РубрикиБез рубрики

Не посіємо свого — вродить чуже

Куди поділась одеська «Просвіта»? Пропала, як з мосту впала, і понесла її ріка часу кудись у безвість. Наче й не було. Нема «Просвіти», і край. Занедбав господар вірного Рябка — не потрібен, мовляв, то він і завіявсь кудись. А хижакам з лісу — «лєпота»: ніхто не перешкоджає тягати з обори живність. Господар тепер потилицю чухає, та ба!

Зникла ціла громадська організація, з великою історією, традиціями, набутим досвідом… І кому з нас, шановні, зійшла в голову думка: а де ж вона, справді, наша «Просвіта»? Куди поділись її матеріальні цінності, її документація? Ніхто не поцікавився, не спробував з’ясувати, що ж таке сталося. Хоча всі приходили колись у «Просвіту» на вул. Пушкінську, де відбувалися різні цікаві заходи, жваво обговорювали нагальні проблеми, емоційно, гаряче дискутували… А тепер ніхто й не спитає — бодай одне в одного: куди ж усе це пощезло? Прекрасне приміщення профукали (є дошкульніше українське слівце, але — для усного мовлення). Отримали інше — на Маразліївській, у колишньому Палаці студентів. Але під ту пору «Просвіта» вже тихо конала — за тотальної байдужості самих просвітян, всього українського поспільства в місті. Хоч і працювала до того не так щоб на п’ятірку, але таку-сяку четвірку таки заслуговувала — з мінусом, та все ж… Була — й розчинилась у повітрі, зникла без сліду. І всі мовчать.

РубрикиБез рубрики

М’яко стелять — твердо спати

Для тих, хто пропустив або неправильно зрозумів поширену в пресі інформацію про так звану «кремлівську доповідь», передану адміністрацією Дональда Трампа в Конгрес США 29 січня, повідомляю: розширення або запровадження нових санкцій проти Росії не сталося. І навряд чи станеться найближчим часом. Але для України це не єдина новина. Наприкінці минулого і нинішнього тижнів союзники приготували нашій країні ще низку сюрпризів.

Формально — так, по суті ж — ні

Спочатку про «кремлівську доповідь». Розчарування демо-кратичної або, як говорили ра-ніше, «прогресивної» громадськості було настільки велике, що провідний експерт Atlantik Council Андерс Ослунд, учасник групи з підготовки та співавтор доповіді, вирішив, що в останній момент невідомий високопоставлений чиновник у Білому Домі зміст документа змінив. І в Конгрес надійшов сфальсифікований, а не заздалегідь узгоджений список «головних політичних фігур та олігархів, наближених до російського режиму», що підлягають санкціям.

РубрикиБез рубрики

Криваво-блакитно-суперовий

В останній день січня земляни спостерігали за унікальним небесним явищем — блакитним кривавим супермісяцем.

Окремо супермісяць (момент максимального наближення супутника до Землі, коли він здається на 30% яскравішим і на 14% більшим у діаметрі, ніж в апогеї), повне затемнення, за якого Місяць набуває червонуватого відтінку, і «блакитний Місяць» (друга повня за один календарний місяць), відбуваються досить часто, але збіг усіх трьох явищ трапляється значно рідше. Скажімо, жителі Східної півкулі Землі могли бачили таку триєдність ще 30 грудня 1982 року, а Західної — аж півтора століття тому — 31 березня 1866-го.

На жаль, в Україні цього разу спостерігати за всіма трьома збігами не пощастило — повне затемнення відбулося, коли у нас був день, але насолодитися великим яскравим Місяцем мав змогу кожен, хто не забув того вечора поглянути вгору. З редакційного вікна Місяць, коли тільки-но з’явився на небосхилі, виглядав ось так.

РубрикиБез рубрики

Наша надія у Пхьончхані

Учора, 2 лютого, до південнокорейського Пхьончхану прибув перший десант україн-ських спортсменів, які представлятимуть нашу країну на ХХІІІ зимових Олімпійських іграх, що проходитимуть там із 9 по 25 лютого.

У нинішніх олімпійських стартах від України виступатимуть 33 атлети (саме стільки спортсменів виконали умови кваліфікаційного відбору міжнародних федерацій із зимових видів спорту, виборовши відповідні ліцензії, що дають право участі в найголовніших змаганнях чотириріччя).

РубрикиБез рубрики

Жодне політичне рішення не замінить історичну правду

Далеко за північ, із середи на четвер, більшістю голосів (57 із 82 присутніх) Сенат Польщі ухвалив зміни до закону про тамтешній Інститут національної пам’яті. Зміни, ініційовані депутатами Сейму (нижньої палати парламенту ПР) з правопопулістської партії «Кукіз’15» і підтримані правлячою партією «Право і справедливість», передбачають кримінальне переслідування за приписування польському народові нацистських злочинів, а також за заперечування «злочинів українських націоналістів» проти поляків.

Якщо цей закон підпише президент, то особа, котра, скажімо, будь-де у світі заговорить про «польські концтабори» у роки Другої світової війни або заперечуватиме «злочини українських націоналістів» проти польського народу, ризикуватиме отримати до трьох років ув’язнення.

РубрикиРакурс

«Алло! Як живеш, мужня Авдіївко?»

Так уже за усталеною традицією вітає по телефону харків’янин Леонід свого друга Павла з Авдіївки. О, це давня приязнь!

Річ у тім, що у Харкові є науково-дослідний інститут, який спеціалізується на вдосконаленні технології коксохімічного виробництва. Там працюють справжні фахівці своєї справи. Не випадково вони затребувані в Україні, і не тільки тут. До науковця Леоніда частенько приїздили колись проконсультуватися коксохіміки з Росії. Сподівалися зустріти кремезного чолов’ягу, а той — невисокий, худенький, але стрункий навіть зараз, у свої сімдесят. Головне ж — голова! Його поради — завжди в «десятку». А що вже казати про авдіївський коксохімічний завод, куратором якого і є цей інститут. Відтак у режимі роботи співробітників харківського НДІ — постійні відрядження до Авдіївки. І раніше, до війни, і зараз, коли стріляють.

РубрикиБез рубрики

У новий політичний сезон з новими рейтингами

Із 15 по 19 грудня 2017 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова проводили загальнонаціональне опитування громадської думки. Втім, жодних сенсацій не трапилося: українці вже кілька років поспіль висловлюють свою довіру партії «Батьківщина» та її лідеру Юлії Тимошенко. У той же час ставлення до владних інституцій погіршується.

Тотальна недовіра до влади

Респондентів запитали, якою мірою вони довіряють тим чи іншим соці-альним та політичним інститутам. З’ясувалося, що 40,3% зовсім не довіряють Президенту України, 36,5% скоріше не довіряють (разом 76,8%). Скоріше довіряють 14,9%, а повністю довіряють 2,3% (загалом 17,2%). Не визначилися 6%.

РубрикиБез рубрики

У пошуках вакцини

Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України повідомляє, що з початку року у нас зареєстрований 371 випадок захворювання на кір, 59,8% інфікованих — діти. 98,4% тих, хто занедужав, тобто 365 осіб, не були щеплені, а шестеро — вакциновані лише раз.

Станом на 9.00 31 січня в Одеській міській інфекційній лікарні перебувало 72 хворих на кір, з яких 37 — діти. За попередню добу госпіталізовано 12 осіб, у тому числі шестеро з районів області.

РубрикиБез рубрики

Cтан, що ображає гідність

До редакції звернулася громадянка М. з проханням роз’яснити права її сина, якого на вулиці зупинили співробітники Національної поліції за те, що, на їхню думку, він був у стані алкогольного сп’яніння.

Цю ситуацію коментує Валерія Цап, начальник відділу правопросвітництва Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

РубрикиБез рубрики

Госпітальні округи Одещини

На прохання наших читачів, публукуємо перелік госпітальних округів, на які поділено Одещину розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року (№ 1010-р).

Як ми вже повідомляли, у кількох випадках населені пункти одного району розірвані між двома округами, що викликало негативну реакцію і людей, і органів місцевого самоврядування (див. «ЧН» за 25 січня).

РубрикиБез рубрики

Мистецтво у ритмі серця

У широкому сенсі мистецтво — це ніби розмотуєш кокон, з якого згодом снуєш нитки і виготовляєш тканину. Це порівняння спало на думку, коли в черговий раз переглядав персональну виставку члена Національної спілки художників України Анжели Голодецької у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею (див. «ЧН» за 20 січня). Більше уявлення про творчість й особистість мисткині дає ця розмова з нею.

Ми зустрілися в її майстерні, яка перебуває ще в стадії ремонту і в якій відчуваються творчий пульс та побутові напруги художниці.

РубрикиБез рубрики

Звірячі історії про... нас

Хто я? У чому сенс мого життя? Куди я йду? Що таке любов, істина, страх і смерть? І хто він, всемогутній Бог? На ці та інші, не менш цікаві теми роздумують три індички в очікуванні кукурудзяних качанів, сміливий бабуїн, сімейна пара папуг, домашня миша, кажан, бабак, три корови, яких ведуть на бійню, та недовірлива кішка...

Дивовижну виставу, поставлену харківським експериментальним «Театром 19», пощастило подивитися нещодавно в Одеському культурному центрі, що на Василя Стуса. Спектакль отримав гран-прі театрального фестивалю «Молоко», який проводиться в нашому місті щосерпня уже впродовж 10 років.

РубрикиЗдоров’я

Пізніший діагноз — гірший прогноз

Для нас це надзвичайно важливо, адже станом на 1 січня 2017-го на Одещині перебувало на диспансерному обліку 64777 онкохворих пацієнтів. Статистика, за методологією ВООЗ, ведеться з умовним «запізненням» на рік, оскільки така специфіка фіксації онкоутворень й органі-зації їх лікування. Однак мова не про дати, а про те, що дані, які маємо, впродовж останнього десятиліття вищі за середні по Україні, а за окремими нозологіями (рак молочної залози, шийки матки) наша область давно і стійко попереду інших.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком, традиційно, журналістів кличуть на брифінги та прес-конференції, мета яких — через ЗМІ акцентувати увагу якнайширших верств населення до проблем профілактики онкозахворювань.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua