РубрикиБез рубрики

Справжній мир походить від Бога

Патріарх Київський і всієї Руси-України Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) у своєму посланні бажає українському народові миру, єдності та просить Господа, щоби «Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами».

«У цей радісний святковий день вітаю вас, дорогі браття і сестри, з Різдвом Христовим і Новим роком. Вітаю зі святом Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду, україн-ський уряд, наші Збройні Сили, вірних і мужніх захисників нашої Батьківщини, які не шкодують навіть свого власного життя. Вітаю всіх наших земляків-українців, розсіяних по всьому світу: в Америці і в Канаді, в Європі і в Австралії, які люблять свою Батьківщину і допомагають їй.

У ці радісні святкові дні подякуймо Господу нашому Ісусу Христу за Його безмежну любов до нас, грішних, щоб Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами, мир, єдність українського народу і благоденство. Будемо керуватися у своєму житті правдою і любов’ю, які можуть привести нас до вічного блаженного життя. Нехай світлосяйне проміння Вифлеємської зірки осяює наші душі і серця світлом миру, любові і правди», — йдеться у привітання предстоятеля УПЦ КП.

РубрикиБез рубрики

Іранська весна почалася взимку

З початку року однією з найбільш обговорюваних тем у світовій пресі стали події в Ірані. Досі не зрозуміло, як визначити те, що відбувається в цій країні. Революція? Стихійне повстання? Бунт? А може, взагалі не варто розбиратися в цьому питанні? Зрештою, де Україна і де Іран? Географічно далеко, цивілізаційно — ще далі.

Вся влада в руках аятоли

Втім, сучасний світ, при всьому його розмаїтті, єдиний. Єдиний економічно, політично та інформаційно. Тільки-но гукнеться в Тегерані, миттєво відгукнеться у Вашингтоні. У потоці новин першого тижня 2018 року я, на свій подив, знайшов повідомлення про те, що бюджетний комітет іранського парламенту (Меджлісу), прагнучи розрядити обстановку, прийняв рішення виключити з проекту державного бюджету пункт про різке підвищення цін на енергоносії та воду. Читається як порада українському керівництву, чи не так?

РубрикиБез рубрики

Наш шлях — єдність

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш звернувся з нагоди Новоріччя з повідомленням-попередженням до світу.

Дорогі друзі у всьому світі!

З Новим роком!

Коли я зайняв посаду рік тому, я звернувся із закликом оголосити 2017-й Роком миру. На жаль, докорінним чином, світ пішов у протилежному напрямку.

З нагоди Нового 2018 року я не звертаюся із закликом. Я звертаюся із попередженням — сигналом тривоги для нашого світу.

РубрикиБез рубрики

Розради і дарів Господніх!

У перший день нового, 2018 року, о 10-й годині римського часу Вселенський архиєрей Франциск очолив у базиліці святого апостола Петра урочисту Святу месу, розпочинаючи новий рік Божим благословенням для всього світу і відзначаючи також 51-й Всесвітній день миру, який цьогоріч присвячений мігрантам і біженцям.

Під час Святої меси українською мовою прозвучало молитовне намірення за убогих та потребуючих: «Нехай же Господь, за заступництвом святих ангелів, відвідає їх Своєю розрадою та наповнить їх повнотою Своїх дарів».

Як повідомило «Радіо Ватикану», молитовне намірення прочитала сестра Тереза Безпалько зі згромадження сестер-служебниць Непорочної Діви Марії.

РубрикиБез рубрики

Віталій БОШКОВ. Колядка

Вифлеємська зірка
Сяє, наче Сонце.
Придивились зірко
Троє незнайомців.
Три волхви біблійні
Вийшли в путь з дарами
В пошуках Надії…
Світ зове царями
Трьох великих магів,
Звіздарів зі Сходу,—
Не задля розваги
Рушили в дорогу.
Місія — Месію
Їм проголосити,
Бо Свята Марія
Мала народити…
Їхнє віщування —
Істина небесна,
Бо Христос остання
Є надія хресна.
Хресний шлях людини
Путь земний Господній...
В яслах — Немовлятко,
Радість Великодня!

РубрикиБез рубрики

Первісток телемедицини

З наших Окон офіційно стартував проект телемедицини. В урочистому відкритті нового відділення на базі районної лікарні взяв участь Президент України Петро Порошенко. Саме тут глава держави підписав закони «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» та «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», висловивши задоволення, що витоком такої важливої справи стала саме Одещина.

«Сільській медицині в Україні — бути. Надзвичайно приємно, що 2017 рік для вашого району закінчується такою важливою подією, як відкриття відділення невідкладної допомоги, ключова позиція — із кабінетом телемедичного консультування та діагностики. Не можна посадити професора в кожне село, але можна запровадити унікальні технології ХХІ століття — провести інтернет, видати планшет, зробити програму, забезпечити доступ до найкращого фахівця, встановити унікальне діагностичне обладнання. Зняти кардіограму може медсестра, а прочитає її вже лікар — професор чи доцент, який миттєво поставить діагноз», — наголосив Петро Порошенко.

РубрикиБез рубрики

На Різдво — на пляж

Хочете вірте, хочете ні, але на Різдво замість тріскучого морозу синоптики нам прогнозують сонячну і теплу погоду.

У південних районах Одещини 7 січня очікується до 12 тепла! Та й на півночі капелюхи будуть зайві — до +70С.

Щоправда, вже з понеділка небесна канцелярія дещо схаменеться, згадавши, що надворі таки зима. Тож стовпчик термометра поповзе вниз, але не стрімко. Впродовж наступного тижня на півдні області навіть уночі збережеться плюсова температура від 1 до 40С, вдень — 4—9, на більшості території від 2 морозу до 2 тепла вночі та до плюс 50С вдень. І лише в північних районах уночі до — 50С.

Опадів не очікується. Переважатиме хмарна з проясненнями погода.

8, 13 та 14 січня очікуються незначні магнітні бурі.

РубрикиБез рубрики

Повідомлення

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області повідомляє, що згідно з результатами виборів Таїровського селищного голови Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Овідіопольського району Одеської області, які відбулися 24 грудня 2017 року, Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області обраний ХАСАЄВ Тимур Хасанович, 23 серпня 1983 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, директор ТОВ «МАХ», місце проживання — Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, висунутий шляхом самовисування.

Рішення про визнання селищного голови обраним — № 337 від 31 грудня 2017 року.

Голова Таїровської селищної виборчої комісії О.І. БУРАВЛЬОВ.
Секретар Таїровської селищної виборчої комісії В.В. ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

Депутатське ЗНО

Експерти обласної організації Комітету виборців України розповіли журналістам про підсумки аналізу парламентської діяльності народних депутатів від Одещини за три роки.

Одеську область у Верховній Раді VII скликання представляють 16 народних депутатів. Одинадцятеро з них обрані у відповідних одномандатних виборчих округах: Едуард Матвійчук, Геннадій Чекіта, Сергій Ківалов, Дмитро Голубов, Леонід Клімов, Іван Фурсін, Олександр Пресман, Василь Гуляєв, Віталій Барвіненко, Антон Кіссе та Олександр Урбанський. П’ятеро пройшли за виборчими списками політичних партій: Євген Дейдей, Павло Унгурян, Сергій Фаєрмарк, Олексій Гончаренко і Микола Скорик.

За словами аналітика КВУ Ігоря Луговського, за час роботи Верховної Ради нинішнього скликання жоден з народних депутатів від Одеської області не відвідав усіх пленарних за-сідань, а їх відбулося 363. Найбільшу кількість — дві третини пленарних засідань ВР — «прогуляв» Іван Фурсін. Найкраща відвідуваність у Василя Гуляєва та Антона Кіссе — 95,3% та 94,8% відповідно. Олексій Гончаренко відвідав 84,6% пленарних засідань, Сергій Фаєрмарк — 82,6%, Микола Скорик — 80,7%, Дмитро Голубов — 78,5%, Сергій Ківалов — 73%, Геннадій Чекіта — 72,7%, Олександр Урбанський — 71,1%, Павло Унгурян — 68,6%, Едуард Матвійчук — 59,8%, Віталій Барвіненко — 58,6%, Євген Дейдей — 56,5%, Леонід Клімов — 56,2% та Олександр Пресман — 53,7%.

РубрикиБез рубрики

Щоб «проблемні» діти залишалися в родинах

Йдеться про створення, спершу в Одесі, щоб згодом набутий досвід поширити по всій області, системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя.

Відповідно до міжнародної практики, раннє втручання — це комплексна система допомоги сім’ї, у якій виховується дитина з інвалідністю або високим рівнем ризику отримати інвалідність, скерована на своєчасне виявлення проблем або порушень у розвитку дитини перших чотирьох років життя і надання відповідної допомоги їй та її родині.

Послуга призначена, перед-усім, для певної групи малих дітей, від народження до 3—4 років, нормальний розвиток яких є під загрозою. Причинами загрози можуть бути вже встановлений медичний діагноз (як-от синдром Дауна чи м’язова дистрофія Дюшена), несприятливі перинатальні фактори (наприклад, недоношеність, низька маса при народженні, асфіксія, штучна вентиляція легень тощо), неблагополучні зовнішні обставини розвитку дитини.

РубрикиБез рубрики

Формула успіху: спільне бажання + наполеглива праця

«У Великій Михайлівці — дефіцит високооплачуваної робочої сили та вільна воля для підприємців». Не сумні-вайтеся, такі оголошення дуже скоро потраплятимуть нам на очі. Для цього є реальні підстави.

Дві об’єднані територіальні громади нашої області ввійшли у 2018 рік зі схваленими стратегічними планами розвитку, які було розроблено за безпосередньої участі спеціалістів Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Це — Тузлівська та Великомихайлівська ОТГ.

Позаду — неймовірна кількість засідань робочих груп, де детально й прискіпливо аналізували зібрану соціально-економічну інформацію, звертали увагу на результати опитувань мешканців, зважували сильні й слабкі сторони пропозицій, на основі яких уже визначали пріоритетні цілі розвитку та продумували реальні шляхи їх досягнення.

РубрикиБез рубрики

Повідомлення Таїровської селищої виборчої комісії

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області повідомляє, що згідно з результатами перших виборів депутатів Таїровської селищної ради Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Овідіопольського району Одеської області, які відбулися 24 грудня 2017 року, депутатами Таїровської селищної ради в одномандатних виборчих округах обрані:

РубрикиБез рубрики

З недалеких вертаючи мандрів...

В експозиційній залі «Степова Україна», що є відділом Одеського історико-крає-знавчого музею, свою персональну виставку «Мандруючи Одещиною» відкрила Світлана Крижевська — випускниця художнього училища ім. М.Б. Грекова та Національної академії мистецтв. Роботи мисткині — а її творчими пріоритетами є етнографія, народна культура України — захоплювалися відвідувачі виставок у Біларусі, Болгарії, Італії, Литві, Німеччині, Угорщині, Франції, Японії… Була учасницею благодійної акції «ЮНЕСКО-Чорнобиль» у Парижі.

Бо де ж іще можна би розмістити цю унікальну виставку мандрівної художниці, як не тут, у «Степовій Україні», створивши цілісний етнографічний образ нашого краю, за яким пізнають у світі українців, а ще коли й пісню народну долучити!.. А таки ж була на відкритті виставки в’язочка українських пісень, які й довершили, вивершили всю картину — як наче віночок на голові у дівчини.

РубрикиБез рубрики

У сяйві різдвяних свят

Уже впродовж семи років в Одеській опері проводяться різдвяні фестивалі. Причому щоразу театр представляє нові ексклюзивні програми. Так, у 2015-у одесити познайомилися зі світовою прем’єрою хорової опери Лесі Дичко «Різдвяне дійство», у 2016-у відбулася прем’єра ораторії Ф. Мендельсона «Ілія», вперше виконувалися «Messa di Gloria» Дж. Пуччіні та «Gloria» Федора Пуленка.

Цьогорічний Різдвяний фестиваль розпочнеться 11 січня о 18.30 концертом органної музики «Сяйво різдвяних свят». Органні твори великих німецьких майстрів, оригінальні транскрипції шедеврів світової музики для органа та голосу  у виконанні соліста Національного будинку органної та камерної музики України (Київ), заслуженого артиста України Максима Сидоренка (орган) та Олени Юдіної (орган), а також соліста Одеської опери Олександра Шульца подарують усім поціновувачам «короля інструментів» по-справжньому святковий настрій.

12 січня о 18.30 відбудеться концерт «Viva Vivaldi», в якому буде представлена різноманітна жанрова палітра творчості великого італійського композитора за участю хору, оркестру та солістів Одеської опери. У концерті братиме участь один з кращих контр-тенорів світу, випускник Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової Юрій Міненко.

РубрикиБез рубрики

Мандри у часі з Рябком, або З надією на добре майбутнє

За східним календарем 16 лютого 2018 року розпочнеться рік Собаки, який триватиме до 5 лютого 2019-го.

На давніх манускриптах цю символічну тварину зображали так: мирно лежить на траві і замислено спостерігає за сонцем, що заходить. Ідилія та й годі. Тут тобі і спокій, і мудрість, і втома від напруженого дня.

Відтак і китайські астрологи налаштовані оптимістично, очікуючи від нового року надію на добре майбутнє. Втім, зазначають: оскільки собака надзвичайно діяльна тварина, то ледарям-неробам не варто чекати від неї поблажок.

РубрикиБез рубрики

Микола Куліш і Чорноморський край

18 грудня минуло 125 років від дня народження Миколи Гуровича Куліша, одного з яскравих представників українського національного відродження, творця модерної української драми, чия доля тісно переплетена з півднем України, зокрема Одесою. Саме з нею він пов’язав напрямок своєї майбутньої діяльності, подавши документи на історико-філологічний факультет нашого університету, саме в нашому місті створив п’єси «97» та «Комуна в степах», які принесли йому всеукраїнське визнання.

Микола Куліш народився напередодні свята зимового Миколая — 18 грудня 1892 року в родині наймитів Гурія та Уляни у Чаплинці на Херсонщині. З п’яти літ теж почав працювати у наймах. У 1901-у—1905-у навчався у чаплинській чотирикласній школі, де зарекомендував себе здібним учнем з надзвичайно гарною пам’яттю.

Мати померла досить рано — 1906-го. Батько почав часто випивати, згодом одружився вдруге, відтак сімейні стосунки між батьком і сином поволі обриваються. Однак за рік до цієї сумної події в життя Миколи втрутився щасливий випадок: завдяки ініціативі місцевого вчителя Володимира Пилиповича Губенка й матеріальній допомозі односельців у 100 карбованців, хлопець отримав змогу продовжити навчання в Олешківському міському чотирирічному училищі.

РубрикиБез рубрики

Фланговий маневр

«Великоруський дух» приготувань до Різдва Христового в Одесі в черговий раз залишив нам вкрай мало матеріалу для усвідомлення історії християнства на наших теренах в україноцентричному контексті й водночас дав інформаційний привід для цієї замітки.

Щоб розвіяти українофобський туман, варто нагадати про маловідомі аспекти історії боротьби українців за свою національну церкву. Одним із важливих центрів цієї боротьби була й Одеса. Вона стала одним з провідних осередків українського життя кінця ХІХ — початку ХХ століть, що ми й спробували продемонструвати в низці статей на сторінках «Чорноморських новин». Національно-стверджувальна роль міста яскраво відображена і в релігійно-церковній сфері.

Духовний простір Одеси завжди був унікальним явищем, що характеризувався збалансованістю, віротерпимістю, толерантністю. Величезною мірою це обумовлене історично сформованою релігійною ситуацією: наявністю кількісно значущого представництва різних конфесій. Так, на початку ХХ століття в Одесі було 50 православних церков і два православних монастирі, три католицькі храми, дві протестантські, англіканська і вірмено-григоріанська церкви, 54 іудейських культових приміщень.

РубрикиБез рубрики

Лютерани обрали Новоюліанський

Першою в Україні на Новоюліанський календар вирішила перейти з 2018 церковного року Українська лютеранська церква.

Рішення Синоду УЛЦ про перехід на Новоюліанський календар ухвалене 16 грудня 2017 року. Ця дата стане знаковою в історії релігійного життя в Україні, як і дата 17 листопада 2017-го, коли Верховна Рада схвалила закон №5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів» — акт про призначення вихідного дня на 25 грудня.

«Ми прийняли і підтримали рішення Верховної Ради щодо офіційного святкування в Україні Різдва Господа Ісуса Христа 25 грудня. Прагнемо святкувати Різдво разом з цілим сві-том, бо, зреш-тою, це логічно, гарно й побожно, коли спершу святкується Різдво, а вже тоді — Новий рік, — зазначив у коментарі РІСУ очільник Галицької єпархії УЛЦ пастор Тарас Коковський. — Благовіщення 2018-го будемо відзначати 25 березня, відповідно до дати Різдва 25 грудня, а інші свята — за Новоюліанським календарем».

РубрикиБез рубрики

«Народе мій, до тебе я ще верну...»

Цими днями сповнилося б 80 років Василеві Стусу (6.01.1938—4.09.1985)

«Чи був би Стус щасливий в іншому суспільстві, поза колючими дротами малої й великої зон? Мабуть, ні. Звичайно, він не був би запроторений до «ви-правно-трудових колоній», ніхто не конфіскував би його поезій, не наглядали б кожний його крок. Але доскональних су-спільств нема, і поетове серце кровоточило б на кожну особисто-людську й національну несправедливість і будувало б пекло для самого себе. Така вже Стусова вдача, така, можливо, й місія поета, кожного справжнього поета.

РубрикиБез рубрики

У змаговому колі

Драйвова українська музика (звісно, не обійшлося і без підривних треків від «Друже Музико»), довгі чуби, шаровари і пояси, звуки гонгів та боксерські рукавиці… І до чого  все це? Саме ці речі супроводжували 27-й чемпіонат України з бойового гопака, який пройшов 16—17 грудня у Вінниці.

Понад 500 гопаківців із 19 різних міст (Львова, Черкас, Києва, Кременчука, Чернівців та інших, а справжньою дивовижою для усіх було побачити тренера з Варшави) з’їхалися на ці змагання захистити ім’я своїх клубів, показати, на що вони здатні, та виявити свої помилки, нехай і шляхом власного програшу.

Із довжелезної лави спортс-менів виокремити одеситів було легко: морські тільняшки зразу зупиняють на собі погляд, а прапор Одеси важко не впізнати. Для декого з нас це був уже п’ятий всеукраїнський чемпіонат, але як команда школа бойового гопака «Шторм» на цих змаганнях дебютувала. Впродовж двох напружених днів хлопці й дівчата боролися за право носити звання кращого в Україні.

РубрикиБез рубрики

Дослідження

Полярне сяйво вже не таємниця

Американські астрофізики університету Колорадо вперше змогли зафіксувати зародження частинок високих енергій, які потрапляють у магнітну пастку в поясах ван Аллена. Саме ці частинки створюють полярні сяйва на Землі, інформує Nature.

У магнітних поясах планети зосереджена безліч заряджених протонів й електронів, однак астрофізики тривалий період не могли зрозуміти, яким чином формуються космічні частинки у магнітній пастці Землі. Вважалося, що ці частинки породжують космічні промені, спричинені вибухами наднових зірок або життєдіяльністю пульсарів, але однозначних доказів такої гіпотези не існувало.

РубрикиБез рубрики

І лице січе, і вуха пече...

У народі кажуть: грудень старий рік завершує, а січень новому двері відчиняє.

Свою назву січень дістав за тріскучі морози й люті хуртовини, характерні для цього місяця, до чого й слід готуватися після майже по-весняному теплого грудня. У давнину стверджували: у січні і снігом лице січе, і морозом вуха пече; січень — весні дідусь, а зимі — цар. А ще, відзначаючи певні закономірності, пов’язані з погодою, робили прогнози на весь рік. Ось деякі з народних спостережень.

Коли вранці на Новий рік дерева вкриті інеєм, прийдешній рік хлібородним буде.

Сніг на Різдво Христове (7 січня) — запорука врожайного літа, тепле Різдво — на холодну весну.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua