РубрикиДуховність

Обітниця чистої совісті

19 січня — свято Богоявлення Господнього, яке в народі називають Хрещенням, Водохрещами, Йорданом

Слово «хрещення» грецькою звучить як «баптисма» і перекладається як «повне занурення». Обряд хрещення був відомий задовго до християнства і народження Ісуса Христа. Коли саме з’явився цей обряд, достеменно невідомо, але, як стверджують історики, ще в дохристиянські часи його застосовувавали при купівлі раба, що символізувало: відтепер у невільника починається нове життя. При цьому рабові давали й нове ім’я — минуле слід було забути.

У стародавній Іудеї, перед приходом Христа, цей обряд провадився для очищення від гріхів. Всім відома біблійна історія про Івана Хрестителя — Предтечу, який хрестив іудеїв і закликав до покаяння. Покаяння і хрещення йшли пліч-о-пліч, адже «покаяння» означає переміну — зміну мислення і способу життя, а хрещення (занурення у воду) — смерть старого життя й народження нового.

З приходом християнства цей обряд наповнився новим змістом і морально-духовним значенням — присвята себе служінню Богу. Хрещення для християн — це друге народження. За словами Спасителя, хто не народиться від води і Духа, той не може ввійти в Царство Небесне. Хоча хрещення, за традицією, має здійснюватися через повне занурення (в давнину так і було), за твердженням православного священства, це таїнство може відбуватися і через окроплення водою. Бо це символ: хрестить не вода, а Господь Духом Своїм.

Вважається, що хрещення змиває первородний гріх. Первородний гріх — це спадкова гріховна хвороба, потенційна схильність до гріха, яка, подібно до генетичних недоліків, через нашу єдність з Адамом передається з покоління в покоління. Але «не може від нечистого народитися чисте». Цю вроджену схильність хрещення і змиває. Від цієї дії закладається фундамент нового життя нової особистості. Коли людина приймає хрещення, вона стає новим творінням, чистим від гріха. І вже диявол не має над нею абсолютної влади, але тільки ту, яку людина сама дає йому.

Виникає питання: чому ж хрестився Сам Ісус Христос, адже як Син Божий Він був безгрішний і Йому не потрібне було очищення? Справді, Господу не потрібно було хреститися на відпущення гріхів, бо Він Сам ніякого гріха не вчинив. І тому Іван Хреститель дивувався і казав: «Господи, я повинен хреститися від Тебе, і чи Тобі йти до мене?». Але Спаситель відповів: «Допусти це тепер, бо так годиться нам сповнити всю правду». Хрещення Христа — це прообраз хрещення для кожного віруючого. В Євангелії написано, що Він є Шлях, а значить — приклад для наслідування.

Це свято також називається Богоявленням, адже в цей день з’єднуються кілька аспектів, важливих для духовного життя кожної віруючої людини. Передусім, це те, що цього дня Бог явив Себе як Трійцю (Отець, Син і Дух Святий), засвідчивши, що Він Єдиний у трьох Особах. По-друге, Господь особисто засвідчив, що Ісус Христос є Його Син Улюблений і що ми повинні слухати Його слів і виконувати їх, що Отець Небесний послав Його до людей, щоб врятувати їх. Цей день поклав початок проповіді на спасіння Господа Ісуса Христа.

У цей день освятилося єство вод. Тому на Хрещення вся вода — в джерелах, колодязях, ємностях — набуває особливих властивостей. Тіло, омите нею, як і оселя, нею освячена, очищуються.

Переглядів: 179
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua