РубрикиБез рубрики

Український інтерес у Давосі

У швейцарському Давосі в ці дні проходить 48-а що-річна зустріч Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).

Спільне майбутнє роз’єднаного світу

Неурядову організацію, створену в 1970—1971 роках відомим економістом Клаусом Швабом (до нинішнього року він був беззмінним президентом ВЕФ), дехто називає майданчиком для зустрічі капітанів світового бізнесу та клубом для спілкування політиків, лідерів глобальної ринкової економіки.

РубрикиБез рубрики

Українська революція: історичний і сучасний контексти

«Українська революція 1917 — 1921: 100 років боротьби» — це 21 постер, чи банер, пересувної виставки Українського інституту національної пам’яті, що відкрилася в Одеському історико-краєзнавчому музеї.

Українську національну революцію почали в Петрограді, як відомо, українські солдати царської армії, котрі підтримали робітників. Якщо будемо мудрими, терплячими (а цього якраз більш ніж достатньо), то діждемося, що з Божою і нашою поміччю нова російська імперія не відродиться ніколи. І підтвердження цьому є: новітня російсько-українська війна. Та, властиво, всі сто літ, що минули від тих давніх подій, про які сьогодні, нарешті, говоримо на повен голос, тривала боротьба за незалежність, за національну ідентичність. Звідси й друга частина назви цієї виставки — вона надає цьому факту особливих і значення, і змісту.

РубрикиБез рубрики

Про жахіття полону — з перших уст

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер напередодні переговорів з помічником президента Росії Владиславом Сурковим провів зустріч зі звільненими українськими заручниками, які розповіли про реальну ситуацію в тюрмах ОРДЛО.

У четвер перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці написала: «Сьогодні відбулася зустріч звільнених українських заручників зі спеціальним представником США з питань України Куртом Волкером і послом США Марією Йованович». За її словами, дуже важливо, що наші американські партнери з перших вуст почули правду про тортури і знущання, примусову працю полонених, коли їх змушували розбирати завали ДАП, про від-сутність доступу до медицини, заборону на дзвінок рідним, недопуск представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. «Але ключова тема зустрічі — звільнення всіх, хто ще залишається в тюрмах ОРДЛО і росій-ських тюрмах. Звільнені військові передали нашим американським партнерам лист від родин заручників, які залишаються в тюрмах. Вони просили від усіх нас докласти всіх можливих зусиль, аби витягти всіх», — повідомила Ірина Геращенко.

Амбітні плани на 2018-й

У четвер, 25 січня, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов публічно звітував про результати роботи за 2017 рік та окреслив пріоритети діяльності ОДА на 2018-й.

За словами Максима Степанова, цьогоріч очікується ріст темпів промислового виробництва, показників транспортних перевезень, будівельних робіт та капітальних інвестицій. Найбільшими інвес-тиційними проектами стануть запуск паромної переправи Орловка — Ісакча, будівництво нового причалу та терміналу в порту «Южний» (Cargil, Inc), сонячних електростанцій (KNESS CROUP, Planet Core Group), злітно-посадкової смуги аеропорту в Одесі, перший етап спорудження рітейл-центру (Ашан/Імошан Україна), початок зведення оліє-екстракційного заводу (Delta Wilmar/Wilmar Int.).

РубрикиБез рубрики

Новий інструмент залучення коштів

Цьогоріч в Одеській області впроваджуватиметься проект «Аграрні розписки в Україні», який втілюється Міжнародною фінансовою корпорацією IFC, що входить до групи Світового банку, у партнерстві із Швейцарською Конфедерацією.

Аграрна розписка — це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати як товарне, так і фінансове кредитування під заставу майбутнього врожаю. За фінансовою розпискою розрахунок відбувається грошима, а за товарною — натурпродуктом. Варто відзначити, що Бразилія — одна з найпотужніших сільськогосподарських країн у світі — починала розвивати агросферу саме з аграрних розписок.

РубрикиБез рубрики

Багач не відає, чим бідний обідає

82% усіх багатств світу належить 1% населення Землі. Про це свідчить звіт організації Oxfam, яка допомагає людям, що опинилися за межею бідності, й постраждалим від гендерної нерівності.

Загальні статки найбагатших людей світу з 2010 року зросли на 13%, збільшуючись у шість разів швидше, ніж зарплати звичайних робітників і службовців.

РубрикиТочка зору

Чужинський ідол

Як відомо, на 2 лютого в апеляційному адміністративному суді заплановані дебати щодо законності встановлення пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ в Одесі. На перше засідання, яке відбулося наприкінці грудня минулого року, біля будівлі Приморського суду зібралися як захисники пам’ятника, так і противники.

Щодо захисників Катерини, то складається враження, ніби люди мають очі, але не бачать, мають вуха, але не чують. Визнаючи, що триває війна й навіть називаючи Росію агресором, все ж іменують скандальний пам’ятник «Засновникам Одеси», кажуть, що то привабливий туристичний об’єкт, який, мовляв, притягує до себе безліч приїжджих туристів. Знесення ж його вважають «приниженням одеситів», бо тільки вони, переконують, мають право вирішувати, кого увічнювати в камені чи бронзі, а кого — ні. При цьому роблять реверанс у бік Європи, де ніби то не існує ніяких заборон на пам’ятники.

РубрикиБез рубрики

Депутатами обрані...

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області повідомляє, що згідно з результатами перших виборів депутатів Таїровської селищної ради Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Овідіопольського району Одеської області, які відбулися 24 грудня 2017 року, депутатами Таїровської селищної ради в одномандатних виборчих округах обрані:

Округ № 17 — Завада Валентина Дмитрівна, 30.09.1968, освіта вища, безпартійна, секретар Таїровської селищної ради, проживає в м. Одесі, висунута ВО «Батьківщина», рішення про визнання депутата обраним № 378 від 22.01.18;

РубрикиБез рубрики

Таланти Галини Островської


Вчора, 26 січня, Галині Федотівні Островській сповнилося 90 років

Скажіть, люди добрі, хіба можна втиснути її дев’ять десятиріч у газетну публікацію, хай навіть у цілісіньку полосу? Аж ніяк. Нема такої кількості рядків, що вмістили б у себе життя великої трудівниці. Життя, наповнене любов’ю. До дітей, до тата з мамою, до Батьківщини, рідної мови, друзів, до пісень, книг, добрих жартів.

Отже, розповідь ця складатиметься з окремих епізодів, а вже цілісний образ читач хай складає сам…

Галя і керівництво

Жовтень 1977 року. Панує влада, що вкрай негативно ставиться до всього національного (особливо — українського), з усіх своїх комуністичних сил створюючи нову історичну спільноту — «советский народ». Це надворі, за вікном. А в кабінеті то-дішнього заступника редактора газети «Чорноморська комуна» (нині — «Чорноморські новини») А. Свистуна стоїть літературний редактор Галина Островська і вислуховує довгу нотацію, що закінчується словами:

— Або подавайте заяву про звільнення за власним бажанням, або ми самі звільнимо вас за націоналізм.

РубрикиБез рубрики

Не міфи про «Міфа»

1 лютого в Одесі в кінотеатрі «Планета Кіно» (пр. Небесної сотні, 2) відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Міф» Леоніда Кантера та Івана Яснія.

В основі кінооповіді — історія життя Василя Сліпака, оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом, який покинув усе та став до лав добровольців на сході України, де й загинув під час виконання бойового завдання.

РубрикиБез рубрики

Грип необхідно «вилежати»

Навряд чи вам багато про що скаже те, що в Україні цієї зими (кінець січня — початок лютого) очікують на три штами грипу. На грип люди хворіли і хворітимуть, як би він там не називався. І хворіють не лише холодної пори року, хоча грип нас масово підстерігає саме тоді, коли послаблений імунітет і коли ми… не бережемося. Щоправда, доволі тепла погода на Одещині, яка тривала практично аж до середини січня, затримала розвиток очікуваної епідемічної ситуації, проте загроза її лихого розгулу залишається актуальною.

За даними МОЗ, упродовж перших трьох тижнів 2018-го активність грипу в регіонах України була низькою. У жодній з областей епідемічний поріг за-хворюваності на грип та ГРВІ не перевищений.

РубрикиБез рубрики

Французькі кіновечори

Уже в тринадцяте у січні-лютому «Артхауз траффік», Французький інститут та Посольство Франції в Україні запрошують глядачів на фестиваль «Вечори французького кіно».

Цьогоріч він проходитиме у Києві, Одесі, Харкові, Маріуполі, Чернівцях, Сумах, Вінниці та Запоріжжі. У нашому місті покази відбуватимуться з 8 по 14 лютого у кінотеатрі «Родіна».

РубрикиБез рубрики

Шановні споживачі послуг з постачання електроенергії!

ПАТ «Одесаобленерго» повідомляє всіх споживачів послуг з постачання та передачі електричної енергії (фізичних осіб та юридичних осіб), об’єкти електроспоживання яких знаходяться в нижчеперелічених населених пунктах Одеської області, про настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), спричинених винятковими погодними умовами i стихійним лихом (циклоном, сильним снігопадом, дощем, налипанням снігу на лінії та опори електропередач, поривами сильного вітру, сильною ожеледдю та хуртовинами), що призвело до аварійних перерв постачання електричної енергії та унеможливило відновлення постачання електроенергії у строк більше 24 годин внаслідок пошкодження та руйнування об’єктів передачі електро-енергії (повітряних електричних мереж напругою 0,4/6/10/35/110 кВ, кабельних ліній 0,4/6/10 кВ, опор, КТП та ін.).

Початок дії форс-мажорних обставин:

18.01.2018 р. — дата аварійного відключення електропостачання на об’єкти електроспоживання, що знаходяться в населених пунктах Одеської області:

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua