РубрикиБез рубрики

Cтан, що ображає гідність

До редакції звернулася громадянка М. з проханням роз’яснити права її сина, якого на вулиці зупинили співробітники Національної поліції за те, що, на їхню думку, він був у стані алкогольного сп’яніння.

Цю ситуацію коментує Валерія Цап, начальник відділу правопросвітництва Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Згідно зі статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, є правопорушенням і передбачає адміністративну відповідальність. До такої відповідальності може бути притягнута лише особа, яка досягла 16 років.

За які ж саме дії вона передбачається? Скажімо, це поведінка в стані сп’яніння, яка явно порушує загальновизнані норми (непристойні висловлювання або жести, грубі вигуки, нав’язливе ставлення до громадян тощо); коли особа має непристойний зовнішній вигляд, що викликає відразу (брудний, мокрий, розстебнутий одяг тощо); через сп’яніння особа повністю чи значною мірою втратила орієнтування (безцільно стоїть чи безцільно пересувається з місця на місце, порушена координація рухів, звідси — нестійкість, хитка хода); п’яний повністю безпорадний (у непритомному стані).

Із зазначеного випливає, що сам факт появи особи у п’яному вигляді у місцях скупчення людей, якщо вона поводиться пристойно, не є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.

Слід мати на увазі, що обов’язковою ознакою цього правопорушення є місце його вчинення, а саме — громадське місце. Це можуть бути сквери, парки, стадіони, підземні переходи, всі види громадського транспорту тощо.

Також необхідно знати, що відпо-відно до закону «Про Національну поліцію України», до особи, яка перебуває в публічному місці і внаслідок сп’яніння втратила здатність самостійно пересуватися чи створює реальну небезпеку оточуючим або собі, може застосовуватися поліцейське піклування, яке передбачає передачу в спеціальний лікувальний заклад або за місцем проживання.

Що стосується адміністративної відповідальності, за появу в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, то стаття 178 КУпАП передбачає за це попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 85 гривень).

Для отримання правових консультацій та роз’яснень звертайтеся у Третій одеський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1. Тел. (048) 793-14-20.

Переглядів: 277
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua