РубрикиБез рубрики

Помста за свободу

Сталін, наголошують історики, організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917—1921 років. А відтак пам’ятні заходи до 84-х роковин геноциду пройдуть під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію».

/_f/2017/106.jpg Сьогодні в Україні та ще в понад тридцяти державах світу відбудуться жалобні заходи з ушанування пам’яті убитих Голодомором 1932—1933 років.

«Голодомор став реакцією комуністичного режиму на відродження нашим народом власної держави, національної ідентичності та культурно-духовне піднесення часів Української революції 1917—1921 років. Ця переломна подія повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Революція прискорила становлення української політичної нації, формування культурної еліти, економічно незалежного і національно свідомого селянства. Український національний рух більшовики розглядали як найбільшу загрозу існуванню СРСР», — наголошує голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Голодомором, каже він, намагалися придушити національно-визвольний рух і фізично знищити частину української національної групи. Досвід важкої і тривалої боротьби з Українською Народною Республікою й повстанським рухом вселив страх комуністичній верхівці. Більшовики розглядали українську культурну еліту й економічно незалежне та національно свідоме селянство як серйозну загрозу свого існування. Їм вдалося лише прямим геноцидом остаточно приборкати український національний рух та упокорити українське селянство.

Як засвідчують дослідження українських демо-графів та істориків, найстрашнішим Голодомор був у тих регіонах, де Українська революція і національний повстанський рух мали найбільшу під-тримку, а саме на Поділлі, Київщині, Черкащині, Полтавщині, Слобожанщині.

«Голодомор став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи. Націю, котра пам’ятала свободу, нищили голодом у 1932—1933 роках. Мільйони українців стали жертвами режиму. Але Голодомор не вбив нашу свободу! І через півстоліття українці змогли відновили власну незалежність. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за свободу та власну ідентичність. І наша пам’ять про Голодомор — запорука неповторення злочинів комуністич-ного режиму, які нині реабілітуються у Росії», — переконаний Володимир В’ятрович.

У свою чергу, всесвітньовідома історик, лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбом, перебуваючи з візитом у Києві, зокрема з нагоди виходу її нової книги «Червоний голод: Війна Сталіна проти України», у виступі на благодійному вечорі Києво-Могилянської академії наголосила: «Історія Голодомору — це трагедія, але історія України — не трагедія. Незважаючи на мільйони вбитих під час війни Сталіна проти України, ваша країна є на мапі світу».

Нагадаємо, меморіальні заходи на вшанування пам’яті жертв голодоморів відбудуться сьогодні і в Одесі. О 10.00 — покладання квітів та композицій із житніх та пшеничних колосків до Пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932—1933 років на Лідерсовському бульварі за участю представників обласної та міської влади. О 14.00 там же збереться громадськість, щоб, синхронно із жалобною церемонією у столиці, вклонитися пам’яті невинно убієнних. А о 16.00 містяни прийдуть на Соборну площу, де долучаться до загальнонаціональної хвилини мовчання, після якої відбудуться панахида та мітинг-реквієм.

Переглядів: 190
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua