РубрикиДуховність

Щоб Христос народився у кожному серці

25 грудня Різдво Христове за григоріанським календарем

/_f/2017/117.jpg Різдво Христове за григоріанським календарем — відтепер неробочий день. Як відомо, відповідний закон Верховна Рада ухвалила 16 листопада, а 29 листопада його підписав Президент України Петро Порошенко.

Саме у цей день — 25 грудня — Різдво відзначає більшість християнських держав. Православний світ, який живе за юліансь-ким календарем, святкує цю подію 7 січня.

Втім, дата — категорія вельми умовна. Головне ж — щоб Христос народився у кожному серці. Адже насправді предвічний і безмежний для людського розуміння Бог втілився в людській подобі дві тисячі років тому. Тож, готуючись до Різдва Христового, передусім слід підготувати свої серця — помиритися з ближніми, пробачити образи, повернути борги — зробити все, щоб з чистим серцем перед Богом і людьми відзначити Різдво.

За католицькою традицією, святу народження Спасителя передує піст — Адвент (від латинського слова «adventus», що означає прихід). Він починається в неділю за чотири тижні до Різдва. Це час для духовного приготування до свята і для роздумів про майбутнє друге пришестя Ісуса Христа, аби в уро-чистий день кожен віруючий відчув народження Христа в своєму серці — доброту, прощення гріхів, милосердя і любов до ближніх.

Чотири тижні до Різдва Христового символізують чотири тисячоліття, коли людство за часів Старого Заповіту чекало народження Месії. Кожен тиждень символізує одне тисячоліття. У церкві читаються відповідні тексти літургії, що нагадують віруючим про тодішні події і пророцтва. А вже остання частина різдвяного посту, від 17 до 25 грудня, безпосередньо спрямовує віруючих на роздуми про подію народження Спасителя й очікування Його другого пришестя.

Цей період повинен нагадувати про те, що нині людство перебуває в часі від Господньої жертви і до другого Його пришестя. Оскільки вперше Господь прийшов у тілі, применшивши Себе і не скориставшись тією славою Божою, яку мав від Отця, щоб послужити і відкупити людей від гріха, дати спасіння, то вдруге Він обіцяв, що прийде у славі Бога-Отця і буде судити світ.

Як святкують Різдво Христове в католицькій родині? Напередодні, 24 грудня ввечері, готують Вегілію — різдвяну святу вечерю, яка традиційно складається із 12 страв, що символізують 12 місяців року, що минає, за які складають Богові подяку, і 12 місяців майбутнього року, які віддають в руки Христа з проханням про благословення. Після сходження першої зірки сім’я сідає за різдвяний стіл, на який обов’язково кладеться облатка — спечений без дріжджів прісний хліб. Кладеться вона на таріль поверх сіна, вкритого білою тканиною чи серветкою. Облатка — символ Ісуса Христа, який народився у Вифлеємі і був покладений на сіні в ясла, бо в гостинному дворі Йому не знайшлося місця.

Коли збирається вся родина, батько бере в руки Євангеліє і читає фрагмент, де розповідається про народження Ісуса Христа. Після благословення облатки кожен член сім’ї передає її іншому, відламуючи шматочок. При цьому просять один в одного пробачення, даруючи один одному мир.

На стіл неодмінно ставлять на одну тарілку більше. Вона символізує те, що Марія та Йосип не знайшли притулку в оселі й Дитя змушене було народитися в хліві. Зайва тарілка демонструє готовність сім’ї прийняти подорожнього, того, хто з якихось причин не знайшов собі місця в домі за святковим столом або обставини змусили його перебувати в чужій стороні. А ще вона нагадує про те, що християни за свою віру зазнавали переслідувань і страждань, а відтак символізує всіх тих, хто не дочекався Різдва.

Після вечері вся сім’я іде в костел на святкову службу (Пастерку).

За традицією, на Різдво прийнято бажати один одному добра і миру, пам’ятаючи, що мир не можна купити за гроші — його можна отримати лише як дар Божий. Цей мир подарував Ісус Христос, народившись для спасіння людства. І цього миру побажаймо одне одному!

Підготував Олександр КОЗЛОВСЬКИЙ.

Переглядів: 2022
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua