РубрикиПам’ять

Подвиг в ім’я свободи

У понеділок Україна відзначила 100-річчя бою під Крутами

Пам’ять юних воїнів, що змогли дати відсіч 4000 більшовицьких загарбників, в Одесі вшанували мітингом-реквіємом та урочистим покладанням квітів до меморіальної дошки Іванові та Юрію Липам, видатним борцям за незалежну Україну, долі яких тісно пов’язані з нашим краєм.

У церемонії взяли участь голова ОДА Максим Степанов, голова облради Анатолій Урбанський, представники мерії, духовенства, політичних партій та громадських організацій.

«Ціле століття минуло з дня, коли чотири сотні українських юнаків та козаків «Вільного козацтва» дали відсіч чотирьом тисячам більшовицьких загарбників. Бій під Крутами навчив нас, що невелика група людей, об’єднаних спільною ідеєю, здатна зламати будь-якого ворога. Навіть якщо його армія більше вдесятеро. Бій під Крутами навчив нас, що свобода та незалежність варті того, щоб за них віддати життя. Адже без свободи народ не має майбутнього. Шануймо ж героїв. Вони були одними із тих, хто створив основу для сьогоднішньої незалежної держави. Слава Україні!», — зазначив Максим Степанов.

Студенти Одеського училища мистецтва і культури ім. К.Ф. Данькевича у супроводі оркестру Центру військово-музичного мистецтва ВМС України виконали літературно-музичну композицію, присвячену подвигу юних героїв Крут.

А ввечері того ж дня ватага одеситів, в якій переважали молоді обличчя, пройшла маршем від Соборної площі, Дерибасівською, Приморським бульваром до Тещиного мосту, скандуючи патріотичні гасла, зокрема й «Пам’ятай чужинець: тут господар — українець». На завершення меморіальної акції її учасники запалили смолоскипи та виконали Державний гімн.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 648
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua