РубрикиЗдоров’я

Канцерогенний вплив алкоголю

Зловживання спиртним підвищує ризик захворювання на рак

Європейський регіон ВООЗ має найвищі у світі показники вживання алкоголю. Однак і досі далеко не всі усвідомлюють зв’язок між зловживання алкоголем та ризиком розвитку ракових захворювань.

Всесвітній день боротьби проти раку, що відзначався 4 лютого, — ще один привід нагадати про канцерогенний вплив алкоголю та необхідність докласти максимум зусиль для протидії зловживанню ним.

Зв’язок між алкоголем та 7 видами раку

Науково доведено, що вживання алкоголю може призводити до розвитку раку молочної залози та шести інших його типів, включаючи рак печінки, ротової порожнини та одну з найпоширеніших нозологій в онкології — колоректальний рак.

Основним канцерогенним компонентом алкоголю є етанол, який міститься у всіх алкогольних напоях і пошкоджує клітини, роблячи їх уразливішими до злоякісних змін. Етанол також впливає на жіночі гормони, стимулює проліферацію (розростання) клітин та збільшує ризик раку молочної залози. При поєднанні алкоголю з курінням швидкість пошкодження тканин зростає, а відтак збільшується і ризик розвитку раку.

Скорочення споживання — зменшення ризику

Існує чіткий зв’язок між кількістю спожитого алкоголю та ризиком виникнення раку. Наприклад, жінка, яка вживає щодня чотири бокали вина, збільшує ризик розвитку раку молочної залози на 50%. Якщо збільшити дозу алкоголю до 8 келихів на день, ризик захворювання на рак зростає на 130%. При цьому «безпечної» дози алкоголю не існує, тобто навіть невеликі обсяги його вживання становлять ризик для здоров’я.

Втім, існує і відповідний «зворотний зв’язок»: будь-яке зменшення споживання алкоголю знижує ризики розвитку онкологічних захворювань.

Недооцінена небезпека

Дослідження, проведене в 2016 році у Великобританії, показало, що лише 13% респондентів визначили рак як можливий наслідок вживання алкоголю. Обізнаність про зв’язок між алкоголем та специфічними онкологічними захворюваннями сягала від 18% для раку молочної залози до 80% для раку печінки. І все ж, рак становить 12% від усіх випадків смертності від алкоголю.

Як протидіяти?

Існують ефективні заходи і законодавчі ініціативи для зменшення шкоди від алкоголю та по-ліпшення здоров’я населення. Європейський план дій щодо зменшення шкідливого впливу алкоголю на 2012—2020 роки окреслює низку дієвих методів.

Три найбільш економічно ефективні стратегічні напрямки: 1) підвищення цін за рахунок оподаткування; 2) обмеження доступу до роздрібного алкоголю; 3) заборона його реклами.

Переглядів: 570
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua