РубрикиБез рубрики

Школа прагне жити по-новому, або Про що йшлося на неКонференції вчителів

Школа — влада — громада. Ці три поняття визначають головний зміст сучасного демократичного суспільства. Й опановувати основи демократії потрібно з раннього дитинства. Про це говорили учасники неКонференції «Освіта для демократичного громадянства: школа, влада, громада», яка відбулася цими днями на базі Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів за участі вітчизняних та європейських експертів, педагогів та керівників, представників влади і громадськості.

Цікаво, що такий формат, як неКонференція, досить давно існує в сучасному світі й передбачає дискусійний захід, учасники якого самостійно визначають хід його роботи. Цей термін застосовується, щоб підкреслити відсутність офіціозу, рекламних презентацій та організаційних внесків.

Основна ідея цієї неКонференції — поширення досвіду успішних практик учителів, керівників навчальних закладів Одещини у розбудові нової україн-ської школи на засадах демо-кратичного врядування та

забезпечення прав людини. Нинішній форум — один із заходів швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні — DOCCU», а його основна мета — підтримка розвитку громадянського суспільства шляхом поширення знань і навичок за допомогою системи підвищення кваліфікації вчите-лів та підготовки керівників шкіл.

Наталя Протасова, керівник проекту в Україні, розповідає:

— Дуже часто ідея громадянства полягала в тому, щоб піти на вибори, проголосувати за того чи іншого кандидата. Але річ у тім, що громадянство — поняття значно ширше, і навчатися бути громадянином потрібно з дитинства, зі школи. Весь уклад життя школи має бути демократичним, і директор школи також має навчитися керувати по-новому — демо-

кратично, залучати громадськість до управління школою, в тому числі учнів, батьків і всі зацікавлені сторони.

Під час неКонференції відбулися цікаві та наповнені практикою майстер-класи. Що таке демократичний урок, яким має бути учнівське самоврядування, як налаштувати взаємодію між учнем, учителем, директором, батьками по-новому — ці та інші теми педагоги разом зі школярами розглядали й вирішували під керівництвом досвідчених тренерів, напов-нюючи поняття новим змістом.

— Це непросто — зацікавити вчителів навчатися жити і викладати по-новому, — зізнається тренер проекту Олена Котенко, яка проводить майстер-клас «Урок через призму демократичних цінностей і практик», — але іншого шляху в них нема. Або навчатися, або ж поступитися дорогою новій, сучасній генерації, яка вже на підході! Концепція нової школи вже почала діяти!

В Одеській області проект впроваджується з 2014 року. До нього залучено 75 пілотних шкіл. Близько 4000 педагогів проходять навчання щорічно під час курсів підвищення кваліфікації, семінарів, тренінгів. З ними працюють 20 майстер-тренерів (викладачі вишів, керівники шкіл, вчителі). За результатами проекту налагоджується тісніша співпраця в межах школи, впроваджуються заходи і проекти, спрямовані на розвиток взаємодії школи та громади, створюються групи підтримки в районах з представників місцевих громадських організацій, органів влади, навчальних закладів та активних вчителів.

Учні деяких шкіл дуже зацікавилася проектом, почали охоче долучатися до шкільного врядування, самостійно проводити різні акції, готувати пропозиції місцевій владі щодо благоустрою свого навчального закладу.

Так, учитель історії та правознавства Балтської школи-гімназії №2 Сергій Настечин розповідає:

— У нашій гімназії зараз проходить акція «Збери найбільше макулатури». Той клас, що збере найбільше, буде забезпечений безкоштовним wi-fi на цілий місяць. За гроші, виручені за макулатуру, придбаємо велику плазму і розмістимо її у вестибюлі. На перервах там «крутитимуться» кліпи, музика, замовлені дітьми.

Учасники неКонференції переконані: на Україну чекає потужний рух уперед як на освітянській ниві, так і в громадянському суспільстві. Бо школа починає жити по-новому.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Переглядів: 123
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua