РубрикиТема дня

Міхо, який не живе на даху, або Чому із ситуації з Саакашвілі казочки не вийде

Ранок 5 грудня розпочався з новини про екс-губернатора Одеської області, а нині — голову «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, до якого прийшли з обшуком і «підозрою», а він (і як вдалося?) втік від озброєних людей на дах старого будинку, що по вул. Костьольній, 7, але за кілька годин його таки затримали. Втім, після зіткнень з поліцією і Нацгвардією прихильники змогли його відбити, і разом прийшли під Верховну Раду, де влаштували мітинг. Тим часом у ВР Генеральний прокурор Юрій Луценко розпові-дав, як Саакашвілі через посередника «продав Батьківщину» (щоправда, вже не свою, бо ж громадянства України його позбавили) і фінансував свої акції за рахунок злочинного угрупування Віктора Януковича, зокрема Сергія Курченка. Останній же заперечує всі звинувачення, називаючи це «абсолютним фейком». Це якщо коротко переповідати події, що відбувалися у Києві у вівторок.

На запитання «Укрінформу» — «Що ви думаєте про ситуацію, в якій опинилася Україна, та як з неї виходити?» — відповіли:

Дмитро БАЧЕВСЬКИЙ, політ-технолог:

— При оцінці ситуації із затриманням Саакашвілі треба виходити з аксіоми: він не буде сидіти в українській в’язниці за жодних обставин. Це невигідно сьогод-нішньому керівництву держави і значно ускладнить наші стосунки із Заходом. Після затримання він буде звільнений під будь-яким приводом або буде відправлений під домашній арешт. Головна мета залишається старою: видавити Саакашвілі з України, з її політичного та інформаційного поля. Але тимчасове затримання Саакашвілі покликане вирішити кілька завдань.

РубрикиБез рубрики

Надійна формула безпеки

В Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова відбувся регіональний семінар «Україна-НАТО: формула безпеки». Серед присутніх — студенти та викладачі вищих навчальних закладів, аналітики, соціологи, експерти, представники громадських організацій.

Учасників привітав ректор ОНУ, доктор політичних наук, професор Ігор Коваль:

— Для мене велика честь відкривати сьогоднішній семінар. Україна переживає нелегкі часи, й одним з ключових завдань для нашої держави є пошук надійної системи безпеки. Саме тому йдеться про НАТО та спільну роботу з цією організацією. Ми потребуємо добрих знань і розуміння особливостей її функціонування. Хотів би одразу підкреслити, що йдеться не стільки про суто військові чи навіть політичні механізми, як про соціально-правові моменти та спосіб життя держав, які є членами НАТО.

РубрикиБез рубрики

Для підводного контролю


У вівторок на причалі Морського вокзалу відбулася церемонія передачі найсучаснішого спеціального обладнання Державній прикордонній службі України від офісу Програми з експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні.

В урочистому заході взяли участь голова Держприкордонслужби Петро Цигикал, командувач ВМС України Ігор Воронченко, керівник згаданої програми Джеймс Дж. Джонс, консул з питань розвитку Посольства Королівства Норвегія в Україні Петтер Баук та інші.

Заступник голови дипломатичної місії США в Україні Джордж Кент вручив сертифікат на обладнання командиру Одеського загону морської охорони, капітану І рангу Дмитру Самарському. Відтепер у розпорядженні прикордонників — контейнер з кліматичним контролем, кілька десятків повних комплектів для підводного плавання, навігатори, системи піднімання з води, в тому числі аварійного, легкі бронежилети з компенсаторами плавучості, системи магнітної фіксації під водою тощо.

РубрикиБез рубрики

Напівмілорди, напівкупці

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Це свято було встановлене указом Президента № 1250/2000 від 25 листопада 2000-го. Втім, варто відзначити, що існувало воно ще з 1990-го, але офіційного статусу набуло лише через десять років. 

Історія одеського самоврядування сягає кінця  XVIII століття, коли у серпні 1794 року у фортеці Хаджибей були закладені перші камені у фундамент майбутньої Одеси. Водночас з розвитком порту почалося зведення житлових та господарських споруд. Становлення Одеси пов’язане з низкою яскравих представників дворянського стану: Йосипом де Рибасом, Михайлом Воронцовим, Григорієм Маразлі. Як не дивно, досі не написано ясного і доладного життєпису жодного з них. Зате кожне з імен супроводжує безліч легенд, не-билиць, а іноді й просто пліток. У кращому випадку деякі історики подають їх позитивними героями з притаманними кожній людині дрібними слабкостями.

РубрикиОсвіта

Вступні новації 2018-го

Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності — ці та інші новації чекають завтрашніх вступників. Вони передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Отже, як повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки, наступного року для вступу після 11 класів на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими, а третій абітурієнт зможе обрати з двох альтернативних варіантів.

Нові умови прийому містять список спеціальностей, з яких замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки — нова форма вступного випробування. На цьому етапі доконкурсного відбору вступники заздалегідь підтверджуватимуть свої творчі здібності. За підсумками творчих заліків вони зможуть взяти участь у конкурсі на основі ЗНО. Творчі заліки виші проводитимуть з 1 лютого до 26 липня.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua