РубрикиБез рубрики

Українські книжки року

Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» запропонував відзначити три видання, повідомляє Держкомтелерадіо.

У номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського «Моя Друга світова»: роман-хроніка в голосах». Видавець — ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал», 2016.

«Ця книга — переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення», — йдеться у повідомленні комітету з присудження премії.

У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» премію запропоновано присудити книзі «Євангеліє Бучацьке». Упорядник — Дмитро Степовик. Видавець — ДП «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро», 2016.

«Євангеліє, що є пам’яткою книжного мистецтва та мініатюри, було написане для прочитання під час Божественної літургії у другій половині XII — на початку XIII ст. на Волині. Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888—1889 роках за місцем зберігання від 1712-го у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається у колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького. До видання увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою», — зазначається у повідомленні.

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» запропоновано відзначити премією книгу «Шалахмонеси» Григорія Фальковича. Видавець — ТОВ «Часопис «Дух і Літера», 2016.

«Ця українсько-єврейська книга поєднала найкраще з обох культурних традицій. Видання ілюстроване роботами художника Пінхаса (Павла) Фішеля, які виконані на зразок єврейських стародруків», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що президентська премія «Українська книжка року» започаткована відповідно до указу глави держави від 16 грудня 2009-го з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Комітет з присудження цієї премії очолює голова товариства «Україна — Світ», член Громадської гуманітарної ради при Президентові України, письменник, кінодраматург Іван Драч. Лауреатам виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень: по 50 відсотків — авторові твору (співавторам) та видавництву або видавничій організації.

Переглядів: 402
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua