РубрикиБез рубрики

З когорти небайдужих і правдивих

3 грудня Анатолію Івановичу Мисечку (1965—2017) сповнилося б лише 53. Він був патріотом, активною людиною, подвижником, який у державотворчих процесах у сфері історичної науки та просвітництва завжди стояв на передовій…

Напередодні цієї дати у відділі рідкісних видань і рукописів ОННБ одесити вшанували пам’ять відомого історика-україніста, краєзнавця, просвітянина, громадського діяча, кандидата історичних наук, доцента ОНУ ім. І.І. Мечникова. Центральною подією стала презентація біобібліографічного покажчика «Анатолій Іванович Мисечко», підготовленого відділом краєзнавства «Одесика» (упорядник — Тетяна Іванова), макетний варіант якого вийшов ще за життя вченого. Обкладинку цього видання оформив заслужений художник України Сергій Савченко, використавши національну символіку — Державний прапор України і прапор боротьби. Цей покажчик продовжує започатковану ОННБ у 2013 році серію «Краєзнавці Одеси».

За коротке життя Анатолій Мисечко залишив по собі вагомий слід. Він є автором навчально-методичного посібника «Українська діаспора» (2002), монографій «Український рух в Одесі наприкінці ХІХ — початку ХХ ст. (до 100-ліття Одеської «Просвіти», 2006), «Україна козацька» (2008, у співавторстві), «Чорноморська хвиля Української революції: провідники національного руху в Одесі у 1917—1920 рр.» (2011, у співавторстві) та інших, а також численних публікацій у періодиці, зокрема і в «Чорноморських новинах», про козацтво на південних теренах України, про громадів-ську, а згодом просвітянську органі-зації, про мілітарні формування часів Визвольних змагань 1917—1923 років, інші українські суспільно-полі-тичні та культурні рухи другої половини ХІХ — початку ХХ ст. Вагоме місце у його науковому-дослідницькому доробку належить яскравим історичним постатям, таким як Тарас Шевченко, Михайло Драгоманов, Іван Франко, Михайло Комаров, Михайло Попруженко, Сергій Шелухин, Іван та Юрій Липи, Михайло Слабченко, Анатолій Бачинський та багато інших.

Анатолій Мисечко був активним членом ВУТ «Просвіта», Національної спілки краєзнавців України, ВОТУМу ім. І. Франка. Симпатик та однодумець відомого історика Олександра Болдирева, у 2015-у став одним із фундаторів громадської організації «Одесі — 600», найактивніше захищаючи й популяризуючи через ЗМІ, наукові конференції тощо ідею ранішого заснування нашого міста, аніж це застовповано імперсько-радянською лже-історією.

У 1990-ті, під час роботи над дисертацією на тему «Український культурно-освітній рух на Півдні України (1900—1914)», встановилися тісні контакти А.І. Мисечка з Одеською національною науковою бібліотекою. Він був незмінним учасником чи не всіх заходів державотворчої проблематики, які організовувала ОННБ, залучав до участі в них учнів та студентів освітніх закладів міста. Родина Анатолія Івановича передала в дарунок цій поважній культурно-науковій установі його книжкову колекцію з понад 1000 примірників, в основі якої — монографії, збірники статей, матеріали конференцій, дослідження, присвячені питанням україн-ської історії та державотворення.

Вшанувати пам’ять про відомого вченого й активного громадського діяча напередодні дня його народження прийшли колеги покійного — історики Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, краєзнавці, письменники, журналісти, представники громадських організацій, автори статей до згаданого біобібліографічного покажчика. Вступне слово виголосила заступник директора з наукової роботи ОННБ Ліна Арюпіна. Споминами про Анатолія Мисечка поділилися Тарас Гончарук, Тарас Вінцковський, Олександр Музичко, Людмила Новикова, Юрій Слюсар, Тарас Максим’юк, Роман Кракалія, Анна Єфимова, Інна Василькова, Світлана Кучеренко, Мирослав Мисюк, Віктор Вербицький, Анатолій Глущак, які всебічно охарактеризували цю яскраву особистість, навели маловідомі факти з його життя.

Присутні мали змогу переглянути мультимедійну презентацію про життєвий і творчий шлях А.І. Мисечка, підготовлену відділом краєзнавства «Одесика» (автор — Лілія Вукович).

Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 450
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua