РубрикиБез рубрики

Брейгель на ковзанах

Такої теплої зими не пригадую. Грудень — наче листопад. На католицьке Різдво зимою й не пахло. «Білий снігу-сніженьку, простели доріженьку від хати до хати Новий рік стрічати!». Сподівався, що новорічної ночі й до нас завітає така погода, але у деяких одеських дворах квітли хризантеми, а хтось ледачий, чи, може, мудрий, на радість усім не зрізав пізні троянди. Гарно це, але не зима. Ось наше Різдво буде таке як слід: на наше погода завжди ліпша, ніж на католицьке. Певно, що так, та не цього року. Кутя була смачна, всі страви — також, узвар — запашний, а краєвид за вікном — буденний. Перед Йорданом Одесу таки трішки припорошило снігом, а минулого тижня навіть мороз дав про себе знати.

Скута кригою водойма в парку Перемоги на день-два перетворилася у велику ковзанку, жваву та веселу. Діти і дорослі, які себе дітьми відчули. Хтось — на санчатах, хтось — із собакою.

Ковзанярів багато. Боязливі початківці, в яких ноги тремтять, а на обличчі написано «лише б не впасти!» або «воно мені треба?». Вперті початківці, які часто падають, встають і тішаться, що в них починає виходити. Більшість людей, малих і великих, почуваються на ковзанах впевнено. А одеситки — то завжди окрема тема: на льоду вони виглядають не менш ефектно, ніж «на морськім пісочку». Ось одна напрочуд легко й швидко виписує складні фігури, видно, що для душі, ну й для публіки трішки — куди ж від неї дінешся? Певно, колись на «Крижинці» займалася, може, й з Оксаною Баюл знайома? Одеська школа фігурного катання знана у всьому світі.

Про одеський хокей можна сказати, що він «широко відомий у вузьких колах», але тут розчистили кілька майданчиків, замість воріт — черевики і справжня жорстка «рубка», в якій гравцям не менш ніж по 50! Ці, як були малими, наслідували Фірсова, Харламова, Кларка, Еспозіто, Чіверса, Недоманскі, Холіка. Техніка у дядьків хороша, гра — безкомпромісна, товчуть один одного від душі. Спорядження мають також нічогеньке. У пошані — канадська символіка різних клубів. Аж два хокеїсти мають номер 99, над яким легендарне українське прізвище GRETZKI. Поки фотографував, мало шайбою не дістав.

Люди без ковзанів теж не нудьгують. Розбігаються, довго їдуть на черевиках, аж вітер у вухах свище й очі сльозяться, а за ними гасає чорний радісний лабрадор.

Дівчатка-старшокласниці, а може, студентки, роблять селфі: для цього треба стати, як фотомодель, і трохи випнути губи, як качиний дзьобик, такий тепер канон. А справжні качки з ополонки спостерігають за процесом.

Замерз ставок у нашому парку у 2018 рік. Дуже подібно до того, як Пітер Брейгель-старший побачив таке у 1565-у.

Як ми схожі на предків, а вони — на нас!

Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 188
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua