РубрикиБез рубрики

Невловимий мисливець з Карпат

Символом Карпат, шляхом всеукраїнського голосування, обрано рись. Переможниця, яка з-поміж 10 тварин-претендентів набрала найбільше — 30% — голосів, стане не тільки героїнею освітніх матеріалів для шкіл, коміксів та мультфільмів про збереження природи в Україні, а й буде увічнена у скульптурі, яку встановлять у Моршинському парку, повідомляє wwf.panda.org/uk.

Національне голосування за тварину-символ Карпат відбулося у рамках всеукраїнського екопроекту «Разом за природу». До списку кандидатів увійшли 10 тварин. Більшість із них занесені до Червоної книги України як вразливі, рідкісні або такі, що перебувають на межі зникнення: ведмідь бурий, саламандра плямиста, зубр, кіт лісовий та рись євразійська, а також тритон карпатський, тварина-ендемік, тобто такий вид, що мешкає тільки у Карпатах. За звання символу боролися й поширені, але не менш цінні тварини: вовк, вивірка карпатська, їжак білочеревий, борсук звичайний. Усього за тварин віддали понад 5000 голосів.

«Завдяки голосуванню тисячі українців дізналися про рідкісні та зникаючі види тварин, які потребують захисту, — зауважує представник організаторів проекту Марина Соловйова. — Їхнє життя опинилося під загрозою в тому числі через зменшення площ лісів. Проект «Разом за природу» повертає тваринам домівки — ми відновлюємо карпатські ліси, тільки минулого року висадили понад 24000 дерев. Збереження екосистеми Карпат — головна місія проекту, тож зараз ми разом із Всесвітнім фондом природи в Україні готуємо низку освітніх матеріалів для дітей — мульт-фільми та комікси, де рись стане головним героєм. Крім того, наступного року скульптура символу Карпат прикрасить пейзажну алею в парку Моршина».

Рись називають невловимим мисливцем. Зараз в Україні мешкає близько 350 плямистих кішок з китичками на вухах. «Рись євразійська зовсім «не публічна» тварина й завдяки неперевершеному зору та слуху, а також нічному способу життя вміло уникає контакту з людиною, — каже координаторка проекту, представниця Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF) Ірина Миронова. — Науковці припускають, що у Карпатах залишилося десь 220—250 особин, а на Поліссі — до 80—100. Сподіваємося, завдяки проекту ми зможемо пояснити українцям цінність цієї прекрасної тварини».

Переглядів: 60
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua