РубрикиБез рубрики

Проти антиукраїнської істерії

Україною прокотилася хвиля протестів проти антиукраїнської істерії у Польщі. Пікетування диппредставництв цієї держави відбулися одночасно у Вінниці, Луцьку, Львові, Харкові та Одесі.

Українці не дозволять ображати своїх героїв — ані живих, ані мертвих», — заявив на акції у столиці екс-нардеп, «свободівець» Юрій Сиротюк.

До Генерального консульства Республіки Польща в Одесі прийшли представники ВО «Свобода», Конгресу українських націоналістів та «Правого сектора» (на знімку). Вони висловлювали своє обурення законодавчими новаціями РП, згідно з якими, українська національно-визвольна боротьба в першій половині ХХ століття визнається антипольською, а ті, хто прославлятиме її героїв, переслідуватимуться.

У своєму виступі керівник обласної організації ВО «Свобода», колишній народний депутат Павло Кириленко зазначив, що нинішня українська влада не зробила нічого, щоб налагодити змістовний рівноцінний діалог з польською владою, досягти на найвищому рівні концептуального порозуміння, обійшовши гострі кути, які існували між нашими народами в історії. Нинішні ж кроки Польщі, впевнений він, призведуть до того, що в програші будуть обидві держави, і відтворення потужного Балто-Чорноморського геополітичного союзу, а це було б в інтересах наших країн, знову відкладається. Вимоги пікетувальників передали у дипмісію.

Під час особистої зустрічі Павло Кириленко та Генеральний консул Республіки Польща Даріуш Шевчик дійшли згоди щодо неприпустимості нагнітання конфліктів між українським і польським народами. Зі свого боку пан Шевчик наполягав, що згадані законодавчі зміни жодним чином не мають на меті погіршення стосунків з Україною, натомість пан Кириленко наголошував, що польська сторона має з повагою поставитися до власного вибору українцями своїх героїв. «Чим раніше польська сторона змириться з тим, що Бандера став для українців героїчним національним символом, тим буде краще для усіх. Сьогод-нішня ситуація має стати гарним прикладом для нас: необхідно шукати спільні моменти і налагоджувати змістовний діалог, не опускаючись до провокацій і спірних рішень», — переконаний голова Одеської обласної організації ВО «Свобода».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 489
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua