РубрикиБез рубрики

Із касти безкарних?

Минулої п’ятниці у прес-центрі «Паритет» відбулася прес-конференція «Ні! безладу та корупції у правоохоронних органах». Представники громадської організації «Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади» розповіли журналістам про бездіяльність правоохоронців щодо злочинів, вчинених останнім часом на території Білгород-Дністровського та Саратського районів.

Виконувач обов’язків голови цієї ГО Олег Осадчий вважає, що реформа МВС зазнала невдачі, бо, мовляв, усі корумповані співробітники міліції залишилися на своїх місцях, перейшовши до лав Національної поліції, й продовжують послуговуватися напрацьованими схеми. Як приклад — історія підприємця з Білгорода-Дністровського Ігоря Путя, нерухомість якого вже кілька разів зазнавала підпалів, вибухів, обстрілів з гранатомета.

Адвокат потерпілого Владислав Каланжов розповідає, що звернення до правоохоронних органів не дають жодного результату, правові механізми вичерпані, заяви до керівників відомств також не мають сенсу — їх повертають у районні органи поліції та прокуратури, які, власне, й не збираються нічого робити.

Ще одна жителька Білгорода-Дністровського Тетяна Михайличенко, стверджує, що також стала жертвою прокурорсько-полі-цейського свавілля. За її словами, вона отримала кульове поранення від працівника тамтешньої прокуратури, який, будучи напідпитку, затіяв сварку і почав стріляти у її чоловіка. Та заяви потерпілої про скоєний злочин не розглядаються, у нападника й досі не вилучено пістолет. Слідчий, сказала пані Тетяна, навіть не намагається приховати, що злочин розкривати ніхто не збирається. Натомість правоохоронці намагаються відкрити карну справу проти її чоловіка, який посмів перечити прокуророві.

— Це не перша історія, коли наші правоохоронці, напиваючись у барах і ресторанах, почуваються безкарними, і ще й хочуть на цьому заробити, — зазначив Олег Осадчий. — Місто Білгород-Дністровський — невеличкий туристичний, культурний провінційний оазис. Після анексії Криму потік туристів на Одещину збільшився в рази, але коли у туристичних місцях лунають вибухи й існує такий правовий безкрай, навряд чи люди захочуть їхати у бандитський регіон і ризикувати своїм здоров’ям. Ми чудово розуміємо, що відбувається. Безкарність злочинців може призвести до того, що люди остаточно перестануть вірити правоохоронцям і, маючи зброю в руках, можуть влаштувати таке, що буде непереливки.

Адвокат Ігор Назаров розповів про історію родини із Випасного Саратського району, у якої сільський голова силоміць забрав чотирьох дітей, змушуючи її покинути будинок, наданий п’ять років тому сільрадою після пожежі.

— Оскільки людям не було куди виїхати, сільський голова пред’явив їм ультиматум: якщо ви виберетеся, позбавимо вас батьківських прав і заберемо дітей. Скориставшись відсутністю дорослих, дітей від 2 до 8 років фактично викрали і відправили до притулку, де вони перебувають й понині, хоча жодних законних підстав для позбавлення батьківських прав батькам так і не пред’явили.

Ігор Назаров розповів, що у зв’язку з цим відкрито п’ять справ щодо посадових осіб Випасненської сільської ради, які перевищили свої повноваження. Діти живуть без батьків у притулку вже кілька місяців, хоча питання, пов’язані з ними, потрібно вирішувати негайно. Жодне звернення до поліції не вноситься у відомості Єдиного реєстру. Ані прокуратура, ані поліція не намагається навести лад. А за кожним таким випадком — чиїсь трагедії. Люди розуміють, що звертатися до правоохоронних органів нема сенсу. Складається враження, що правоохоронні органи у Білгород-Дністровському та Саратському районах не працюють, що всі державні служби об’єднуються у боротьбі проти громадянина, що всі безкарні і ніхто нічого не може зробити.

До речі, на цю прес-конференцію були запрошені представники Нацполіції та прокуратури області, депутати профільної комісії обласної ради, але ніхто з них не прийшов. Проігнорували подію, бо не мають відповідей на порушені питання?

Куди звертатися і що робити? Кожному ж бо хочеться жити у правовій державі і почуватися захищеним.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 82
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua