РубрикиТема дня

Гарантія на життя

Чи знали ви про те, що кожен другий мешканець Одещини, з тих, кому діагностували ниркову недостатність і кому за життєвими показаннями була призначена процедура гемодіалізу (очищення крові, яке потрібно проводити кілька разів на тиждень в умовах стаціонару, щораз підключаючись до апарата на 4—5 годин), йшов із життя, не маючи доступу до такої процедури?

Тепер-ось розуміємо, що причина недоступності, яка коштувала стільки людських життів, крилася в нерозторопності ке-рівництва, котре, обіймаючи високі посади, зобов’язане було дбати про людей, знаходити для їх порятунку законні способи вирішення проблеми, а не розводити безпомічно руками, списуючи все на нібито неподоланні фінансові проблеми.

Відтепер в Одесі, про що знає вся держава, з особистої ініціативи голови облдержадміністрації Максима Степанова і його ж стараннями, запрацював сучасний центр допомоги хворим на ниркову недостатність, де життєво необхідний гемодіаліз отримують 246 пацієнтів із 700, які потребують такої процедури.

Керівник області взяв участь у церемонії відкриття центру, поспілкувався з пацієнтами. Розмова була предметною, адже, як відомо, за фахом він лікар, як, до речі, і його дружина.

Центр розмістився в приміщенні колишньої дитячої лікарні Одеської залізниці (Люстдорфська дорога, 1) і наразі розрахований на 240—250 пацієнтів.

Заклад оснащений німецьким обладнанням, що дозволяє проводити всі типи (це особливо важливо) процедур гемодіалізу. Згодом тут планують надавати повний комплекс лікування ниркової недостатності і діагностики пацієнтів, яких, як уже мовилося, сімсот. Загалом обладнання розраховане на проведення 37 тисяч процедур впродовж року. Поетапно планується відкрити три відділення, зокрема й відділення дитячої нефрології. Усе це разом вирішить проблему черги по діаліз в Одеській області на 100%.

— Центр оснащений центра-лізованою подачею концентратів, тобто до кожного апарата централізовано подаватимуться всі розчини, призначені конкретному пацієнтові. Це дозволяє працювати як без можливих похибок з боку медичного персоналу (а це дуже важливо, оскільки препарати дороговар-тісні), так й обходитися меншою кількістю спеціалістів, — розповів лікар закладу Володимир Новаковський.

Значна увага, розповіли медики, приділятиметься діагностиці захворювання, зокрема, інформуванню населення про причини хвороб нирок, аби якомога раніше виявляти недугу. Хронічні хвороби нирок посідають особливе місце серед хро-нічної патології, оскільки зустрічаються у кожної десятої людини. При цьому від них страждає, як правило, працездатна частина населення.

Передусім, через погіршення якості нашого життя. І якщо своєчасно не зупинити розвитку хвороби, то на термінальній стадії вона вимагає дуже витратних методів лікування (гемодіаліз, пересадка нирки).

Попри те, що існують прості та доступні методи ранньої діагностики, у значної кількості пацієнтів хвороби нирок виявляють усе ж на термінальній стадії, коли вже втрачена можливість зупинити їх прогресування з допомогою нефропротекторної терапії.

Організація діяльності Центру нефрології та діалізу (до речі, найбільшого в Україні), який гарантує життя сотням тяжко хворих людей, що отримуватимуть тут сучасне лікування, медичну та соціальну реабілітацію, — яскравий приклад соціально відповідального партнерства між бізнесом та державою. Не зайве нагадати, що 26 липня цього року було підписано меморандум між керівництвом ОДА та представниками німецької компанії «Фрезеніус Медикал Кер», яка й виступила інвестором справи.

«Фрезеніус Медикал Кер» — один із світових лідерів у виробництві обладнання та витратних матеріалів для гемодіалізу, а також лікуванні хворих на хронічну ниркову недостатність. Компанія налічує 3500 діалізних клінік в світі, де лікуються понад 300 тисяч пацієнтів. «Фрезеніус Медикал Кер» багато років співпрацює із українськими компаніями та медичними закладами.

Представники «Фрезеніус Медикал Кер» безоплатно надали нам медичне обладнання на загальну суму близько 45 мільйонів гривень. Перш за все, це апарати для проведення процедури гемодіалізу (40 сучасних комплексів). Німецькі колеги допомогли із реконструкцію приміщень центру, включаючи підготовку діалізних залів. Також з їх допомогою впроваджено інформаційну систему електронного моніторингу лікування пацієнтів та організовано безкоштовне навчання персоналу на базі медичних осередків компанії. Компанія обіцяє також власним коштом обслуговувати обладнання. А ось всі закупівлі розхідного матеріалу, як і годиться, відбуватимуться через систему ProZorro.

Наостанок зауважимо, що, як уже не раз повідомлялося, створення центрів діалізу — один із пріоритетів Концепції розвитку системи охорони здоров’я в Одеській області, яку Максим Степанов презентував цьогоріч 17 травня. Як бачимо на прикладі відкриття центру, запропонована програма не залишилася красивим прожектом на папері, а втілюється в життя реальними значущими справами.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 335
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua