогів Польщі й України, «якими були нацистський і комуністичний режим, а сьогодні — російський агресор та окупант».

Втім, до позиції Верховної Ради України в Польщі не дослухалися (як і до застережень, які пролунали з Ізраїлю та США) — того ж таки вівторка президент Анжей Дуда підписав скандальний закон. Першою, хто привітав Варшаву, була (а хто би й сумнівався!) Москва.

Переглядів: 460
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua