РубрикиБез рубрики

Амбітні плани на 2018-й

Як ми вже повідомляли, 25 січня голова облдержадміністрації Максим Степанов публічно прозвітував про результати роботи за 2017 рік й окреслив пріоритети діяльності ОДА на 2018-й.

У залі для брифінгів готелю «Гагарін» — керівники обласної ради і структурних підрозділів ОДА, представники профе-сійних спілок та громадськості, експерти, журналісти. Трансляція звітної доповіді велася у режимі реального часу.

Головним результатом роботи у 2017 році Максим Степанов вважає відновлення управління регі-оном і досягнення лідерства нашої області в Україні за кількома важливими показниками.

Жартома назвавши себе «модератором хаосу», голова ОДА згадав час, коли він обійняв цю посаду. Тоді не було ні реальних планів розвитку Одещини, ані команди, з якою належало працювати. Він подякував однодумцям-фахівцям, які підтримали запропонований ним проект «Розумний регіон», детальний план реальних дій на найближчі роки, й разом із ним продовжують працювати на благо громади.

Добре слово сказав і на адресу керівників та депутатів обласної ради, які, попри політичні розбіжності, підтримують ініціативи голови ОДА, сприяють зміцненню інвестиційного клімату, просуванню Одещини на шляху до еконо-мічного зростання.

Усього за рік надходження до зведеного бюджету збільшилися на 20%. У 2017-у нам вдалося стати першими за розвитком промислового виробництва в Україні, піднявшись майже із самого низу рейтингової таблиці. І це при тому, наголосив Максим Степанов, що наш промисловий флагман — Одеський припортовий завод — практично не працював.

Ми вже четверті в Україні за темпами й обсягом будівельних робіт.

За словами керівника ОДА, у 2018 році Одещина готова забезпечити зростання промислового виробництва, транспортних перевезень, будівельних робіт та капітальних інвестицій. Це кити, на яких тримається економіка.

Суттєво зросли митні збори. Якщо раніше в наскрізь корумпованій структурі щодоби розмитнювалися до 10 автівок, то в 2017-у щонайменше 75. До нас повернулися експортери сільгоспродукції, які свого часу не побажали миритися з корупцією на митниці.

Чи не 80% грошей, виручених торік у рамках «митного експерименту», пішли на прокладання доріг. Така практика продовжу-

ватиметься й цього року. Голова ОДА навів промовисту цифру: за 2017-й було впорядковано 259 кілометрів шляхів. Зокрема, відремонтовано 139 кілометрів траси Одеса—Рені (цьогоріч, обіцяють, її повністю доведуть до пуття), відновлено дороги Спаське—Вилкове та Кодима—Балта. У 2018-у, за словами Максима Степанова, буде прокладено об’їзну міста Рені, а також зведено мости у Паланці та через Хаджибейський лиман.

Ще один знаковий показник: упродовж 2017-го створено 3,5 тисячі нових робочих місць. Подбали, передовсім, про працевлаштування людей у сільських районах. В області створено кілька десятків нових, щоправда, невеличких, переробних підприємств, кількість яких і далі збільшуватиметься. Люди також отримували роботу на будівництві доріг, ремонті житлового фонду, спорудженні об’єктів місцевої інфраструктури.

Інвестиції, наголосив Максим Степанов, надзвичайно чутливі до мікроклімату, відтак висловив сподівання, що мир і злагода в нашому регіоні забезпечать до-віру потенційних інвесторів.

Найбільшими інвестиційними проектами 2018-го стануть запуск паромної переправи Орловка—Ісакча, будівництво нового причалу та терміналу в порту «Южний» (Cargil, Inc), сонячних електростанцій (KNESS CROUP, Planet Core Group), злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту «Одеса», перший етап спорудження рітейл-центру (Ашан/Імошан Україна), початок зведення олієекстракційного заводу (Delta Wilmar/ Wilmar Int.) тощо.

Як зазначив голова ОДА, вже створено інвестиційний атлас області, готується до запуску інформаційний ресурс для потенційних інвесторів, який демонструватиме нашу привабливість і партнерську надійність. В Одесі відкриваються офіси серйозних міжнародних інституцій, що також робить нас відкритими для світу, в тому числі й бізнесового. Значна увага — прокладанню нових туристичних маршрутів.

Наша обласна родина, підкреслив Максим Степанов, — це представники 133 національностей. Маємо якнайширше демонструвати свою унікальність, популяризувати цей вінок культур і традицій.

Серед пріоритетів — розвиток агропромислового комплексу. Вже можемо власними 180 млн грн підтримати наших аграріїв, тваринників, овочівників і виноградарів. Міцний фермер — то спо-кійне й заможне життя його родини і людей, які в нього працюють, це відрахування до бюджету.

Цього року, запевнив голова ОДА, ми неодмінно проведемо повну інвентаризацію наших земель, виведемо з тіні не враховані угіддя, які експлуатуються, однак громада з того допоки нічого не отримує.

Часто, згадав Максим Степанов, доводиться експериментувати. Так, минулого року в Лиманському районі підвищили ставку за оренду паїв із 4,6 до 10%, що дозволило додатково отримати до бюджету 10,3 млн грн прибутку, які були вкладені в розвиток інфраструктури району, щоб люди неодмінно бачили, куди пішли сплачені ними податки.

Досягнемо економічного пожвавлення, зростуть і надходження до місцевих бюджетів. Планується, що порівняно з 2017 роком, зведений бюджет Одеської області у 2018-у додасть майже 15% і складе 56,9 мільярда гривень. А матимемо у спільній скарбничці гроші, то й матимемо що ділити на потреби нашої громади. Бюджетними пріоритетами, запевнив голова ОДА, будуть освіта, соціальний захист та охорона здоров’я. У кожній з цих сфер заплановано реалізувати амбітні проекти.

Скажімо, у розвитку дошкільної освіти першість віддається створенню нових місць у дитячих садках (2300), що дозволить зменшити черги до них чи не вдвічі.

Як запевнив Максим Степанов, в області не закриють жодної лікарні, жодного медичного закладу. Вони будуть перепрофільовані, зважаючи на місцеві умови, що, зрештою, мусить спрацювати на покращення якості надання медичних послуг населенню. Наприклад, на базі Дунайської басейнової лікарні, долею якої дуже переймалися тамтешні жителі, створять сучасний медичний центр із реперфузійним відділенням та центром амбулаторної хіміотерапії. Цьогоріч будуть відкриті кілька сучасних центрів, зокрема з діагностики онкозахворювань, що дозволить збільшити їх виявлення на ранніх стадіях. Заплановане і придбання не менше 10 машин екстреної медичної допомоги. У першому кварталі, запевнив промовець, почне нарешті працювати єдина диспетчерська екстреної медичної допомоги області.

За словами Максима Степанова, у 2018 році Одещина має зберегти лідерство за темпами впровадження реформи сільської медицини, яка отримала високу оцінку Президента України. Сімейних лікарів та фельдшерів у районах забезпечать мобільно-діагностичними комплектами (216 амбулаторій загальної практики сімейної медицина та 505 ФАПів). Йдеться про невеличкі валізи з обладнанням, яке дозволяє ефективно здійснити первинну діагностику та надати першу медичну допомогу. Потім, за допомогою модуля 3G, передати інформацію спеціалістам районної чи обласної лікарень для встановлення точного діагнозу та призначення курсу лікування. Це вирішить проблему доступу мешканців найвіддаленіших населених пунктів до консультацій найкращих медичних фахівців.

У сфері соціальних послуг Максим Степанов особливий акцент зробив на турботі про дітей, позбавлених батьківського піклування. Облдержадміністрація планує значно активізувати роботу, спрямовану на те, щоб вихованці інтернатів та притулків знайшли родини. Мета на 2018-й: зменшити наполовину кількість дітей у притулках і на 10% — в інтернатах.

Цьогоріч планується придбання для дітей-сиріт не менше 200 помешкань. Торік, підкреслимо, за цим показником Одещина стала лідером в Україні: 190 випускників інтернатних закладів отримали власне житло.

Щодо соціального захисту воїнів АТО, то вже розроблено кілька платформ з навчання, реабілітації та працевлаштування наших захисників, які повернулися до мирного життя.

Окрема увага протипожежній безпеці, у яку за останні 25 років практично не вкладалося ні ко-пійки. Нині на це, нагадав голова ОДА, в бюджеті передбачено 111 млн грн, які, передусім, буде освоєно на протипожежне оснащення шкіл, лікарень та інших комунальних об’єктів.

У царині фізкультури і спорту також досить амбітні плани: планується відкрити не менше 25 спортивних майданчиків та не менше 40 футбольних полів. Увага приділятиметься розвитку спортивних шкіл та секцій.

Економіка, певна річ, це базис, на якому розбудовується усе. Але не менш важливим для гармонійного розвитку суспільства є духовна та культурна складові нашого буття. В ОДА, запевняють, що і їм приділятиметься належна увага. Зокрема, збереженню архітектурного та історичного спадку. У 2017-у, зауважив Максим Степанов, до державного реєстру було внесено 10 архітектурних пам’яток області. Цьогоріч завершать їх реєстр.

У планах — підтримка всіх культурних заходів, які проводяться в багатонаціональній родині Одещини. Йдеться про фестивалі, ярмарки, зльоти, виставки, концерти. Причому обіцяють опікуватися не тільки заходами обласного значення, а й цікавими місцевими ініціативами.

— Плани на майбутнє у нас амбітні, бо прагнемо, щоб кожен житель Одещини реально відчув зміни, щоб кожному стало легше жити, щоб люди залишалися вдома, мали тут житло і роботу, а не вирушали на заробітки, навіть до заможного Євросоюзу. І для того, щоб цього досягти, — підсумував Максим Степанов, — маємо реальні можливості.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 130
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua