РубрикиБез рубрики

Коли човен перекинеться — провина ляже на всіх

«Українське громадянське суспільство, включно з Ініціативною групою «Перше грудня», — йдеться у зверненні, оприлюдненому на її сайті http://1-12.org.ua, — не раз остерігало наш політикум та інших активних учасників політичних подій, однак війна всіх проти всіх не лише почалася, а й увійшла в гостру фазу». Інтелектуали, чиї громадянська позиція й моральне обличчя заслуговують найвищої поваги та шани, в цьому зверненні застерігають:

Знову, як і перед виборами 2010 року, корпоративні інтереси «практичної політики» стають важливішими за будь-які остороги щодо долі України, а розчарування породжує масовий попит на популізм. Ми не можемо змусити політиків слухатися нас — ми можемо лише щоразу нагадувати про сумний досвід історичних поразок українських еліт. Коли спільний човен перекидається, провина за це лягає на всіх.

РубрикиБез рубрики

І скупитися, і відпочити, й підлікуватися

Маємо гарну новину: цього року на одного одесита припало більше як два туристи та відпочивальники. Тобто впродовж 2017-го в нашому обласному центрі побувало практично 2,5 мільйона українських і зарубіжних гостей. Це дані департаменту культури та туризму Одеської міської ради.

Структура туристичних потоків до Одеси в 2017-у була такою: 30% — іноземні туристи, 70% — співвітчизники.

Цікавий приріст туристичного потоку в розрізі країн і в порівнянні з 2016 роком. Отож: гостей із Білорусі побільшало на 26%, Румунії — на 26%, Молдови — на 15%, Туреччини — на 15%, Ізраїлю — на 9%, Німеччини — на 8%. Щоправда, слід враховувати, що, скажімо, москвичі чи мешканці північних ра-йонів Росії їдуть до нас вже не напряму, а через Білорусь.

РубрикиБез рубрики

За комплексною моделлю

Цими днями в Одесі відкрилася перша в Україні клініка Test&Treat фундації AHF — заклад охорони здоров’я, який працюватиме за комплексною моделлю раннього виявлення та діагностики ВІЛ-інфекції, призначення негайного лікування і підтримки ВІЛ-інфікованих пацієнтів та їхніх рідних.

Потреба у тому велика, адже Україна — лідер у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За період із 1987-го понад 40 тисяч осіб померли внаслідок захворювань, пов’язаних з ВІЛ.

Сьогодні офіційно зареєстровано близько 130 тисяч ВІЛ-позитивних людей, хоча, за розрахунковими даними, це число може сягати 230 тисяч. З них лише 86 тисяч охоплені антиретровірусною терапією (АРТ). Регулярне ж отримання АРТ сповільнює та пригнічує розвиток вірусу, відновлює функції імунної системи та дозволяє людині жити повноцінним життям, зокрема народжувати дітей, яких омине ВІЛ.

РубрикиБез рубрики

Пенсії — ще до свят

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій і з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2018 року фінансування й виплата пенсій проводиться у грудні 2017-го в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на нинішній рік.

З урахуванням надходження зазначених коштів у грудні, виплата пенсій буде здійснена по датах за першу половину січня.

У Мінсоцполітики обіцяють, що пенсії в грудні за січень 2018-го отримають ті, хто вже отримав пенсію на початку цього місяця. Такий крок, кажуть, дозволить уникнути впливу вихідних і святкових днів на процес виплати пенсій, а людям — отримати гроші до початку новорічних свят.

РубрикиБез рубрики

Це міжнародний збройний конфлікт

У середу Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй схвалила оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

У цьому документі засвідчується, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт, про що не було згадано у попередній резолюції, засуджується ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове автоматичне присвоєння кримчанам ро-сійського громадянства.

Окрім того, резолюція вимагає від Росії «повністю і негайно» виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові, закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua