РубрикиБез рубрики

Міст через лиман і прірва на Морській

Минулої п’ятниці голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов здійснив робочу поїздку до Чорноморська, під час якої проінспектував хід робіт на соціальних та інфраструктурних об’єктах.

Спочатку очільник ОДА оглянув майданчик, де споруджують мостовий перехід через Сухий лиман. Робота там кипить, працюють крани, зі встановлених опор уже видно, що майбутній міст буде набагато вищим, ніж нинішня переправа. Максим Сте-панов був тут у лютому 2017-го, невдовзі після свого призначення, — за рік зміни помітні.

Теперішній понтонний міст на автодорозі державного значення Н-04 Одеса —Чорноморськ, прокладений майже 40 років тому, не відповідає сучасним транспортним вимогам ні за габаритами, ні за питомим навантаженням. Термін його експлуатації сплив ще 2010-го. Встановлювався він як тимчасовий. Перебуває на балансі Адміністрації морських портів. Замість капітального ремонту переправи, що потребує великих коштів, вирішили збудувати новий ка-пітальний об’єкт.

РубрикиБез рубрики

Упереджений та антиісторичний

У вівторок Верховна Рада України ухвалила заяву про засудження внесених Сеймом і Сенатом Польщі змін до закону про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна aвідповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів».

Рада визнала ухвалені польським парламентом законодавчі зміни такими, що суперечать демократичним цінностям і стратегічному партнерству країн. «Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Респуб-лікою Польщаa, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року», — йдеться у заяві. При цьому наголошується, що саме у цій декларації Верховна Рада України і Сейм Республі-ки Польща погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та «стримування сил, які ведуть до суперечок у наших державах».

РубрикиБез рубрики

Повернеться чи не повернеться?

Минулої неділі до Літнього театру, який є частиною Міського саду, прийшло різного люду, щоб відзначити, може, сумну, а може, й веселу символічну дату — 40 днів відтоді, як щез з кабінету, з Одеси і з України міський голова Геннадій Труханов.

40 днів — воно і в Африці 40 днів. Але не хвилюйтеся: все гаразд, організатори кажуть про збіг обставин. Винуватець церемонії живий і, сподіваємось, здоровий. Але перлина біля моря на невизначений час залишилася без своєї світлої голови. Чому Геннадій Леонідович прогулює, даруйте, відсутній?

РубрикиБез рубрики

Проти антиукраїнської істерії

Україною прокотилася хвиля протестів проти антиукраїнської істерії у Польщі. Пікетування диппредставництв цієї держави відбулися одночасно у Вінниці, Луцьку, Львові, Харкові та Одесі.

Українці не дозволять ображати своїх героїв — ані живих, ані мертвих», — заявив на акції у столиці екс-нардеп, «свободівець» Юрій Сиротюк.

РубрикиБез рубрики

Час купувати квитки

Розпочався продаж абонементів на одну з найцікавіших подій літа 2018 року — Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться із 13 по 21 липня.

На власників фестивальних абонементів чекають дев’ять днів ексклюзивних прем’єр зарубіжних та українських фільмів від найкращих режисерів, унікальний open-air — кіноперформанс на Потьомкінських сходах, спеціальні покази, майстер-класи від провідних світових кіномитців та найяскравіші вечірки сезону з кінозірками.

РубрикиБез рубрики

Агов, молоді й енергійні!

Талановитих і креативних краян запрошують позмагатися за премію «Творча молодь Одещини-2018», започатковану організацією «ЛАЙТ».

Творче змагання серед молоді Одещини (до 35 років) проводитиметься за такими номінаціями: «КВВшник року», «Команда КВВ року», «Вокаліст року», «Вокалістка року», «Музичний колектив року», «DJ року», «Ведучий року», «Танцюрист року», «Танцювальний колектив року», «Хореограф року», «Спортсмен року», «Спортивна команда року», «Handmade майстер року», «Фотограф року», «Художник року», «Поет року», «Режисер року», «Дизайнер року», «Нестандартна творчість року», «Флешмоб року», «Волонтер року», «Відкриття року», «Творча людина року», «Творчий проект року», «Прорив року серед молодіжних організацій», «Організація року».

РубрикиБез рубрики

Морська доктрина і «сухопутне мислення»

Значущість моря має не лише економічний характер. Це — захисний бар’єр, середовище для перевезення як людей, так і товарів; джерело генеруючої потужності з точки зору як викопного палива, так і відновлюваної енергії; джерело їжі; зона відпочинку і величезна частина поверхні Землі, де є зони, ще не повністю досліджені.

Ця цитата взята з документа «Морська потуга Великобританії» (UK Maritime Power), який у жовтні 2017 року замінив Морську доктрину.

РубрикиБез рубрики

Зголошені доходи і сплачені податки

«Головний позитив деклараційної кампанії 2017 року — це безумовне підвищення податкової культури жителів нашого регіону. Збільшилася кількість поданих декларацій, сплачених податків, внаслідок чого зросли надходження до бюджету», — зазначив на прес-конференції начальник управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС в Одеській області Юрій Мамай.

За результатами 2017-го, жителі Одещини подали понад 52 тисячі податкових декларацій про майновий стан і доходи, що на 3 тисячі більше, ніж у попередньому році. Вони задекларували майже 2 млрд грн — на 170,7 млн грн більше, ніж за анало-гічний період 2016-го. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті, склала понад 91 млн грн, а сума військового збору — 15 млн грн.

РубрикиБез рубрики

Не просто культурне, а інтеркультурне

У квітні 2017-го Одеса приєдналася до Національної мережі інтеркультурних міст (ICC-UA), яка діє в рамках міжнародної програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ІСС).

Ця програма підтримує втілення нової моделі управління етнокультурним різноманіттям. Виходячи з її стратегічних цілей, в інтеркультурному місті проживають люди різних національностей, походження, культур, носії різних мов, традицій та релігій. Політичні лідери та громадяни такого міста сприймають цю різноманітність позитивно, як ресурс. Місто активно бореться з дискримінацією й адаптує свої методи управління, установи та послуги до потреб населення, має стратегію та інструменти для роботи з етнокультурною різноманітністю, подоланням етнокультурних конфліктів та заохочує взаємодію між різними етнічними групами в міському просторі.

РубрикиБез рубрики

Як «докупити» стаж?

Нормами статті 12 закону №1058-VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ще з 2004 року передбачено добровільну участь осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Мається на увазі, що в періоди після 1 січня 2004-го, коли страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків, людина, яка не належала до категорії застрахованих осіб (наприклад, офіційно на території України не працювала або працювала неофіційно), може звернутися до органів фіскальної служби та укласти відповідний договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування згідно з нормами статті 10 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

РубрикиБез рубрики

Туристичний внесок

«Зростання потоку гостей Одеси та області, а це впродовж 2017 року близько 5,7 мільйона осіб, сприяло й збільшенню надходжень туристичного збору», — повідомив керівник головного управління ДФС в Одеській області Гліб Мілютін.

Місцеві бюджети за цей період отримали 9 млн грн туристичного збору — майже на 2 млн грн більше, ніж у 2016-у. Найвагоміша сума цього збору надійшла до бюджету міста Одеси — 5,6 млн грн, або майже 62%.

РубрикиБез рубрики

Ще не перевелася справжня проза

(Роман Кракалія. «Три барви Дунаю, або Чужий серед чужих, не свій серед своїх»: роман-колаж. — Чернівці: Друк Арт. — 2017. 240 с.)

Тільки що перегорнув останню сторінку цієї книги, і захотілося поділитися враженнями від прочитаного. Я не критик, тому не вдаватимуся до детального аналізу твору, шукаючи якісь авторські хиби, а лише зголошу свої думки, що запали в душу.

Хочу наголосити: Романові Кракалії є з чим виходити до читачів. У цьому сам не раз пересвідчувався, спілкуючись щороку з ними, читачами, на виставці-форумі «Українська книга на Одещині», на «Зеленій хвилі», на Львівському книжковому форумі. Для автора це основний критерій.

РубрикиБез рубрики

Три барви Дунаю і спектр емоцій

Минулої п’ятниці простору залу відділу соціокультурної діяльності Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського виповнили поціновувачі красного письменства.

Зібралися, аби привітати Романа Кракалію, заслуженого журналіста України, нашого колегу-«чорноморця», члена НСПУ та НСЖУ, знаного публіциста і прозаїка, лауреата премії ім. Степана Олійника, з виходом у світ його нової книжки — роману-колажу «Три барви Дунаю, або Чужий серед чужих, не свій серед своїх».

Як і сам новодрук, вечір-презентація у книгозбірні видався багатим на щирі емоції. Зі своїми деякими заувагами, але переважно з подякою за гарний твір виступали літературо- і мовознавці, педагоги, письменники, журналісти, митці... Серед гостей — представники рідної авторові Буковини (власне, про події саме на тих теренах і про справжніх буковинців-українців — батька й дідуся Романа Кракалії — оповідається у «Трьох барвах...», гості з Львівщини. Промовці зійшлися в думці, що роман Романа Кракалії — ціннісний і з літературної, і з мовознавчої, і з історичної точок зору.

РубрикиБез рубрики

«З непам’яті покликана судьбою»

«Якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; і пізнаєте істину, і істина визволить вас».

(Ів. 8:31-32).

Видатна українська громадська діячка, поетеса, публіцистка Галина Анатоліївна Могильницька народилася 8 травня 1937 року в Одесі. Там училася, проживала і нині живе. Походить з учительської родини, яка належала до найбільш розгалуженої педагогічної династії України. Сама також педагог, відмінниця освіти, заслужена вчителька України.

У сім’ї Могильницьких панував культ інтелекту, людської гідності, а не вигоди і не маєтків.

РубрикиБез рубрики

З когорти небайдужих і правдивих

3 грудня Анатолію Івановичу Мисечку (1965—2017) сповнилося б лише 53. Він був патріотом, активною людиною, подвижником, який у державотворчих процесах у сфері історичної науки та просвітництва завжди стояв на передовій…

Напередодні цієї дати у відділі рідкісних видань і рукописів ОННБ одесити вшанували пам’ять відомого історика-україніста, краєзнавця, просвітянина, громадського діяча, кандидата історичних наук, доцента ОНУ ім. І.І. Мечникова. Центральною подією стала презентація біобібліографічного покажчика «Анатолій Іванович Мисечко», підготовленого відділом краєзнавства «Одесика» (упорядник — Тетяна Іванова), макетний варіант якого вийшов ще за життя вченого. Обкладинку цього видання оформив заслужений художник України Сергій Савченко, використавши національну символіку — Державний прапор України і прапор боротьби. Цей покажчик продовжує започатковану ОННБ у 2013 році серію «Краєзнавці Одеси».

РубрикиБез рубрики

Українські книжки року

Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» запропонував відзначити три видання, повідомляє Держкомтелерадіо.

У номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського «Моя Друга світова»: роман-хроніка в голосах». Видавець — ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал», 2016.

РубрикиБез рубрики

Історія, особистість і харизма

Тема традицій як базової характеристики в перспективі формування особистості, тема подолання герметизму, актуальність мислення себе в контексті сучасного, позбавленого партійної ідеологізації простору, гострота протесту на характер неправдивих пріоритетів означили стан суспільства кінця 80-х років XX століття, яке пережило зашморг ідеологічної окупації.

Початок 1990-х — свого роду історичний злам часу.

РубрикиБез рубрики

Дуже горджуся сестрою

Дорогі, шановні працівники газети «Чорноморські новини».

Від душі вдячна вам за те, що ви високо оцінили сумлінну працю моєї ріднесенької сестрички Аліни Григорівни Пляченко, яка раптово померла, а я не змогла поїхати попрощатися з нею. Мій син на похороні слухав гарні слова про неї.

РубрикиБез рубрики

Слово на захист ветландів, або Чим людство завдячує болотам і чому їх треба берегти

Водно-болотяні угіддя, або ветланди — це суша, яка тимчасово або постійно покрита водою. У цій екосистемі вода є головним фактором, що визначає середовище і, відповідно, рослинний та тваринний світ.

Ветланди бувають природні і штучні. До природних екосистем належать озера, ріки із дельтами, болота, мангрові ліси, торф’яники, коралові рифи, прибережна зона морів та океанів. Важлива умова — глибина не більше 6 мет-рів. Тобто, скажімо, весь Сиваш — це ветланд, а ось в Азовському морі так можна назвати лише прибережну зону, бо середня глибина моря — 8 метрів. Щодо штучних ветландів, то це рисові чеки, водосховища, ставки...

РубрикиБез рубрики

Невловимий мисливець з Карпат

Символом Карпат, шляхом всеукраїнського голосування, обрано рись. Переможниця, яка з-поміж 10 тварин-претендентів набрала найбільше — 30% — голосів, стане не тільки героїнею освітніх матеріалів для шкіл, коміксів та мультфільмів про збереження природи в Україні, а й буде увічнена у скульптурі, яку встановлять у Моршинському парку, повідомляє wwf.panda.org/uk.

Національне голосування за тварину-символ Карпат відбулося у рамках всеукраїнського екопроекту «Разом за природу». До списку кандидатів увійшли 10 тварин. Більшість із них занесені до Червоної книги України як вразливі, рідкісні або такі, що перебувають на межі зникнення: ведмідь бурий, саламандра плямиста, зубр, кіт лісовий та рись євразійська, а також тритон карпатський, тварина-ендемік, тобто такий вид, що мешкає тільки у Карпатах. За звання символу боролися й поширені, але не менш цінні тварини: вовк, вивірка карпатська, їжак білочеревий, борсук звичайний. Усього за тварин віддали понад 5000 голосів.

РубрикиБез рубрики

Теплий лютий — холодна весна

Контрастний і багатоликий лютий приносить нам щороку нові й нові сюрпризи. Що ж готує нині?

За прикметами народ здавна намагався передбачити, якої погоди чекати на завтра і через кілька днів, коли відступять холоди і настане весна, чи буде урожайним літо. Той досвід збирався століттями й передавався наступним поколінням. Так дійшов аж до нас. Як вдячні нащадки маємо послуговуватися тим спадком: до чогось дослухатися, щось перевіряти, а може, додавати до народного прогностика і власні спостереження. Часи ж бо міняються, а з ними й погода.

РубрикиБез рубрики

Підступна крига

У зв’язку з підвищенням температури повітря на водоймах області може утворитися нестійкий крижаний покрив. Одеський рибоохоронний патруль нагадує, що виходячи на лід, слід дотримуватися певних правил, щоб убезпечити себе від неприємностей чи й трагедії.

Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати й бігати по кризі, скупчуватися у великі групи. Ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється робити на відстані не менше 5—6 м одна від одної.

РубрикиЗдоров’я

Канцерогенний вплив алкоголю

Зловживання спиртним підвищує ризик захворювання на рак

Європейський регіон ВООЗ має найвищі у світі показники вживання алкоголю. Однак і досі далеко не всі усвідомлюють зв’язок між зловживання алкоголем та ризиком розвитку ракових захворювань.

Всесвітній день боротьби проти раку, що відзначався 4 лютого, — ще один привід нагадати про канцерогенний вплив алкоголю та необхідність докласти максимум зусиль для протидії зловживанню ним.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua