РубрикиБез рубрики

Кактус для влади, або Яке воно, наше громадянське суспільство

Яким є сучасний стан громадянського суспільства в Україні, рівень його розвитку та активності? Чи потрібно громадським діячам іти у владу?

Про це та інше з активістами громадянського суспільства Одеси розмовляла соціолог, спеці-аліст у галузі політичної та електоральної соціології, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина БЕКЕШКІНА.

РубрикиБез рубрики

Зустрічі на Троїцькій

Одеська універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського (вул. Троїцька, 49/51) за-прошує на низку цікавих зустрічей-презентацій.

Так, завтра, 2 лютого, о 17.00 відбудеться представлення новодруку Романа Кракалії «Три барви Дунаю».

3 лютого, також о 17.00, — творча зустріч з одним із провідних акторів фільму «Кіборги» Романом Ясіновським.

4 лютого о 14.00 — благодійний лекторій «Не дай РАКу свиснути» (з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти онкологічних захворювань). Запрошені хірурги-практики, викладачі ОНМедУ.

РубрикиБез рубрики

Брейгель на ковзанах

Такої теплої зими не пригадую. Грудень — наче листопад. На католицьке Різдво зимою й не пахло. «Білий снігу-сніженьку, простели доріженьку від хати до хати Новий рік стрічати!». Сподівався, що новорічної ночі й до нас завітає така погода, але у деяких одеських дворах квітли хризантеми, а хтось ледачий, чи, може, мудрий, на радість усім не зрізав пізні троянди. Гарно це, але не зима. Ось наше Різдво буде таке як слід: на наше погода завжди ліпша, ніж на католицьке. Певно, що так, та не цього року. Кутя була смачна, всі страви — також, узвар — запашний, а краєвид за вікном — буденний. Перед Йорданом Одесу таки трішки припорошило снігом, а минулого тижня навіть мороз дав про себе знати.

Скута кригою водойма в парку Перемоги на день-два перетворилася у велику ковзанку, жваву та веселу. Діти і дорослі, які себе дітьми відчули. Хтось — на санчатах, хтось — із собакою.

РубрикиПам’ять

Подвиг в ім’я свободи

У понеділок Україна відзначила 100-річчя бою під Крутами

Пам’ять юних воїнів, що змогли дати відсіч 4000 більшовицьких загарбників, в Одесі вшанували мітингом-реквіємом та урочистим покладанням квітів до меморіальної дошки Іванові та Юрію Липам, видатним борцям за незалежну Україну, долі яких тісно пов’язані з нашим краєм.

У церемонії взяли участь голова ОДА Максим Степанов, голова облради Анатолій Урбанський, представники мерії, духовенства, політичних партій та громадських організацій.

РубрикиПам’ять

...І запалали шість свічок

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який був заснований у 2005 році з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, в Одесі біля меморіалу «Дорога смерті» в Прохоровському сквері відбулася траурна церемонія пам’яті жертв катастрофи європейського єврейства.

Жертвами нацистського режиму у 30-40-і роки XX століття, за оцінками «Енциклопедії Голокосту», виданої ізраїльським меморіальним центром «Яд ва-Шем», стали до 3 мільйонів євреїв Польщі, 1,2 мільйона — СРСР, 560 тисяч — Угорщини, 280 тисяч — Румунії, 140 тисяч — Німеччини, 100 тисяч — Нідерландів, 80 тисяч — Франції, 80 тисяч — Чехії, 70 тисяч — Словаччини, 65 тисяч — Греції, 60 тисяч — Югославії...

РубрикиБез рубрики

Марш на честь героїв

31 січня у сквері Небесної Сотні, що між проспектом Шевченка і вулицею Канатною, біля Меморіального каменя на місці, де буде споруджено пам’ятник загиблим героям АТО, відбувся мітинг-реквієм.

У ньому взяли участь учасники бойових дій на Сході України, військовослужбовці 28-ї окремої механізованої бригади, які після 8 місяців перебування на передовій нещодавно повернулися на ротацію. Перед присутніми виступив заступник голови Одеської ОДА Олександр Терещук та командири військових частин, які брали участь в АТО.

Після покладання квітів до пам’ятного каменя і військового салюту учасники мітингу пройшли урочистим маршем по проспекту Шевченка до площі 10 Квітня, до монумента «Крила Перемоги». Цим вони висловили свою повагу і подяку україн-ським воїнам, які сьогодні виконують бойові завдання із захисту територіальної цілісності та незалежності нашої держави, і віддали данину пам’яті полеглим героям. Серед них і 144 військовослужбовці 28-ї ОМБ, чиї портрети несли учасники маршу.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

Ратний шлях 28-ї ОМБ

На території військової частини, що дислокується у смт Чорноморське Лиманського району, відбулося відкриття пам’ятника військовослужбовцям, які загинули, виконуючи бойові завдання у зоні проведення АТО.

Серед присутніх на церемонії — родичі полеглих захисників, військовослужбовці, голови облдерж-адміністрації та облради Максим Степанов й Анатолій Урбанський, представники духовенства, волонтери, громадські активісти, місцеві мешканці.

РубрикиБез рубрики

Амбітні плани на 2018-й

Як ми вже повідомляли, 25 січня голова облдержадміністрації Максим Степанов публічно прозвітував про результати роботи за 2017 рік й окреслив пріоритети діяльності ОДА на 2018-й.

У залі для брифінгів готелю «Гагарін» — керівники обласної ради і структурних підрозділів ОДА, представники профе-сійних спілок та громадськості, експерти, журналісти. Трансляція звітної доповіді велася у режимі реального часу.

РубрикиБез рубрики

Із касти безкарних?

Минулої п’ятниці у прес-центрі «Паритет» відбулася прес-конференція «Ні! безладу та корупції у правоохоронних органах». Представники громадської організації «Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади» розповіли журналістам про бездіяльність правоохоронців щодо злочинів, вчинених останнім часом на території Білгород-Дністровського та Саратського районів.

Виконувач обов’язків голови цієї ГО Олег Осадчий вважає, що реформа МВС зазнала невдачі, бо, мовляв, усі корумповані співробітники міліції залишилися на своїх місцях, перейшовши до лав Національної поліції, й продовжують послуговуватися напрацьованими схеми. Як приклад — історія підприємця з Білгорода-Дністровського Ігоря Путя, нерухомість якого вже кілька разів зазнавала підпалів, вибухів, обстрілів з гранатомета.

РубрикиБез рубрики

Селу не обійтися без телемедицини

Більше третини українців проживає у сільській місцевості, тому в рамках децентралізації треба забезпечити цим громадянам надання якісних медичних послуг, зокрема шляхом проведення телеконсультацій фахівців, наголосив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Україна має особливість: 30 відсотків наших громадян проживають у сільській місцевості. Такого нема ніде в Європі, бо і в Німеччині, і в Нідерландах, й у Франції, і в інших країнах лише 5—7 відсотків населення проживають у сільській місцевості», — зазначив Геннадій Зубко. А в нашій державі є області, де сільське населення становить понад 50 відсотків. Найчисельніше воно у Львівській області — там у селах мешкають 959 тисяч осіб.

РубрикиБез рубрики

Вісті з Піднебесної

І знову нас покликала дорога. Не близька: 625 кілометрів до Стамбула, а далі — ще близько семи тисяч — до Китаю. Пекін і Нінбо. Всього два міста і дуже багато зустрічей. Якими вони будуть — покаже час.

Нас — дванадцятеро журналістів з Одеси, Херсона, Кропивницького та Запоріжжя. Представляємо майже весь консульський округ Генерального консульства КНР в Одесі.

РубрикиБез рубрики

Поети сивіють рано...

Ой Морозе, Морозенку,
Славний наш гетьмане…

Пісня.

Валентин Леонідович Мороз — видатний поет-філософ, лауреат літературних премій ім. Павла Тичини, ім. Едуарда Багрицького, ім. Костянтина Паустовського тощо, керівник літературних студій, автор 17 книг поезій і, нарешті, поет від Бога — відійшов у кращі світи 2013 року, не доживши одного дня до свого 75-ліття.

Важко вибирати кращі твори поета. Вдвоє важче, коли всі його твори є високоякісними, досконало викінченими, коли у них кожне слово продумане і стало незамінним. Саме такими є твори Валентина Мороза, справжнього шістдесятника, якого ми називали (поміж собою) і гетьманом, і патріархом.

РубрикиБез рубрики

Оповідь барвистого Дунаю

Роман Кракалія. Три барви Дунаю, або Чужий серед чужих, не свій серед своїх. Роман-колаж. —Чернівці: Друк Арт. — 2017. — 240 с.

Уже й не пригадаю точно, коли до мене уперше потрапив текст Романа Кракалії: чи тоді, коли у 70-х роках минулого століття студіював у Львівському держуніверситеті, чи то кількома літами пізніше, коли почав газетярувати на Тернопіллі. Прикрий момент. Але тільки особисто для мене. Хоча є і дещо приємне у спомині з давнішності. Маю на увазі свої дивовижно світлі враження від перечитування тих творів.

Чомусь наплинув спогад про це, коли у «Буковинському журналі» читав фрагменти роману-колажу одесита з буковинським корінням. Тоді пожалкував, що не можу насолодитися читанням усього тексту. Ще раз подумки бештав надоладності вітчизняного книгорозповсюдження. І був щиро втішений, коли одного зимового дня письменник Геннадій Щипківський з Одеси повідомив, що книжка невдовзі буде у мене.

РубрикиБез рубрики

Увічнені на монетах

Національний банк України ввів в обіг дві пам’ятні монети із серії «Видатні особистості України». Обидві виготовлені з нейзильберу 35-тисячним тиражем. Но-мінал — дві гривні.

Одна з монет, повідомляє прес-служба НБУ, присвячена відомому вченому-хірургу, доктору медичних наук, професорові, академіку Національної академії наук України, одному із засновників української хірургічної школи О.О. Шалімову. Олександр Олексійович — автор понад 800 наукових праць та 112 винаходів, ініціатор створення в Україні двох науково-дослідних інститутів — у Харкові та Києві. За своє життя провів близько 40 тисяч операцій. Широко відомий у світі своїми роботами. Був членом Міжнародного союзу хірургів, Асоціації хірургів України, Австрії, Німеччини. Дійсний член Академії медичних наук України та Нью-Йорк-ської академії наук.

РубрикиБез рубрики

Дим над водою...

З приводу «морського — неморського» концерту в Одеській філармонії

Мав нагоду, а отримав — пригоду. Тобто замість сподіваного для душі й серця святково-урочистого дійства замав, якщо казати м’яко, неплановану пригоду. Та непросту, а завдовжки у двогодинне щось таке…

День же був знаменний: 19 січня — Водохреще! У давні часи побачили люди в такий день Богоявлення на Йордані. Але почули про нього і відчули його тисячі вірян і нашого Краю, й інших далеких Земель. І зігрілися побаченим, й утішилися Дивом небувалим та Надіями світлими.

РубрикиБез рубрики

Налягаємо на курятину

За попередніми даними, торік у структурі споживання м’яса українцями частка птиці була найвагомішою — 48%, майже в півтора раза перевищуючи рівень раціональних норм. При цьому на свинину припадало 37%, на яловичину — лише 14%, на інші види — 1% м’ясного раціону, поінформувала старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Світлана Пашко.

За її словами, такий дисбаланс в обсягах споживання різних видів м’яса зумовлений низьким рівнем купівельної спроможності населення та більшою конкурентоспроможністю курятини за роздрібною ціною порівняно з яловичиною і свининою.

РубрикиПам’ять

Микола Онисимович КІНДРУК

3.03.1936 - 29.01.2018

Несподівано, передчасно, ще повний творчих сил і задумів, раптово помер наш колега, друг і товариш Микола Онисимович Кіндрук — доктор сільськогосподарських наук, професор, головний науковий співро-бітник відділу насінництва Селекційно-генетичного інституту — Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення.

Колектив утратив людину, що заслужила своєю наполегливою і цілеспрямованою працею глибоку повагу колег як в інституті, так і в колі наукових працівників, цілих колективів багатьох дослідницьких центрів України, рівно як і окремих наукових об’єднань низки інших держав, з якими довелося йому вивчати й вирішувати спільні проблеми насіннєзнавства та насінництва впродовж десятиліть.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua