РубрикиТема дня

Міхо, який не живе на даху, або Чому із ситуації з Саакашвілі казочки не вийде

Ранок 5 грудня розпочався з новини про екс-губернатора Одеської області, а нині — голову «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, до якого прийшли з обшуком і «підозрою», а він (і як вдалося?) втік від озброєних людей на дах старого будинку, що по вул. Костьольній, 7, але за кілька годин його таки затримали. Втім, після зіткнень з поліцією і Нацгвардією прихильники змогли його відбити, і разом прийшли під Верховну Раду, де влаштували мітинг. Тим часом у ВР Генеральний прокурор Юрій Луценко розпові-дав, як Саакашвілі через посередника «продав Батьківщину» (щоправда, вже не свою, бо ж громадянства України його позбавили) і фінансував свої акції за рахунок злочинного угрупування Віктора Януковича, зокрема Сергія Курченка. Останній же заперечує всі звинувачення, називаючи це «абсолютним фейком». Це якщо коротко переповідати події, що відбувалися у Києві у вівторок.

На запитання «Укрінформу» — «Що ви думаєте про ситуацію, в якій опинилася Україна, та як з неї виходити?» — відповіли:

Дмитро БАЧЕВСЬКИЙ, політ-технолог:

— При оцінці ситуації із затриманням Саакашвілі треба виходити з аксіоми: він не буде сидіти в українській в’язниці за жодних обставин. Це невигідно сьогод-нішньому керівництву держави і значно ускладнить наші стосунки із Заходом. Після затримання він буде звільнений під будь-яким приводом або буде відправлений під домашній арешт. Головна мета залишається старою: видавити Саакашвілі з України, з її політичного та інформаційного поля. Але тимчасове затримання Саакашвілі покликане вирішити кілька завдань.

РубрикиБез рубрики

Надійна формула безпеки

В Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова відбувся регіональний семінар «Україна-НАТО: формула безпеки». Серед присутніх — студенти та викладачі вищих навчальних закладів, аналітики, соціологи, експерти, представники громадських організацій.

Учасників привітав ректор ОНУ, доктор політичних наук, професор Ігор Коваль:

— Для мене велика честь відкривати сьогоднішній семінар. Україна переживає нелегкі часи, й одним з ключових завдань для нашої держави є пошук надійної системи безпеки. Саме тому йдеться про НАТО та спільну роботу з цією організацією. Ми потребуємо добрих знань і розуміння особливостей її функціонування. Хотів би одразу підкреслити, що йдеться не стільки про суто військові чи навіть політичні механізми, як про соціально-правові моменти та спосіб життя держав, які є членами НАТО.

РубрикиБез рубрики

Для підводного контролю


У вівторок на причалі Морського вокзалу відбулася церемонія передачі найсучаснішого спеціального обладнання Державній прикордонній службі України від офісу Програми з експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні.

В урочистому заході взяли участь голова Держприкордонслужби Петро Цигикал, командувач ВМС України Ігор Воронченко, керівник згаданої програми Джеймс Дж. Джонс, консул з питань розвитку Посольства Королівства Норвегія в Україні Петтер Баук та інші.

Заступник голови дипломатичної місії США в Україні Джордж Кент вручив сертифікат на обладнання командиру Одеського загону морської охорони, капітану І рангу Дмитру Самарському. Відтепер у розпорядженні прикордонників — контейнер з кліматичним контролем, кілька десятків повних комплектів для підводного плавання, навігатори, системи піднімання з води, в тому числі аварійного, легкі бронежилети з компенсаторами плавучості, системи магнітної фіксації під водою тощо.

РубрикиБез рубрики

Напівмілорди, напівкупці

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Це свято було встановлене указом Президента № 1250/2000 від 25 листопада 2000-го. Втім, варто відзначити, що існувало воно ще з 1990-го, але офіційного статусу набуло лише через десять років. 

Історія одеського самоврядування сягає кінця  XVIII століття, коли у серпні 1794 року у фортеці Хаджибей були закладені перші камені у фундамент майбутньої Одеси. Водночас з розвитком порту почалося зведення житлових та господарських споруд. Становлення Одеси пов’язане з низкою яскравих представників дворянського стану: Йосипом де Рибасом, Михайлом Воронцовим, Григорієм Маразлі. Як не дивно, досі не написано ясного і доладного життєпису жодного з них. Зате кожне з імен супроводжує безліч легенд, не-билиць, а іноді й просто пліток. У кращому випадку деякі історики подають їх позитивними героями з притаманними кожній людині дрібними слабкостями.

РубрикиОсвіта

Вступні новації 2018-го

Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності — ці та інші новації чекають завтрашніх вступників. Вони передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Отже, як повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки, наступного року для вступу після 11 класів на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими, а третій абітурієнт зможе обрати з двох альтернативних варіантів.

Нові умови прийому містять список спеціальностей, з яких замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки — нова форма вступного випробування. На цьому етапі доконкурсного відбору вступники заздалегідь підтверджуватимуть свої творчі здібності. За підсумками творчих заліків вони зможуть взяти участь у конкурсі на основі ЗНО. Творчі заліки виші проводитимуть з 1 лютого до 26 липня.

РубрикиБез рубрики

Олімпіада без прапора РФ

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) призупинив членство Олімпійського ко-мітету Росії в організації і відсторонив збірну РФ від участі у зимових Іграх-2018, які пройдуть у Пхьончхані (Республіка Корея). Російські спортсмени можуть виступати на Олімпіаді лише у нейтральному статусі.

Це рішення було прийняте на засіданні виконкому МОК, яке у вівторок відбулося у штаб-квартирі організації в Лозанні (Швейцарія), і вступає в силу негайно. За цим рішенням, Олімпійський комітет РФ повинен також відшкодувати МОК $15 млн, які організація витратила на розслідування допінгових порушень російською стороною.

Отож Міжнародний олімпійський комітет, зокрема, постановив:

 • Олімпійський комітет Росії підлягає дисквалі-фікації. Російські спортсмени можуть виступати як нейтральні в особистих і командних номерах програми під олімпійським прапором і з олімпій-ським гімном.
 • Жоден з членів олімпійської збірної Росії на Іграх-2014, які потрапили в список з порушеннями антидопінгових правил, не може бути включений до складу учасників Ігор-2018.
 • У списку не може бути вказаний тренер або лікар, чий спортсмен був визнаний винним у порушенні антидопінгових правил.
 • Не можна акредитувати будь-якого чиновника з Міністерства спорту Росії на Олімпійських іграх-2018. Віталій Мутко і Юрій Нагорних повинні бути довічно усунені від Олімпійських ігор.
 • Вивести Дмитра Чернишенка, колишнього генерального директора оргкомітету «Сочі-2014», із координаційної комісії Пекіна-2022.

РубрикиБез рубрики

Пелети, гаджети і власний екскаватор

Коноплянській об’єднаній територіальній громаді Іванівського району скоро буде вже рік: перші вибори в ній відбулися у грудні 2016-го. Відтоді тут так багато чого зроблено, що хочеться розповісти про це іншим.

Увесь район нині з подивом говорить про те, що коноплянці купують для своїх нагальних потреб новенький сучасний екскаватор. У когось стеля в клубі впала ще на початку тисячоліття і ніяк не стягнуться, щоб її відремонтувати, а ці он як широко крокують, мільйонами орудують.

Справді, нещодавно громада успішно провела торги із закупівлі сучасної техніки для власного комунального підприємства. До слова, тендер завдяки системі ProZorro дозволив заощадити 150 тисяч гривень бюджетних коштів: новенька машина обійшлася у 790 тисяч замість майже мільйона, який за неї правили.

А працюватиме екскаватор спершу на копанні траншей. Як розповів голова Коноплянської ОТГ Олександр Волошин, вони уклали угоду з «Укртелекомом» про прокладання оптико-волоконного кабелю до всіх 15 сіл об’єднаної громади. Так-от, із земляними роботами, які обі-йшлися б у чималу суму, як раз і впорається нова техніка. А ще, проклавши кабель, зможуть встановити камери відеоспостереження, адже дбають як про безпеку людей, так і про збереження майна — колективного і приватного.

РубрикиАкція

Права — для всіх, торги — прозоро

Із 8 по 13 грудня триває Всеукраїнський тиждень права

Відповідно до указу Президента України, він проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня — День прав людини, що відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Представників ЗМІ запросили на урочисте відкриття Всеукраїнського тижня права та на день відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області.

Ще до початку заходу його учасники — студенти Одеського державного університету внутрішніх справ, Національного морського університету, державного вищого навчального закладу «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» і журналісти — з великою цікавістю оглянули фотовиставку з досить символічною назвою «Я маю право», з якою можна ознайомитися впродовж тижня.

РубрикиБез рубрики

Антикорупційна лінія

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало прийом повідомлень про корупцію на спеціально створену телефонну лінію у цілодобовому режимі.

Як повідомляє прес-служба НАЗК, з 9.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю включно повідомлення про корупцію приймаються на телефон +38 (044) 200-06-91 безпосередньо працівниками Національного агентства, а з 18.00 до 9.00 з понеділка по п’ятницю і в неробочі дні (святкові та вихідні) — в автоматичному режимі через автовідповідач. При повідомленні про корупцію через автовідповідач необхідно вказати своє прізвище, ім’я, по батькові та адресу, на яку особа, що повідомляє про цей факт, бажає отримати відповідь, а також прізвище, ім’я, по батькові, посаду та місце роботи особи, яка вчинила корупційну дію, та обставини її вчинення.

РубрикиБез рубрики

Інструмент нашого єднання

І знову про мову. Так, знову про мову. І поза сумнівом, повертатимемося до цієї теми ще не раз. Бо боротьба за повноправне панування української у своїй державі ще не виграна, бо недоброзичливці й відверті вороги не полишають спроб упослідити її, бо міцніє бажання вирвати її з тенет байдужості, яка не зникла, на жаль, у нашому суспільстві, не стало ще глибоким і повсюдним усвідомлення громадянами, що наша мова — чи не найголовніший чинник, рушійна сила в утвердженні України як держави.

Саме в цьому глибоко переконане україномовне покоління «нових одеситів» — лауреати цьогорічного всеукраїнського конкурсу «Українська мова — мова єднання». Це бачимо з їхніх робіт, відзначених журі цього конкурсу (деякі з них пропонуємо до уваги нашим читачам).

Уже у вісімнадцяте всі, кому болить серце за долю рідної мови, долучаються до цього змагання-сповіді. І щоразу глибшими, об’ємнішими стають їхні розуміння-переконання, чим є рідна мова для людини, народу, нації, яка то велика зброя, інструмент єднання.

РубрикиБез рубрики

З книжками і про книжки

Минулої п’ятниці в Одесі знову побував письменник, директор приватного видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний. Зустрічі з книголюбами в Чорноморську, зі студентами та викладачами педуніверситету ім. К. Д. Ушинського мали на меті популяризацію книжок цього видавництва. Передовсім — творів одеських авторів. А вже перед від’їздом до столиці — зустріч у бібліотеці ім. Михайла Грушевського.

Володимир Шовкошитний любить Одесу. А хто ж її не любить?! Її не люблять лишень ті, що повсякчас твердять про «любимый город». А всі інші — то наші люди, українці, справжні одесити, й таких, вочевидь, більшість. Тож і приїздить сюди пан Шовкошитний часто і з користю для діла. Для його, певна річ, видавничого діла, рівно ж для місцевих авторів, котрих тут натхненно презентує читаючій публіці, і ще не відомо, що важливіше у цій справі. Та, властиво, по всій Україні власним транспортом розвозить книжки авторів свого видавництва, цим популяризуючи їх, доносячи до читача. Бо ж знаємо, як сьогодні люди читають, та й автори книжок мають гіркий досвід у цьому сенсі — ніяка, навіть найукраїнськіша (даруйте за мимовільний новотвір) книгарня не візьме для реалізації книжку від автора. Ніхто в цій царині, по правді сказати, не співпрацює з місцевими авторами, але це трохи інша тема…

РубрикиБез рубрики

Нічого, крім совісті й любові до України

На сороковини Володимира Караташа

Ми завжди в боргу перед тими, кого вже нема поміж нами. Нема поряд з нами. Нема в нашому житті. В боргу хоч би й за те, що їх вже нема, а ми ще втішаємося життям — а радіти потрібно кожному дню, з яким прокидаємося вранці, кожній хвилинці маленькій, бо другої такої не буде. І тут якраз наш найбільший перед ними борг. Ми в боргу за те, що недодали їм своєї любові. Своєї уваги і теплоти. Недодали своєї душі…

Коли проводжали в останню путь Володимира Михайловича Караташа, було боляче за те, що так мало людей прийшли попрощатися з тим, хто не жалів для них — для всіх нас — ані одної хвилинки свого життя, ані крихти свого здоров’я. Не для нас конкретних, котрих покинув напризволяще — а такі, як він, як те покоління людей, котрі перемагали силою духу, — завжди полишають своїх духовних братів, однодумців, беззахисними й у певному сенсі безпомічними перед викликами нинішнього підступного світу, нинішнього неспокійного часу. Боляче за українську спільноту, котра відчутно сиротіє у такі хвилини…

РубрикиБез рубрики

«Бо світ — мій біль, пекельний рай...»

6 грудня сповнилося б 80 років відомому українському поетові Станіславу Конаку (1937—2016)

Станіслав Васильович Конак народився 6 грудня 1937 року у селищі Братському Миколаївської (тоді Одеської) області в родині службовців. У 1968-у закінчив літературний факультет Таганрозького педагогічного інституту. Із квітня 1972 року оселився в Одесі. Відтоді й аж до останнього подиху його журналістська й літературна доля поєдналася з «Чорноморськими новинами» (тоді — «Чорноморською комуною»).

Автор поетичних збірок «Вогонь» (1975), «До отчого дому» (1984), «Несподівана осінь» (1991), «Вербляниця» та «Вербовая свирель» (1992), «Тій, що годує чайок» (1994), «Бетховен — поема-симфонія» (1995), «Дух України» (2001), «Еволюція спалаху» (2003), «Чорний кінь хмар блиснув очима» (2006), «Прогулянка світом (2007—2008), «Вода незабуття» (2008), «Ішла й озирнулась душа…» (2012), «Червоний журавель» (2013).

РубрикиБез рубрики

Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ. Станіслав Конак

Пригадую, як я приніс у «Чорноморку» добірку своїх віршів. Редактор Леонід Міщенко і його заступник (на той час) Іван Мельник подивилися, усміхнулися, а пан Леонід сказав, щоб я відніс їх до літературного консультанта Станіслава Конака.

Станіслав Васильович сидів у своєму кабінеті, взяв мої тексти і проказав: «Зайди через дві години, я подивлюся. Можливо, щось і надрукуємо».

Я пішов до Будинку меблів, треба було десь перечекати. Через дві години повернувся і зайшов до Конака. Він простягнув мені течку з віршами й два листочки окремо: «Ці ще сирі. А ті можна давати в номер».

Знову зайшов до редактора. Іван Мельник теж був там. Міщенко запитав: що сказав літконсультант? Я зробив кислий вигляд. Редактор подивився на свого заступника і мовив: «Ми маємо дослухатися до літконсультанта».

РубрикиБез рубрики

У Нацгвардію — за контрактом

Із 1 вересня розпочало роботу Південне відділення комплектування Національної гвардії України у місті Одесі. 

Основні завдання відділення: відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом на посадах рядового, сержантського та старшинського складу; відбір кандидатів для проходження служби у військовому резерві; відбір громадян для вступу до вищих навчальних закладів Національної гвардії України, а також до вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України (для потреб Національної гвардії України).

Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ і призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших проти-правних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами — із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій. Нацгвардія відповідно до закону бере участь у взаємодії зі Збройними Силами у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.

РубрикиБез рубрики

Електричне шосе

Найбільша німецька енергетична компанія E.On пообіцяла до 2020 року побудувати в Європі мережу із 10000 електрозаправних станцій. 

 «Електрична траса» — мережа зі 180 електрозаправних станцій, які з’єднають сім країн Європи, від Норвегії до Італії, — стане першим етапом нової програми Freedom is Electric. Перші заправки з’являться в Данії та Німеччині вже в першій половині 2018 року.

Всього компанія планує побудувати швидкісні станції підзарядки через кожні 180 кілометрів трас, що з’єднують країни ЄС. Таке розташування допоможе європейцям здійснювати міжнародні поїздки на електрокарах без ризику посадити акумулятор.

На кожній станції буде встановлено по 2—6 систем підзарядки. Повна зарядка акумулятора, залежно від моделі автомобіля, займатиме 20—30 хвилин.

РубрикиЗдоров’я

Стійка хвороба — стійке лікування

З наступного року досвід пілотного проекту «Стійкість ВІЛ-послуг», який успішно реалізовано у Білгород-Дністроському районі, можливо, впровадять на території всієї області.

Цей проект мав за мету забезпечити безперервність надання життєво необхідних ВІЛ-послуг місцевим мешканцям.

— Проект дуже важливий. Він працював рік в одному районі й сформував на місцевому рівні сталу систему зв’язків для надання допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію. Наприклад, впроваджено тестування на первинному рівні, що дозволяє пацієнтам у стислі терміни дізнаватися про свій ВІЛ-статус. Влада планує фінансові витрати, соціальні партнерські програми, щоб забезпечити таким пацієнтам постійну допомогу. Цей досвід ми хочемо поширити на всій території Одещини. На жаль, наша область нині в першій п’ятірці в Україні за кількістю ВІЛ-інфікованих, — зазначив на підсумковому заході керівник управління охорони здоров’я ОДА В’ячеслав Полясний.

РубрикиБез рубрики

Веселка-рекордсменка

Тайванські вчені зафіксували найтривалішу в історії спостережень веселку — її було видно на небі майже дев’ять годин.

Веселка, повідомляє http://news.platfor.ma, з’явилася поруч з Університетом китайської культури в Тайбеї 30 квітня о 6.57 за місцевим часом. Зникла вона тільки о 15.55, «проживши» рекордних 8 годин і 58 хвилин.

Варто зауважити, що науковці спостерігали за веселкою зовсім не заради рекорду, а просто стежили за атмосферним явищем, аби довести, що веселка опускається на сім градусів кожні 30 хвилин. Втім, оскільки у вчених збереглися фото і відео веселки, вони планують відправити матеріали представникам Книги рекордів Гіннесcа. Якщо там підтвердять рекорд, тайванське небесне видовище визнають найтривалішим в історії. Попередній рекорд належить веселці у британському Йоркширі, яка прикрашала небо шість годин.

РубрикиБез рубрики

Кінь-арештант

У бразильському штаті Сержіпі заарештували коня, який пошкодив автівку, передає Хроніка.інфо.

Господар коня Вільямс Фрасішку душ Сантуш прогулювався з твариною, аж тут до них підійшли кілька людей і попросили покататися. Господар не був проти, але кінь злякався одного з незнайомців і випадково брикнув автомобіль, що стояв поруч. До місця події прибув правоохоронець і забрав тварину в поліцейську дільницю.

«Коли я прийшов до поліцейського відділку, кінь був у клітці, ніби якийсь злочинець. Його не годували, не поїли та ще й загнали у тісне приміщення, де неможливо рухатися. Я відніс йому вночі їжу, але мені не дозволили його погодувати», — поскаржився Сантуш.

Коня звільнили з-під арешту наступного дня, коли господар погодився відшкодувати власникові автівки заподіяні збитки.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua