РубрикиТема дня

Про особливості війни і миру

У четвер, 18 січня, Верховна Рада схвалила в другому читанні і в цілому законопроект №7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». За цей закон проголосували 280 народних депутатів.

Наші цілі зрозумілі, а завдання приховані

Коли влітку минулого року в Раді національної безпеки і оборони України розробляли законопроект про повернення контролю над захопленою російським агресором частиною українського Донбасу, в пресі вислі «повернення окупованих територій» замінили словом «реінтеграція». В іншому разі довелося б у переліку окупованих територій згадувати Крим.

Але окупований та анексований Росією Крим у згаданому документі був би перешкодою. Законопроект «Про особливості...» спішно розробляли не для того, щоб повертати контроль над окупованими терито-ріями в цілому. І не для того, щоб надати правового статусу використанню Збройних Сил України в антитерористичній операції (фактично — в позиційній війні на Донбасі). У законопроекті такі положення були декорацією, відволікали увагу від справжньої завдання «Особливостей...».

РубрикиБез рубрики

Мовні реалії Одеси та рецепт успіху України

Боротись за українську мову в Одесі — справа невдячна. Хоч і населене моє рідне місто, як свідчить перепис ще 2001 року, на дві третини українцями, на вулицях цю мову почуєш не набагато частіше, ніж болгарську, хоча болгар тут за тим же переписом менше 2%. На боротьбі за українську мову не заробиш ні слави, ні подяки, ні політичних очок, тому це питання не порушує жодна з політичних сил, яка змагається за голоси містян. Мені це нагадує сон сліпого.

Поза тим, в Одесі є українці, які не бажають розчинятися в цьому сірому морі, які, відчуваючи в цій ситуації глибоку несправедливість, прагнуть виправити становище, в якому опинилися вони та їх досі поневолений народ. І я поміж них.

РубрикиБез рубрики

Іспит на єдність

Щиро вітаю всіх жителів Одещини зі святом — Днем Соборності України.

Свято це уособлює весь тяжкий і довготривалий шлях до здобуття незалежності. Об’єднання УНР і ЗУНР стало завершальним актом у створенні єдиної української держави і вплинуло на подальші національно-політичні події в Україні.

У нелегкий час ми відзначаємо цю надважливу подію в історії нашої держави. Ворог і зараз усіма силами намагається розділити Україну. Знову ми вимушені складати іспит на єдність. Але я вірю у незламний дух українців, у їх прагнення побудувати сильну і сучасну європейську країну.

РубрикиБез рубрики

Немов із фільму жахів...

Двічі на тиждень Одещина зазнала ударів стихії. Але якщо у вівторок сніговій не накоїв лиха, то те, що творилося у четвер, могло б цілком послужити фоном для фільму жахів про армагеддон: справжня злива в Одесі (за даними мерії, менше ніж за добу в місті випало 83% місячної норми опадів), хуртовина в північних і південних районах області (подекуди снігові перемети перевищували метрову висоту).

Як результат — в Одесі частково зупинився транспорт, бо низинні вулиці перетворилися на бурхливі потоки, а в області заборонили рух на всіх магістральних дорогах та автошляхах. Але найбільше постраждав Ізмаїл: усе місто залишилося без електро-, водо- та теплопостачання.

РубрикиБез рубрики

П’ять подій Різдвяного фестивалю

Квитки на цьогорічний Різдвяний фестиваль в Одеській опері були розкуплені завчасу, тож потрапити на нього вдалося не всім бажаючим. Чотири дні свята, п’ять культурних подій, кожна з яких була яскравою, позначеною духовністю й високим мистецтвом.

Фестиваль стартував концертом органної музики «Сяйво різдвяних свят», під час якого слухачі поринули у дивовижний світ «короля інструментів». Заслужений артист України Максим Сидоренко і лауреат міжнародних конкурсів Олена Юдіна в чотири руки виконували твори великих німецьких композаторів, написані спеціально для органа, оригінальні імпровізації шедеврів світової класики, духовні гімни та джазові композиції, наповнюючи театр божественною музикою, що раніше звучала лише у храмах. Вокальні твори у супроводі органа виконував соліст Одеського театру опери та балету, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Шульц.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua